2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Boys 12U Division 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=CA6C5CAC-A921-4DE4-A12E-54DA327BA07B&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Sparta B07 Premier KT3333333333-030 25  10  29  3  0 0
 A10 : Impact NS0333333333-027 25  18  35  2  1 0
 A6 : MetaSport FC 07B - PT (L30)1301331033-018 8  27  30  0  0 0
 A9 : Utah Valley United Premier 07B (MH)1033300033-016 9  19  27  4  1 0
 A1 : Wasatch SC 07B - MB0300333003-015 -3  21  17  1  2 0
 A8 : L30 Pirates B070300330130-013 -1  34  29  2  0 0
 A7 : Wasatch SC 07B - TD3030300030-012 -6  22  15  2  2 0
 A11 : L30 Utah United - DS B071003003310-011 -10  35  23  2  0 0
 A3 : Utah Surf 07 PC3030003100-010 1  19  18  1  2 0
 A4 : NUU - Cache Valley United 07B - JC1300010010-06 -14  32  14  0  0 0
 A2 : UDA 07B Blue0000000-310-0-2 -33  92  8  0  0 0

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502781  Cedar Ridge ES  08:30 AM  7007 A4 vs A11NUU - Cache Valley United 07B - JC 3 vs.L30 Utah United - DS B073
 502779  DATC  08:30 AM  4012 A7 vs A8Wasatch SC 07B - TD 3 vs.L30 Pirates B072
 502785  Deerfield Elementary  12:30 PM  5310 A3 vs A1Utah Surf 07 PC 3 vs.Wasatch SC 07B - MB1
 502778  Alta Canyon  12:35 PM  3866 A5 vs A10Sparta B07 Premier KT 3 vs.Impact NS1

Bracket - Tuesday, August 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502780  Legacy Events Center  05:30 PM  2024 A6 vs A9MetaSport FC 07B - PT (L30) 5 vs.Utah Valley United Premier 07B (MH)5

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502783  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3004 A10 vs A7Impact NS 6 vs.Wasatch SC 07B - TD1
 502782  Glendale MS  08:30 AM  4466 A2 vs A4UDA 07B Blue 1 vs.NUU - Cache Valley United 07B - JC7
 502784  Southland Elementary  08:30 AM  2121 A8 vs A9L30 Pirates B07 4 vs.Utah Valley United Premier 07B (MH)1
 502787  Alta Canyon  12:30 PM  3866 A5 vs A3Sparta B07 Premier KT 1 vs.Utah Surf 07 PC0
 502786  North Park (Hooper)  04:30 PM  3 A11 vs A6L30 Utah United - DS B07 1 vs.MetaSport FC 07B - PT (L30)5

Bracket - Monday, September 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502809  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A10 vs A6Impact NS 9 vs.MetaSport FC 07B - PT (L30)3
 502814  North Park (Hooper)  05:30 PM  3 A11 vs A7L30 Utah United - DS B07 2 vs.Wasatch SC 07B - TD3
 502829  Cedar Ridge ES  05:30 PM  7007 A4 vs A9NUU - Cache Valley United 07B - JC 0 vs.Utah Valley United Premier 07B (MH)6
 502812  Glendale MS  06:00 PM  4466 A2 vs A5UDA 07B Blue 1 vs.Sparta B07 Premier KT14

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502789  DATC  08:30 AM  4012 A1 vs A4Wasatch SC 07B - MB 4 vs.NUU - Cache Valley United 07B - JC1
 502793  DATC  09:40 AM  4012 A7 vs A3Wasatch SC 07B - TD 0 vs.Utah Surf 07 PC2
 502790  East Sandy Elementary  10:30 AM  3428 A8 vs A11L30 Pirates B07 3 vs.L30 Utah United - DS B074

Bracket - Monday, September 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502816  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A10 vs A8Impact NS 10 vs.L30 Pirates B072
 502818  North Park (Hooper)  05:30 PM  3 A11 vs A9L30 Utah United - DS B07 1 vs.Utah Valley United Premier 07B (MH)4
 502820  DATC  05:30 PM  4012 A7 vs A2Wasatch SC 07B - TD 10 vs.UDA 07B Blue0
 502821  Alta Canyon  06:50 PM  3866 A5 vs A4Sparta B07 Premier KT 6 vs.NUU - Cache Valley United 07B - JC1

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502792  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3004 A10 vs A11Impact NS 7 vs.L30 Utah United - DS B072
 502796  Cedar Ridge ES  08:30 AM  7007 A4 vs A6NUU - Cache Valley United 07B - JC 1 vs.MetaSport FC 07B - PT (L30)1
 502800  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5125 A9 vs A3Utah Valley United Premier 07B (MH) 3 vs.Utah Surf 07 PC0
 502794  DATC  09:10 AM  4012 A1 vs A5Wasatch SC 07B - MB 1 vs.Sparta B07 Premier KT3
 502795  Glendale MS  09:40 AM  4466 A2 vs A8UDA 07B Blue 0 vs.L30 Pirates B0710

Bracket - Monday, September 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502788  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5126 A9 vs A10Utah Valley United Premier 07B (MH) 3 vs.Impact NS4

Bracket - Thursday, September 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502791  Legacy Events Center  05:30 PM  2024 A6 vs A2MetaSport FC 07B - PT (L30) 16 vs.UDA 07B Blue1

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502797  East Sandy Elementary  08:30 AM  3428 A8 vs A4L30 Pirates B07 4 vs.NUU - Cache Valley United 07B - JC0
 502804  Deerfield Elementary  09:40 AM  5310 A3 vs A11Utah Surf 07 PC 0 vs.L30 Utah United - DS B071
 502798  Bonneville Jr. High  04:30 PM  3004 A10 vs A2Impact NS 16 vs.UDA 07B Blue0

Bracket - Monday, October 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502823  North Park (Hooper)  05:30 PM  3 A11 vs A1L30 Utah United - DS B07 4 vs.Wasatch SC 07B - MB0
 502828  Deerfield Elementary  05:30 PM  5310 A3 vs A10Utah Surf 07 PC 2 vs.Impact NS3
 502830  Legacy Events Center  06:00 PM  2023 A6 vs A7MetaSport FC 07B - PT (L30) 4 vs.Wasatch SC 07B - TD1

Bracket - Thursday, October 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502827  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A5 vs A8Sparta B07 Premier KT 6 vs.L30 Pirates B072

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502803  East Sandy Elementary  08:30 AM  3428 A8 vs A6L30 Pirates B07 3 vs.MetaSport FC 07B - PT (L30)3
 502813  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5125 A9 vs A1Utah Valley United Premier 07B (MH) 2 vs.Wasatch SC 07B - MB4
 502799  DATC  09:50 AM  4012 A7 vs A5Wasatch SC 07B - TD 2 vs.Sparta B07 Premier KT3
 502805  Cedar Ridge ES  10:30 AM  7007 A4 vs A10NUU - Cache Valley United 07B - JC 2 vs.Impact NS4
 502807  Deerfield Elementary  01:50 PM  5310 A3 vs A2Utah Surf 07 PC 7 vs.UDA 07B Blue2

Bracket - Monday, October 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502832  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A1 vs A2Wasatch SC 07B - MB 1F vs.UDA 07B Blue
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502802  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5125 A9 vs A5Utah Valley United Premier 07B (MH) 0 vs.Sparta B07 Premier KT1
 502806  DATC  09:00 AM  4012 A7 vs A1Wasatch SC 07B - TD 0 vs.Wasatch SC 07B - MB1
 502831  Glendale MS  10:00 AM  4466 A2 vs A11UDA 07B Blue 3 vs.L30 Utah United - DS B073
 502815  Deerfield Elementary  12:00 PM  5310 A3 vs A4Utah Surf 07 PC 2 vs.NUU - Cache Valley United 07B - JC2

Bracket - Monday, October 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502819  Angel Street Complex  05:00 PM  3 A1 vs A10Wasatch SC 07B - MB 0 vs.Impact NS3
 502825  Cedar Ridge ES  05:30 PM  7007 A4 vs A7NUU - Cache Valley United 07B - JC 0 vs.Wasatch SC 07B - TD1
 502822  East Sandy Elementary  05:30 PM  3428 A8 vs A3L30 Pirates B07 3 vs.Utah Surf 07 PC2
 502826  Alta Canyon  06:50 PM  3866 A5 vs A6Sparta B07 Premier KT 2 vs.MetaSport FC 07B - PT (L30)0

Bracket - Tuesday, October 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502824  Glendale MS  06:00 PM  4465 A2 vs A9UDA 07B Blue 0 vs.Utah Valley United Premier 07B (MH)8

Bracket - Tuesday, October 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502801  Legacy Events Center  05:30 PM  2024 A6 vs A1MetaSport FC 07B - PT (L30) 3 vs.Wasatch SC 07B - MB1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502808  DATC  08:30 AM  4012 A1 vs A8Wasatch SC 07B - MB 5 vs.L30 Pirates B072
 502811  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5125 A9 vs A7Utah Valley United Premier 07B (MH) 2 vs.Wasatch SC 07B - TD0
 502810  North Park (Hooper)  04:30 PM  3 A11 vs A5L30 Utah United - DS B07 2 vs.Sparta B07 Premier KT7

Bracket - Tuesday, October 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502817  Legacy Events Center  05:30 PM  2024 A6 vs A3MetaSport FC 07B - PT (L30) 4 vs.Utah Surf 07 PC3






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.