2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Boys 16U Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D485DCA0-02DD-446E-B794-59B64DBEB59D&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : UDA 02B Blue3333333133-028 23  6  28  5  3 1
 A11 : Fusion FC 02 Strikers - js3333331330-025 23  3  26  7  3 0
 A5 : Rampage 02 DB3330301333-022 5  13  17  2  2 2
 A10 : L30 Atletico B021033303033-019 14  8  22  5  6 0
 A6 : MetaSport FC 02B- BT (L30)3000313303-016 7  17  22  2  4 2
 A9 : Wasatch SC 02B - TB3003033003-015 -1  19  18  2  3 1
 A2 : Utah Surf 02 DN3000000033-09 -6  20  13  1  7 0
 A3 : La Roca S-EJ1103300000-08 -17  35  15  1  7 1
 A7 : Forza FC 02 GP I1003000300-07 -13  25  11  1  1 1
 A8 : Sparta 02 SS0000033000-06 -22  44  14  1  4 1
 A1 : AJAX JOGA FC-B02-P11100003000-05 -13  35  17  0  8 1

Bracket - Wednesday, August 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15350  Falcon Park  05:30 PM  3052 A8 vs A6Sparta 02 SS 1 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)8
 15375  Timberline Jr. High  06:15 PM  1 A3 vs A10La Roca S-EJ 2 vs.L30 Atletico B022

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15342  Mountain Ridge Jr High  10:20 AM  5045 A2 vs A8Utah Surf 02 DN 4 vs.Sparta 02 SS0
 15332  Timberline Jr. High  05:00 PM  1 A3 vs A1La Roca S-EJ 3 vs.AJAX JOGA FC-B02-P13

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15333  West Jordan Complex   --    --  A11 vs A6Fusion FC 02 Strikers - js 3 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)0
 15329  West Lake High School  04:30 PM  5031 A2 vs A4Utah Surf 02 DN 0 vs.UDA 02B Blue3
 15334  Roy West Park  04:30 PM  4110 A5 vs A3Rampage 02 DB 5 vs.La Roca S-EJ1

Bracket - Monday, September 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15327  Legacy Events Center  05:30 PM  2026 A6 vs A9MetaSport FC 02B- BT (L30) 2 vs.Wasatch SC 02B - TB4
 15337  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3074 A8 vs A11Sparta 02 SS 0 vs.Fusion FC 02 Strikers - js6

Bracket - Friday, September 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15354  Timberline Jr. High  05:30 PM  1 A3 vs A2La Roca S-EJ 2 vs.Utah Surf 02 DN1
 15325  Roy West Park  05:30 PM  4110 A5 vs A10Rampage 02 DB 2 vs.L30 Atletico B021
 15353  Forza FC Soccer Complex  05:30 PM  6067 A7 vs A1Forza FC 02 GP I 4 vs.AJAX JOGA FC-B02-P14
 15344  Midvalley E.S.  05:30 PM  3164 A8 vs A4Sparta 02 SS 1 vs.UDA 02B Blue5

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15336  Whedon Farm Regional Park  04:30 PM  4780 A1 vs A4AJAX JOGA FC-B02-P1 1 vs.UDA 02B Blue3
 15365  West Jordan Complex   --    --  A11 vs A9Fusion FC 02 Strikers - js 2 vs.Wasatch SC 02B - TB0
 15346  Mills Park  06:05 PM  6028 A7 vs A5Forza FC 02 GP I 0 vs.Rampage 02 DB1

Bracket - Monday, September 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15361  West Jordan Complex   --    --  A11 vs A7Fusion FC 02 Strikers - js 5 vs.Forza FC 02 GP I0
 15347  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A9 vs A3Wasatch SC 02B - TB 0 vs.La Roca S-EJ1

Bracket - Tuesday, September 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15366  Highland High School  07:00 PM  1190 A1 vs A10AJAX JOGA FC-B02-P1 0 vs.L30 Atletico B025

Bracket - Wednesday, September 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15340  Mills Park  05:30 PM  6028 A7 vs A3Forza FC 02 GP I 6 vs.La Roca S-EJ0

Bracket - Friday, September 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15368  Roy West Park  05:30 PM  4110 A5 vs A4Rampage 02 DB 2 vs.UDA 02B Blue3

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15341  Whedon Farm Regional Park  12:15 PM  4780 A1 vs A5AJAX JOGA FC-B02-P1 1 vs.Rampage 02 DB2
 15371  West Lake High School  12:30 PM  5031 A2 vs A9Utah Surf 02 DN 0 vs.Wasatch SC 02B - TB5
 15343  RAC  12:30 PM  13 A4 vs A6UDA 02B Blue 3 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)0

Bracket - Monday, September 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15330  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4125 A10 vs A7L30 Atletico B02 4 vs.Forza FC 02 GP I0
 15351  Timberline Jr. High  05:30 PM  1 A3 vs A11La Roca S-EJ 1 vs.Fusion FC 02 Strikers - js3
 15348  Centerville Community Park  05:30 PM  2721 A6 vs A1MetaSport FC 02B- BT (L30) 4 vs.AJAX JOGA FC-B02-P10

Bracket - Tuesday, September 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15335  Ponds Park  05:30 PM  4096 A9 vs A10Wasatch SC 02B - TB 1 vs.L30 Atletico B024

Bracket - Thursday, September 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15352  RAC  05:15 PM  7 A4 vs A10UDA 02B Blue 2 vs.L30 Atletico B021

Bracket - Friday, September 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15358  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A9 vs A7Wasatch SC 02B - TB 1D vs.Forza FC 02 GP I
Disqualified
0

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15357  West Jordan Complex   --    --  A11 vs A5Fusion FC 02 Strikers - js 4 vs.Rampage 02 DB0
 15355  Whedon Farm Regional Park  05:45 PM  4780 A1 vs A8AJAX JOGA FC-B02-P1 8 vs.Sparta 02 SS4

Bracket - Monday, October 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15345  Barlow Park  05:30 PM  4903 A10 vs A2L30 Atletico B02 1 vs.Utah Surf 02 DN0
 15372  RAC  07:00 PM  2 A4 vs A7UDA 02B Blue 2 vs.Forza FC 02 GP I0

Bracket - Thursday, October 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15328  RAC  05:15 PM  7 A4 vs A11UDA 02B Blue 1 vs.Fusion FC 02 Strikers - js1

Bracket - Friday, October 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15373  Roy West Park  05:30 PM  4110 A5 vs A6Rampage 02 DB 1 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)1
 15367  Mills Park  05:30 PM  6028 A7 vs A2Forza FC 02 GP I 2 vs.Utah Surf 02 DN1
 15369  Falcon Park  05:30 PM  3051 A8 vs A3Sparta 02 SS 7 vs.La Roca S-EJ5
 15360  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A9 vs A1Wasatch SC 02B - TB 4 vs.AJAX JOGA FC-B02-P13

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15370  West Jordan Complex   --    --  A11 vs A1Fusion FC 02 Strikers - js 3 vs.AJAX JOGA FC-B02-P10
 15349  Ponds Park  05:20 PM  4096 A9 vs A5Wasatch SC 02B - TB 1 vs.Rampage 02 DB2

Bracket - Monday, October 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15378  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A2 vs A11Utah Surf 02 DN 0 vs.Fusion FC 02 Strikers - js2
 15376  RAC  07:00 PM  5 A4 vs A9UDA 02B Blue 3 vs.Wasatch SC 02B - TB0

Bracket - Tuesday, October 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15326  Mills Park  05:30 PM  6028 A7 vs A8Forza FC 02 GP I 0 vs.Sparta 02 SS2

Bracket - Thursday, October 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15356  Barlow Park  05:00 PM  4903 A10 vs A6L30 Atletico B02 0 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)1

Bracket - Friday, October 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15374  Roy West Park  05:30 PM  4110 A5 vs A8Rampage 02 DB 1 vs.Sparta 02 SS0

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15331  Falcon Park  11:20 AM  3051 A8 vs A9Sparta 02 SS 2 vs.Wasatch SC 02B - TB3
 15359  West Lake High School  04:05 PM  5031 A2 vs A5Utah Surf 02 DN 1 vs.Rampage 02 DB2
 15339  Barlow Park  05:00 PM  4903 A10 vs A11L30 Atletico B02 1D vs.Fusion FC 02 Strikers - js
Disqualified
0
 15362  Timberline Jr. High  05:00 PM  1 A3 vs A4La Roca S-EJ 0 vs.UDA 02B Blue4

Bracket - Monday, October 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15363  Barlow Park  05:00 PM  4903 A10 vs A8L30 Atletico B02 4 vs.Sparta 02 SS0
 15377  Legacy Events Center  05:30 PM  2026 A6 vs A7MetaSport FC 02B- BT (L30) 5 vs.Forza FC 02 GP I1

Bracket - Tuesday, October 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15379  Whedon Farm Regional Park  05:30 PM  4780 A1 vs A2AJAX JOGA FC-B02-P1 1 vs.Utah Surf 02 DN3

Bracket - Wednesday, November 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15338  Legacy Events Center  05:00 PM  2026 A6 vs A2MetaSport FC 02B- BT (L30) 2 vs.Utah Surf 02 DN3

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15364  Sunnyside Park  04:00 PM  1148 A6 vs A3MetaSport FC 02B- BT (L30) 4 vs.La Roca S-EJ1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.