Team Schedules - 11 Boys Silver
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
A7 : SU SURF B12 WHITE BR W-5   L-0   T-033333   15 16  4  17  1 
A1 : United FC Black 11 W-2   L-1   T-13013    7 5  12  12  0 
A8 : Guerrero FC 11B W-2   L-1   T-0033     6 1  8  8  0 
A2 : United FC Red 11 W-1   L-1   T-1301     4 1  8  9  0 
A3 : FCM BLAST W-1   L-1   T-003      3 0  8  5  0 
A6 : Fire FC 11G AL W-1   L-2   T-0300     3 0  6  6  1 
A5 : 7 Elite Academy 11B South Red W-1   L-3   T-00300    3 -10  25  8  0 
A4 : SU SURF B11 BLUE BF W-0   L-4   T-00000    0 -13  41  5  0 

Bracket - Saturday, August 21, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122969  Little Valley Park  09:30 AM  5B A5 vs A67 Elite Academy 11B South Red 0 vs.Fire FC 11G AL8
 122975  Bicentennial Park  11:00 AM  14 A4 vs A1SU SURF B11 BLUE BF 1 vs.United FC Black 1115
 122976  Bicentennial Park  12:30 PM  14 A7 vs A8SU SURF B12 WHITE BR 5 vs.Guerrero FC 11B1

Bracket - Wednesday, August 25, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122978  Little Valley Park  05:00 PM  1B A6 vs A2Fire FC 11G AL 2 vs.United FC Red 114

Bracket - Saturday, August 28, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122972  Little Valley Park  09:30 AM  5A A6 vs A7Fire FC 11G AL 0 vs.SU SURF B12 WHITE BR2
 122994  Bicentennial Park  02:00 PM  11 A4 vs A5SU SURF B11 BLUE BF 2 vs.7 Elite Academy 11B South Red3
 122982  Bicentennial Park  05:00 PM  11 A7 vs A3SU SURF B12 WHITE BR 7 vs.FCM BLAST1

Bracket - Saturday, September 11, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122989  CNES  11:00 AM  2 A7 vs A1SU SURF B12 WHITE BR 3 vs.United FC Black 111
 122980  Christensen Park  02:00 PM  3 A8 vs A2Guerrero FC 11B 3 vs.United FC Red 112
 122977  Christensen Park  05:00 PM  3 A5 vs A37 Elite Academy 11B South Red 1 vs.FCM BLAST7

Bracket - Wednesday, September 15, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122968  Bicentennial Park  07:00 PM  11 A4 vs A7SU SURF B11 BLUE BF 1 vs.SU SURF B12 WHITE BR11

Bracket - Saturday, September 18, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122970  SCMS Football Field  08:00 AM  1 A1 vs A2United FC Black 11 3 vs.United FC Red 113
 122985  SCMS Football Field  05:00 PM  1 A8 vs A4Guerrero FC 11B 12 vs.SU SURF B11 BLUE BF1

Bracket - Saturday, September 25, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122979  SCMS Football Field  09:30 AM  1 A1 vs A5United FC Black 11 8 vs.7 Elite Academy 11B South Red5
 122996  Bicentennial Park  02:00 PM  11 A4 vs A7SU SURF B11 BLUE BF   vs.SU SURF B12 WHITE BR 

Bracket - Saturday, October 02, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122993  SCMS Football Field  08:00 AM  1 A2 vs A7United FC Red 11   vs.SU SURF B12 WHITE BR 
 122986  SCMS Football Field  09:30 AM  1 A1 vs A6United FC Black 11   vs.Fire FC 11G AL 
 122967  Mesquite Regional Sports and Event Complex  10:30 AM  5.5 A3 vs A8FCM BLAST   vs.Guerrero FC 11B 

Bracket - Wednesday, October 06, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122983  Bicentennial Park  05:30 PM  11 A7 vs A5SU SURF B12 WHITE BR   vs.7 Elite Academy 11B South Red 

Bracket - Saturday, October 09, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122992  SCMS Football Field  08:00 AM  1 A1 vs A8United FC Black 11   vs.Guerrero FC 11B 
 122988  MSQ TBD  10:30 AM  2 A3 vs A4FCM BLAST   vs.SU SURF B11 BLUE BF 
 122998  SCMS Football Field  02:00 PM  1 A2 vs A1United FC Red 11   vs.United FC Black 11 

Bracket - Monday, October 11, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122987  Little Valley Park  06:30 PM  2B A5 vs A27 Elite Academy 11B South Red   vs.United FC Red 11 
 122990  Little Valley Park  06:30 PM  1B A8 vs A6Guerrero FC 11B   vs.Fire FC 11G AL 

Bracket - Saturday, October 16, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122974  Mesquite Regional Sports and Event Complex  10:30 AM  5.5 A3 vs A1FCM BLAST   vs.United FC Black 11 

Bracket - Saturday, October 23, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122971  SCMS Football Field  08:00 AM  1 A2 vs A4United FC Red 11   vs.SU SURF B11 BLUE BF 
 122991  Mesquite Regional Sports and Event Complex  10:30 AM  5.5 A3 vs A6FCM BLAST   vs.Fire FC 11G AL 
 122973  SCMS Football Field  11:00 AM  1 A5 vs A87 Elite Academy 11B South Red   vs.Guerrero FC 11B 

Bracket - Monday, October 25, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122997  Little Valley Park  05:00 PM  2B A6 vs A5Fire FC 11G AL   vs.7 Elite Academy 11B South Red 
 122995  Little Valley Park  06:30 PM  1B A8 vs A3Guerrero FC 11B   vs.FCM BLAST 

Bracket - Saturday, October 30, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 122981  Little Valley Park  02:00 PM  5B A6 vs A4Fire FC 11G AL   vs.SU SURF B11 BLUE BF