2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Boys 16U Division 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D1F3DE49-9537-49D4-9E24-BC0C1F6C191C&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : Sparta B03 DF3331133333-026 24  8  32  5  1 0
 A2 : Blue Knights 03 Premier (JE)3033330331-022 14  16  27  2  5 1
 A7 : Utah Surf Davis 03 LP Black0313333330-022 21  14  30  1  4 0
 A11 : BE UNITED 03 NB3333010310-017 6  20  24  2  3 0
 A3 : Utah Storm 03 - Ward0030130313-014 3  16  18  2  5 0
 A6 : Wasatch SC 03B - KT3110030300-011 -4  22  18  2  10 0
 A1 : L30 Gremio FC B03 Blue0310303010-011 -2  16  14  2  4 1
 A9 : USA Premier 03B - MG0133101001-010 -10  29  15  0  5 0
 A4 : Park City SC B03 Red0001330101-09 -6  33  23  1  4 1
 A5 : Murray S.C. Black FD0103001013-09 -12  41  25  0  3 0
 A8 : La Roca - CV0000000000-00 -34  54  9  0  2 0

Bracket - Monday, August 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507180  Millcreek Jr High  06:00 PM  6026 A7 vs A2Utah Surf Davis 03 LP Black 1 vs.Blue Knights 03 Premier (JE)3

Bracket - Wednesday, August 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507178  Brigham City Sports Complex  06:30 PM  7130 A11 vs A9BE UNITED 03 NB 5 vs.USA Premier 03B - MG0

Bracket - Thursday, August 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507163  Hyrum Soccer Complex  05:30 PM  7049 A8 vs A6La Roca - CV 0 vs.Wasatch SC 03B - KT5
 507179  Mount Lewis  06:00 PM  2640 A1 vs A10L30 Gremio FC B03 Blue 2 vs.Sparta B03 DF4

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507139  Millcreek Jr High  12:30 PM  6026 A7 vs A8Utah Surf Davis 03 LP Black 4 vs.La Roca - CV1
 507145  Ira Allen Field  02:20 PM  5032 A3 vs A1Utah Storm 03 - Ward 0 vs.L30 Gremio FC B03 Blue1
 507141  North 40  02:30 PM  1108 A4 vs A11Park City SC B03 Red 4 vs.BE UNITED 03 NB5
 507138  Murray Park  02:45 PM  1103 A5 vs A10Murray S.C. Black FD 0 vs.Sparta B03 DF6
 507140  Ponds Park  05:15 PM  4096 A6 vs A9Wasatch SC 03B - KT 1 vs.USA Premier 03B - MG1

Bracket - Wednesday, September 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507186  Murray Park  06:00 PM  1103 A5 vs A6Murray S.C. Black FD 2 vs.Wasatch SC 03B - KT2

Bracket - Thursday, September 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507184  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3074 A2 vs A9Blue Knights 03 Premier (JE) 2 vs.USA Premier 03B - MG3
 507150  Hyrum Soccer Complex  05:30 PM  7049 A8 vs A11La Roca - CV 1 vs.BE UNITED 03 NB6
 507188  Ira Allen Field  06:00 PM  5032 A3 vs A10Utah Storm 03 - Ward 0 vs.Sparta B03 DF2

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507147  Murray Park  02:45 PM  1103 A5 vs A3Murray S.C. Black FD 2 vs.Utah Storm 03 - Ward5
 507143  White City Park  04:30 PM  3103 A10 vs A7Sparta B03 DF 3 vs.Utah Surf Davis 03 LP Black3
 507146  Brigham City Sports Complex  05:45 PM  7130 A11 vs A6BE UNITED 03 NB 3 vs.Wasatch SC 03B - KT1

Bracket - Monday, September 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507142  Storm Mountain  05:30 PM  3094 A2 vs A4Blue Knights 03 Premier (JE) 5 vs.Park City SC B03 Red1

Bracket - Wednesday, September 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507185  Willow Creek Park, Park City  05:30 PM  1165 A4 vs A7Park City SC B03 Red 2 vs.Utah Surf Davis 03 LP Black7

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507170  Brigham City Sports Complex  02:30 PM  7130 A11 vs A5BE UNITED 03 NB 3 vs.Murray S.C. Black FD4
 507153  Millcreek Jr High  02:30 PM  6026 A7 vs A3Utah Surf Davis 03 LP Black 4 vs.Utah Storm 03 - Ward1
 507151  Ponds Park  03:15 PM  4096 A6 vs A2Wasatch SC 03B - KT 2 vs.Blue Knights 03 Premier (JE)4

Bracket - Tuesday, September 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507149  Mount Lewis  05:30 PM  2640 A1 vs A4L30 Gremio FC B03 Blue 3 vs.Park City SC B03 Red3

Bracket - Thursday, September 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507192  Spence Eccles Complex  05:30 PM  2 A1 vs A2L30 Gremio FC B03 Blue 0 vs.Blue Knights 03 Premier (JE)1
 507144  Hyrum Soccer Complex  05:30 PM  7049 A8 vs A9La Roca - CV 3 vs.USA Premier 03B - MG5

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507155  Falcon Park  08:30 AM  3051 A2 vs A8Blue Knights 03 Premier (JE) 9 vs.La Roca - CV0
 507154  Mount Lewis  02:30 PM  2640 A1 vs A5L30 Gremio FC B03 Blue 4 vs.Murray S.C. Black FD2
 507160  Bluffdale Park  02:30 PM  9 A9 vs A3USA Premier 03B - MG 2 vs.Utah Storm 03 - Ward2
 507152  White City Park  05:30 PM  3103 A10 vs A11Sparta B03 DF 1 vs.BE UNITED 03 NB1

Bracket - Thursday, September 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507157  Hyrum Soccer Complex  05:30 PM  7049 A8 vs A4La Roca - CV 2 vs.Park City SC B03 Red7

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507161  Ponds Park  12:00 PM  4096 A6 vs A1Wasatch SC 03B - KT 4 vs.L30 Gremio FC B03 Blue0
 507159  Millcreek Jr High  12:30 PM  6026 A7 vs A5Utah Surf Davis 03 LP Black 7 vs.Murray S.C. Black FD2
 507164  Ira Allen Field  02:00 PM  5032 A3 vs A11Utah Storm 03 - Ward 2 vs.BE UNITED 03 NB0
 507158  White City Park  02:30 PM  3103 A10 vs A2Sparta B03 DF 4 vs.Blue Knights 03 Premier (JE)0
 507189  Park City Sports Complex  02:30 PM  1122 A4 vs A9Park City SC B03 Red 4 vs.USA Premier 03B - MG0

Bracket - Monday, October 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507168  Mount Lewis  05:30 PM  2640 A1 vs A8L30 Gremio FC B03 Blue 6 vs.La Roca - CV0

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507165  North 40  08:30 AM  1112 A4 vs A10Park City SC B03 Red 0 vs.Sparta B03 DF5
 507167  Ira Allen Field  11:30 AM  5032 A3 vs A2Utah Storm 03 - Ward 1 vs.Blue Knights 03 Premier (JE)3
 507162  Bluffdale Park  04:30 PM  9 A9 vs A5USA Premier 03B - MG 4 vs.Murray S.C. Black FD4

Bracket - Tuesday, October 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507148  Bluffdale Park  05:30 PM  9 A9 vs A10USA Premier 03B - MG 0 vs.Sparta B03 DF6

Bracket - Wednesday, October 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507182  Hyrum Soccer Complex  05:30 PM  7049 A8 vs A3La Roca - CV 0 vs.Utah Storm 03 - Ward3

Bracket - Thursday, October 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507176  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3074 A10 vs A8Sparta B03 DF 3 vs.La Roca - CV1
 507183  Brigham City Sports Complex  05:30 PM  7130 A11 vs A1BE UNITED 03 NB 2 vs.L30 Gremio FC B03 Blue0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507172  Eastmont Middle  10:30 AM  3045 A2 vs A5Blue Knights 03 Premier (JE) 6 vs.Murray S.C. Black FD2
 507169  White City Park  02:30 PM  3103 A10 vs A6Sparta B03 DF 3 vs.Wasatch SC 03B - KT1
 507171  Bluffdale Park  02:30 PM  9 A9 vs A7USA Premier 03B - MG 1 vs.Utah Surf Davis 03 LP Black2
 507175  Spanish Fork Sports Park  05:00 PM  5662 A3 vs A4Utah Storm 03 - Ward 1 vs.Park City SC B03 Red1

Bracket - Tuesday, October 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507156  Park City Sports Complex  06:45 PM  1121 A4 vs A6Park City SC B03 Red 1 vs.Wasatch SC 03B - KT2

Bracket - Monday, October 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507181  Murray Park  05:30 PM  1103 A5 vs A4Murray S.C. Black FD 3 vs.Park City SC B03 Red3

Bracket - Thursday, October 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507191  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3074 A2 vs A11Blue Knights 03 Premier (JE) 2 vs.BE UNITED 03 NB2
 507190  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A6 vs A7Wasatch SC 03B - KT 0 vs.Utah Surf Davis 03 LP Black4
 507187  Murray Park  06:00 PM  1103 A5 vs A8Murray S.C. Black FD 6 vs.La Roca - CV1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507177  Ponds Park  01:30 PM  4096 A6 vs A3Wasatch SC 03B - KT 1 vs.Utah Storm 03 - Ward4
 507174  Brigham City Sports Complex  02:45 PM  7130 A11 vs A7BE UNITED 03 NB 1 vs.Utah Surf Davis 03 LP Black5
 507173  Bluffdale Park  04:30 PM  9 A9 vs A1USA Premier 03B - MG 0 vs.L30 Gremio FC B03 Blue0

Bracket - Monday, October 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 507166  Millcreek Jr High  05:00 PM  6026 A7 vs A1Utah Surf Davis 03 LP Black 0 vs.L30 Gremio FC B03 Blue0






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.