2017 Spring SCL, IRL, X-League
Team Schedules - 08 Boys Metro D
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=C07F725C-8ACD-4F74-A9EA-2E550A38F3AF&tournamentguid=91C70238-454B-4885-AABB-12B8B1CAEABB&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : Murray Max Silver - E DeJong33333333303-030 39  25  43  2  0 0
 A11 : Copper Mountain 08 JC33033333333-030 27  27  41  1  0 0
 A3 : Razzia 08 Little Rage33330033133-025 17  38  39  1  0 0
 A5 : MetaSport SLC 08B- CO (L30)33003333310-022 15  30  39  3  0 0
 A7 : Sparta 08 NK33330000133-019 13  38  40  0  0 0
 A1 : Utah Glory B08 Red BH30333300013-019 6  48  41  0  0 0
 A2 : Forza FC West 08 IA03031033003-016 0  49  32  1  0 0
 A4 : USA Select 08B - GT00030301303-013 -10  67  28  0  0 0
 A8 : Blue Knights 08 (TD)00003013013-011 -11  55  29  0  0 0
 A12 : Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30)00303000000-06 -30  95  23  0  0 0
 A9 : Elite FC 08B White00300000000-03 -26  73  27  0  0 0
 A10 : AJAX JOGA FC-B08-P100000000-300-0-3 -40  109  12  0  0 0

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716098  Horizon Elem.  08:30 AM  1080 A6 vs A9Murray Max Silver - E DeJong 8 vs.Elite FC 08B White1
 716093  Bryant Middle School  09:00 AM  1003 A5 vs A10MetaSport SLC 08B- CO (L30) 10 vs.AJAX JOGA FC-B08-P10
 716097  Bluffdale Elementary  11:30 AM  2112 A4 vs A11USA Select 08B - GT 2 vs.Copper Mountain 08 JC7
 716094  Copperview ES  01:00 PM  CenW A7 vs A8Sparta 08 NK 6 vs.Blue Knights 08 (TD)2
 716095  Bennion Jr. High  04:00 PM  2000 A3 vs A12Razzia 08 Little Rage 5 vs.Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30)4

Bracket - Tuesday, March 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716122  Benson Mill Park  06:00 PM  2121 A9 vs A3Elite FC 08B White 4 vs.Razzia 08 Little Rage8

Bracket - Wednesday, March 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716133  Jordan Ridge Park  05:00 PM  2033 A1 vs A8Utah Glory B08 Red BH 8 vs.Blue Knights 08 (TD)6

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716107  Horizon Elem.  08:00 AM  1080 A6 vs A2Murray Max Silver - E DeJong 9 vs.Forza FC West 08 IA2
 716104  Galena Hills Park  09:00 AM  3050 A10 vs A7AJAX JOGA FC-B08-P1 1 vs.Sparta 08 NK10
 716152  Bennion Jr. High  02:30 PM  2000 A3 vs A8Razzia 08 Little Rage 12 vs.Blue Knights 08 (TD)1

Bracket - Wednesday, April 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716111  Galena Hills Park  06:00 PM  3050 A10 vs A11AJAX JOGA FC-B08-P1 0 vs.Copper Mountain 08 JC8

Bracket - Thursday, April 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716099  Jordan Ridge Park  05:00 PM  2033 A1 vs A3Utah Glory B08 Red BH 2 vs.Razzia 08 Little Rage7

Bracket - Saturday, April 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716105  Bryant Middle School  09:00 AM  1003 A5 vs A3MetaSport SLC 08B- CO (L30) 6 vs.Razzia 08 Little Rage1
 716108  Benson Mill Park  02:00 PM  2121 A9 vs A10Elite FC 08B White 5 vs.AJAX JOGA FC-B08-P12

Bracket - Monday, April 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716124  Copperview ES  05:30 PM  So A8 vs A6Blue Knights 08 (TD) 1 vs.Murray Max Silver - E DeJong7

Bracket - Saturday, April 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716103  Autumn Hills Park  12:00 PM  6 A11 vs A6Copper Mountain 08 JC 1 vs.Murray Max Silver - E DeJong5

Bracket - Wednesday, April 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716135  Galena Hills Park  05:30 PM  3050 A10 vs A8AJAX JOGA FC-B08-P1 2 vs.Blue Knights 08 (TD)7
 716127  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2158 A11 vs A3Copper Mountain 08 JC 5 vs.Razzia 08 Little Rage2
 716110  Copperview ES  05:30 PM  CenE A7 vs A12Sparta 08 NK 15 vs.Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30)3

Bracket - Thursday, April 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716148  Bluffdale Elementary  06:00 PM  2111 A4 vs A7USA Select 08B - GT 2 vs.Sparta 08 NK9
 716140  Benson Mill Park  06:00 PM  2121 A9 vs A1Elite FC 08B White 1 vs.Utah Glory B08 Red BH4

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716109  Bluffdale Elementary  08:30 AM  2112 A4 vs A1USA Select 08B - GT 1 vs.Utah Glory B08 Red BH8
 716115  Benson Mill Park  08:30 AM  2121 A9 vs A12Elite FC 08B White 6 vs.Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30)7
 716117  Galena Hills Park  09:00 AM  3050 A10 vs A2AJAX JOGA FC-B08-P1 4 vs.Forza FC West 08 IA17
 716150  Bryant Middle School  09:00 AM  1003 A5 vs A6MetaSport SLC 08B- CO (L30) 4 vs.Murray Max Silver - E DeJong9
 716106  Copperview ES  10:40 AM  CenE A8 vs A11Blue Knights 08 (TD) 3 vs.Copper Mountain 08 JC4
 716113  Bennion Jr. High  03:45 PM  2000 A3 vs A7Razzia 08 Little Rage 7 vs.Sparta 08 NK5

Bracket - Wednesday, April 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716136  Oquirrh Shadow Park  06:00 PM  2158 A11 vs A7Copper Mountain 08 JC 5 vs.Sparta 08 NK3

Bracket - Thursday, April 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716139  Trailside Park  05:30 PM  3152 A12 vs A6Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30) 3 vs.Murray Max Silver - E DeJong8
 716144  Jordan Ridge Park  06:00 PM  2034 A1 vs A10Utah Glory B08 Red BH 14 vs.AJAX JOGA FC-B08-P11
 716146  Bluffdale Elementary  06:00 PM  2111 A4 vs A5USA Select 08B - GT 6 vs.MetaSport SLC 08B- CO (L30)4

Bracket - Friday, April 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716096  Jordan Ridge Park  07:15 PM  2034 A1 vs A2Utah Glory B08 Red BH 7 vs.Forza FC West 08 IA2

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716114  Horizon Elem.  02:00 PM  1081 A6 vs A4Murray Max Silver - E DeJong 8 vs.USA Select 08B - GT0
 716112  Jordan Ridge Park  03:30 PM  2034 A1 vs A5Utah Glory B08 Red BH 3 vs.MetaSport SLC 08B- CO (L30)7
 716157  Bennion Jr. High  06:30 PM  2000 A3 vs A10Razzia 08 Little Rage 9 vs.AJAX JOGA FC-B08-P10

Bracket - Monday, May 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716151  Trailside Park  06:45 PM  3152 A12 vs A10Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30) 1F vs.AJAX JOGA FC-B08-P1
Forfeited Game
0

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716153  Horizon Elem.  06:00 PM  1080 A6 vs A7Murray Max Silver - E DeJong 8 vs.Sparta 08 NK4

Bracket - Thursday, May 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716147  Jordan Ridge Park  05:30 PM  2034 A1 vs A11Utah Glory B08 Red BH 4 vs.Copper Mountain 08 JC7
 716155  Bluffdale Elementary  06:00 PM  2111 A4 vs A9USA Select 08B - GT 5 vs.Elite FC 08B White4

Bracket - Friday, May 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716100  West Jordan Complex  06:00 PM  XM10 A2 vs A4Forza FC West 08 IA 3 vs.USA Select 08B - GT2

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716131  West Jordan Complex  08:30 AM  XM10 A2 vs A3Forza FC West 08 IA 6 vs.Razzia 08 Little Rage6
 716118  Copperview ES  02:50 PM  So A7 vs A5Sparta 08 NK 1 vs.MetaSport SLC 08B- CO (L30)2
 716120  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2158 A11 vs A12Copper Mountain 08 JC 8 vs.Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30)1
 716119  Horizon Elem.  03:00 PM  1081 A6 vs A1Murray Max Silver - E DeJong 10 vs.Utah Glory B08 Red BH5
 716121  Copperview ES  03:30 PM  CenW A8 vs A4Blue Knights 08 (TD) 3 vs.USA Select 08B - GT3

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716102  Copperview ES  05:30 PM  CenE A8 vs A9Blue Knights 08 (TD) 5 vs.Elite FC 08B White4

Bracket - Thursday, May 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716101  Trailside Park  05:30 PM  3152 A12 vs A5Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30) 0 vs.MetaSport SLC 08B- CO (L30)11
 716158  West Jordan Complex  07:00 PM  XM10 A2 vs A11Forza FC West 08 IA 2 vs.Copper Mountain 08 JC4

Bracket - Friday, May 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716116  West Jordan Complex  06:00 PM  XM10 A2 vs A8Forza FC West 08 IA 6 vs.Blue Knights 08 (TD)1

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716125  Bryant Middle School  09:00 AM  1003 A5 vs A9MetaSport SLC 08B- CO (L30) 9 vs.Elite FC 08B White0
 716128  Bluffdale Elementary  10:00 AM  2111 A4 vs A10USA Select 08B - GT 8 vs.AJAX JOGA FC-B08-P12
 716143  Bennion Jr. High  02:30 PM  2000 A3 vs A6Razzia 08 Little Rage 4 vs.Murray Max Silver - E DeJong3
 716123  Trailside Park  03:30 PM  3152 A12 vs A2Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30) 0 vs.Forza FC West 08 IA9
 716126  Copperview ES  03:30 PM  CenW A7 vs A1Sparta 08 NK 4 vs.Utah Glory B08 Red BH4

Bracket - Monday, May 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716138  Bennion Jr. High  06:00 PM  2000 A3 vs A4Razzia 08 Little Rage 9 vs.USA Select 08B - GT2
 716154  Trailside Park  06:45 PM  3152 A12 vs A1Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30) 2 vs.Utah Glory B08 Red BH11

Bracket - Tuesday, May 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716132  Trailside Elementary  06:45 PM  1151 A12 vs A4Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30) 10 vs.USA Select 08B - GT18
 716137  West Jordan Complex  07:15 PM  XM10 A2 vs A5Forza FC West 08 IA 1 vs.MetaSport SLC 08B- CO (L30)10

Bracket - Wednesday, May 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716141  Autumn Hills Park  06:00 PM  7 A11 vs A9Copper Mountain 08 JC 11 vs.Elite FC 08B White2

Bracket - Thursday, May 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716156  Copperview ES  05:30 PM  So A5 vs A8MetaSport SLC 08B- CO (L30) 2 vs.Blue Knights 08 (TD)2
 716145  Copperview ES  05:30 PM  CenE A7 vs A2Sparta 08 NK 5 vs.Forza FC West 08 IA2

Bracket - Saturday, May 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716129  Galena Hills Park  11:30 AM  3050 A10 vs A6AJAX JOGA FC-B08-P1 0 vs.Murray Max Silver - E DeJong20
 716130  Benson Mill Park  11:30 AM  2121 A9 vs A7Elite FC 08B White 2 vs.Sparta 08 NK5
 716142  Copperview ES  12:00 PM  CenE A8 vs A12Blue Knights 08 (TD) 4 vs.Black Diamond SC-BU9/08 Blk WC (L30)1
 716134  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2158 A11 vs A5Copper Mountain 08 JC 7 vs.MetaSport SLC 08B- CO (L30)3
 716149  West Jordan Complex  07:00 PM  XM10 A2 vs A9Forza FC West 08 IA 9 vs.Elite FC 08B White1






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.