Team Schedules - Boys 12U Division 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Impact NS33333333327 25  7  30  3  0 0
 A4 : Utah Valley United Premier 07B (MH)33133303322 15  10  24  2  2 0
 A3 : MetaSport FC 07B - PT (L30)30130333117 8  13  20  2  0 0
 A10 : L30 Leon B07 - LK11133033015 4  20  23  1  0 0
 A7 : Wasatch SC 07B - TD01303033114 4  16  19  2  0 0
 A8 : L30 Utah United - DS B0700033303012 -9  34  19  1  0 0
 A9 : HVSC B07 Black Diamond0033000039 0  19  18  0  0 0
 A6 : L30 Pirates B073030010007 -12  36  19  0  0 0
 A5 : Wasatch SC 07B - MB1111000004 -13  24  9  0  1 0
 A1 : UDA 07B Grey0010000001 -22  41  13  0  1 0

Bracket - Monday, March 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693858  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3006 A2 vs A9Impact NS 2 vs.HVSC B07 Black Diamond1

Bracket - Friday, March 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693864  East Sandy Elementary  06:00 PM  3428 A6 vs A7L30 Pirates B07 2 vs.Wasatch SC 07B - TD1

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693819  Legacy Events Center  09:15 AM  2023 A3 vs A1MetaSport FC 07B - PT (L30) 3 vs.UDA 07B Grey2

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693825  East Sandy Elementary  10:00 AM  3428 A6 vs A2L30 Pirates B07 1 vs.Impact NS9

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693841  Legacy Events Center  05:30 PM  2023 A3 vs A2MetaSport FC 07B - PT (L30) 0 vs.Impact NS3

Bracket - Tuesday, April 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693835  East Sandy Elementary  05:30 PM  3428 A6 vs A1L30 Pirates B07 5 vs.UDA 07B Grey3

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693828  Glendale MS  08:30 AM  4466 A1 vs A5UDA 07B Grey 1 vs.Wasatch SC 07B - MB1
 693830  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5125 A4 vs A6Utah Valley United Premier 07B (MH) 2 vs.L30 Pirates B070
 693829  Bonneville Jr. High  11:15 AM  3006 A2 vs A8Impact NS 7 vs.L30 Utah United - DS B071

Bracket - Monday, April 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693863  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5125 A4 vs A9Utah Valley United Premier 07B (MH) 2 vs.HVSC B07 Black Diamond1

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693817  Mount Lewis  06:00 PM  2641 A10 vs A7L30 Leon B07 - LK 3 vs.Wasatch SC 07B - TD3

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693847  Heber Valley Elem  09:00 AM  5022 A9 vs A1HVSC B07 Black Diamond 4 vs.UDA 07B Grey1

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693855  Angel Street Complex  07:10 PM  3 A5 vs A4Wasatch SC 07B - MB 1 vs.Utah Valley United Premier 07B (MH)1

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693862  Legacy Events Center  06:50 PM  2024 A3 vs A10MetaSport FC 07B - PT (L30) 2 vs.L30 Leon B07 - LK2

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693814  East Sandy Elementary  06:00 PM  3428 A6 vs A9L30 Pirates B07 2 vs.HVSC B07 Black Diamond5
 693831  North Park (Hooper)  06:30 PM  4054 A8 vs A4L30 Utah United - DS B07 1 vs.Utah Valley United Premier 07B (MH)4

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693834  Heber Valley Elem  09:00 AM  5022 A9 vs A3HVSC B07 Black Diamond 1 vs.MetaSport FC 07B - PT (L30)2
 693866  Glendale MS  11:00 AM  4466 A1 vs A2UDA 07B Grey 0 vs.Impact NS7
 693813  DATC  12:15 PM  4012 A7 vs A8Wasatch SC 07B - TD 4 vs.L30 Utah United - DS B072
 693812  DATC  02:45 PM  4012 A5 vs A10Wasatch SC 07B - MB 1 vs.L30 Leon B07 - LK1

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693853  Glendale MS  06:00 PM  4466 A1 vs A10UDA 07B Grey 1 vs.L30 Leon B07 - LK3
 693860  Angel Street Complex  06:00 PM  3 A5 vs A6Wasatch SC 07B - MB 3 vs.L30 Pirates B073

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693854  McCall Park  06:00 PM  4075 A7 vs A2Wasatch SC 07B - TD 1 vs.Impact NS3
 693849  Legacy Events Center  06:35 PM  2023 A3 vs A4MetaSport FC 07B - PT (L30) 1 vs.Utah Valley United Premier 07B (MH)3

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693823  Glendale MS  08:30 AM  4466 A1 vs A4UDA 07B Grey 2 vs.Utah Valley United Premier 07B (MH)5
 693846  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3006 A2 vs A5Impact NS 6 vs.Wasatch SC 07B - MB0
 693851  East Sandy Elementary  08:30 AM  3428 A6 vs A3L30 Pirates B07 0 vs.MetaSport FC 07B - PT (L30)4
 693822  Veterans Memorial Fields  11:00 AM  5510 A9 vs A10HVSC B07 Black Diamond 1 vs.L30 Leon B07 - LK2

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693861  Angel Street Complex  06:00 PM  3 A5 vs A8Wasatch SC 07B - MB 0 vs.L30 Utah United - DS B072

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693845  Heber Valley Elem  06:00 PM  5022 A9 vs A7HVSC B07 Black Diamond 0 vs.Wasatch SC 07B - TD1

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693832  Mount Lewis  05:00 PM  2641 A10 vs A2L30 Leon B07 - LK 2 vs.Impact NS4
 693837  Mount Lewis  06:45 PM  2641 A8 vs A6L30 Utah United - DS B07 4 vs.L30 Pirates B073

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693821  DATC  08:30 AM  4012 A5 vs A3Wasatch SC 07B - MB 0 vs.MetaSport FC 07B - PT (L30)3
 693816  Bonneville Jr. High  02:00 PM  3004 A2 vs A4Impact NS 2 vs.Utah Valley United Premier 07B (MH)1
 693843  McGriff  04:00 PM  2676 A10 vs A6L30 Leon B07 - LK 5 vs.L30 Pirates B074

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693859  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5125 A4 vs A7Utah Valley United Premier 07B (MH) 3 vs.Wasatch SC 07B - TD0

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693818  North Park (Hooper)  06:00 PM  4054 A8 vs A9L30 Utah United - DS B07 6 vs.HVSC B07 Black Diamond4

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693840  Ellison Park  06:45 PM  3 A7 vs A1Wasatch SC 07B - TD 7 vs.UDA 07B Grey0

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693850  Mount Lewis  06:00 PM  2641 A10 vs A8L30 Leon B07 - LK 4 vs.L30 Utah United - DS B070

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693839  Lakeside Sports Complex  10:30 AM  5125 A4 vs A10Utah Valley United Premier 07B (MH) 4 vs.L30 Leon B07 - LK2
 693842  Glendale MS  01:00 PM  4466 A1 vs A8UDA 07B Grey 3 vs.L30 Utah United - DS B076
 693836  Heber Valley Elem  02:00 PM  5022 A9 vs A5HVSC B07 Black Diamond 2 vs.Wasatch SC 07B - MB1

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693833  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A7 vs A5Wasatch SC 07B - TD 5 vs.Wasatch SC 07B - MB2
 693856  North Park (Hooper)  06:00 PM  4054 A8 vs A3L30 Utah United - DS B07 1 vs.MetaSport FC 07B - PT (L30)5

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693827  Weber County Fairgrounds  05:15 PM  4126 A7 vs A3Wasatch SC 07B - TD 1 vs.MetaSport FC 07B - PT (L30)1