2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Boys 11U North D
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D0E5618B-D2D0-4683-979E-C1CC13B9C500&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : NUU - Blaze 08 - ST333013333-022 23  18  34  2  1 0
 A4 : L30 Titans FC B08 - Green333131133-021 20  14  29  3  0 0
 A3 : AYSO UNITED 08 TH030333333-021 24  12  33  5  0 0
 A7 : NUU - Bear River Blaze 08 BR333133030-019 13  19  28  3  0 0
 A1 : SWAT 08B - KC2 (L30)333010033-016 4  24  27  1  0 0
 A5 : Forza FC 08 TP II031003301-011 -6  22  13  1  0 0
 A2 : Forza FC 08 CH000303301-010 -8  33  20  2  0 0
 A8 : Metasport FC 08B - KM ( L30)003000300-06 -12  49  16  1  0 0
 A10 : Utah Surf Davis 08 JB001000000-01 -26  51  11  0  0 0
 A9 : BE UNITED 08 JA000000000-00 -32  80  0  0  0 0

Bracket - Monday, August 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502141  Forza FC Soccer Complex  05:30 PM  6064 A5 vs A6Forza FC 08 TP II 0 vs.NUU - Blaze 08 - ST6
 502132  Constitution Park  05:30 PM  7012 A9 vs A7BE UNITED 08 JA 0 vs.NUU - Bear River Blaze 08 BR12
 502133  Weber County Fairgrounds  06:40 PM  4126 A1 vs A8SWAT 08B - KC2 (L30) 3 vs.Metasport FC 08B - KM ( L30)2
 502129  Ellison Park  06:40 PM  4 A3 vs A4AYSO UNITED 08 TH 2 vs.L30 Titans FC B08 - Green3

Bracket - Thursday, August 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502101  Barlow Park  05:30 PM  4901 A4 vs A9L30 Titans FC B08 - Green 12 vs.BE UNITED 08 JA0

Bracket - Friday, August 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502103  Ellison Park  06:45 PM  4 A3 vs A10AYSO UNITED 08 TH 7 vs.Utah Surf Davis 08 JB0

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502144  Weber County Fairgrounds  10:00 AM  4126 A1 vs A2SWAT 08B - KC2 (L30) 3 vs.Forza FC 08 CH2
 502102  Forza FC Soccer Complex  10:30 AM  6064 A5 vs A8Forza FC 08 TP II 3 vs.Metasport FC 08B - KM ( L30)1

Bracket - Monday, August 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502137  Ellison Park  05:30 PM  4 A3 vs A6AYSO UNITED 08 TH 3 vs.NUU - Blaze 08 - ST5
 502138  Millcreek Jr High  06:00 PM  6025 A10 vs A8Utah Surf Davis 08 JB 3 vs.Metasport FC 08B - KM ( L30)7
 502135  Forza FC Soccer Complex  06:40 PM  6065 A2 vs A7Forza FC 08 CH 1 vs.NUU - Bear River Blaze 08 BR4

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502107  Millcreek Jr High  10:15 AM  6025 A10 vs A5Utah Surf Davis 08 JB 1 vs.Forza FC 08 TP II1
 502104  Forza FC Soccer Complex  10:30 AM  6065 A2 vs A4Forza FC 08 CH 2 vs.L30 Titans FC B08 - Green7
 502105  Alice C Harris  10:30 AM  7801 A7 vs A8NUU - Bear River Blaze 08 BR 9 vs.Metasport FC 08B - KM ( L30)0

Bracket - Monday, September 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502142  Forza FC Soccer Complex  05:30 PM  6065 A2 vs A9Forza FC 08 CH 9 vs.BE UNITED 08 JA0
 502139  Ellison Park  05:30 PM  4 A3 vs A8AYSO UNITED 08 TH 11 vs.Metasport FC 08B - KM ( L30)1
 502140  Barlow Park  05:30 PM  4901 A4 vs A7L30 Titans FC B08 - Green 2 vs.NUU - Bear River Blaze 08 BR2
 502143  Weber County Fairgrounds  06:40 PM  4126 A1 vs A10SWAT 08B - KC2 (L30) 5 vs.Utah Surf Davis 08 JB2

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502108  Weber County Fairgrounds  10:00 AM  4126 A1 vs A3SWAT 08B - KC2 (L30) 3 vs.AYSO UNITED 08 TH6
 502111  Cub River Sports  10:30 AM  7045 A6 vs A2NUU - Blaze 08 - ST 7 vs.Forza FC 08 CH2
 502113  Alice C Harris  10:30 AM  7801 A7 vs A10NUU - Bear River Blaze 08 BR 9 vs.Utah Surf Davis 08 JB0
 502136  Barlow Park  04:00 PM  4901 A4 vs A5L30 Titans FC B08 - Green 3 vs.Forza FC 08 TP II0

Bracket - Friday, September 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502110  Forza FC Soccer Complex  06:00 PM  6064 A5 vs A3Forza FC 08 TP II 0 vs.AYSO UNITED 08 TH5

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502117  Legacy Events Center  12:30 PM  2025 A8 vs A2Metasport FC 08B - KM ( L30) 3 vs.Forza FC 08 CH4

Bracket - Monday, September 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502114  Constitution Park  05:30 PM  7012 A9 vs A10BE UNITED 08 JA 0 vs.Utah Surf Davis 08 JB0
 502112  Barlow Park  06:00 PM  4901 A4 vs A1L30 Titans FC B08 - Green 2 vs.SWAT 08B - KC2 (L30)2
 502100  Cub River Sports  06:00 PM  7014 A6 vs A7NUU - Blaze 08 - ST 3 vs.NUU - Bear River Blaze 08 BR4

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502121  Millcreek Jr High  10:00 AM  6025 A10 vs A2Utah Surf Davis 08 JB 0 vs.Forza FC 08 CH3
 502115  Cub River Sports  10:30 AM  7045 A6 vs A4NUU - Blaze 08 - ST 3 vs.L30 Titans FC B08 - Green3
 502122  Constitution Park  01:00 PM  7012 A9 vs A3BE UNITED 08 JA 0 vs.AYSO UNITED 08 TH11
 502116  Weber County Fairgrounds  05:00 PM  4124 A1 vs A5SWAT 08B - KC2 (L30) 1 vs.Forza FC 08 TP II2

Bracket - Wednesday, October 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502109  Legacy Events Center  05:30 PM  2024 A8 vs A9Metasport FC 08B - KM ( L30) 9 vs.BE UNITED 08 JA0

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502126  Forza FC Soccer Complex  10:30 AM  6064 A5 vs A9Forza FC 08 TP II 8 vs.BE UNITED 08 JA0
 502120  Cub River Sports  10:30 AM  7045 A6 vs A1NUU - Blaze 08 - ST 5 vs.SWAT 08B - KC2 (L30)3
 502118  Ellison Park  05:15 PM  4 A3 vs A7AYSO UNITED 08 TH 8 vs.NUU - Bear River Blaze 08 BR0

Bracket - Monday, October 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502119  Legacy Events Center  05:30 PM  2024 A8 vs A4Metasport FC 08B - KM ( L30) 0 vs.L30 Titans FC B08 - Green7

Bracket - Monday, October 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502124  Forza FC Soccer Complex  05:30 PM  6065 A2 vs A3Forza FC 08 CH 0 vs.AYSO UNITED 08 TH7
 502125  Legacy Events Center  05:30 PM  2024 A8 vs A6Metasport FC 08B - KM ( L30) 1 vs.NUU - Blaze 08 - ST9
 502134  Constitution Park  05:30 PM  7012 A9 vs A1BE UNITED 08 JA 0 vs.SWAT 08B - KC2 (L30)8

Bracket - Wednesday, October 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502127  Millcreek Jr High  05:30 PM  6025 A10 vs A4Utah Surf Davis 08 JB 3 vs.L30 Titans FC B08 - Green10
 502123  Alice C Harris  05:30 PM  7801 A7 vs A5NUU - Bear River Blaze 08 BR 3 vs.Forza FC 08 TP II1

Bracket - Wednesday, October 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502106  Constitution Park  05:30 PM  7012 A9 vs A6BE UNITED 08 JA 0 vs.NUU - Blaze 08 - ST11

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 502131  Forza FC Soccer Complex  10:30 AM  6065 A2 vs A5Forza FC 08 CH 2 vs.Forza FC 08 TP II2
 502128  Alice C Harris  10:30 AM  7801 A7 vs A1NUU - Bear River Blaze 08 BR 3 vs.SWAT 08B - KC2 (L30)4
 502130  Millcreek Jr High  02:00 PM  6025 A10 vs A6Utah Surf Davis 08 JB 2 vs.NUU - Blaze 08 - ST9






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.