2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Boys 9U Metro B
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=DCC62D73-AEF7-48EC-965A-510A245827F8&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : USA Premier 10B - AD03333303-018 15  14  23  2  0 0
 A9 : USA Metro Premier 10B - CC33030333-018 7  29  26  0  0 0
 A6 : Murray S.C. Orange BG30333303-018 12  19  26  3  0 0
 A5 : Copper Mountain 10 JM33011333-017 16  16  28  1  0 0
 A1 : 7 Elite Academy 10B33103330-016 16  22  29  2  1 0
 A3 : Blue Knights 10 (MV)00303300-09 -8  36  20  0  0 0
 A7 : Sparta B10 Premier BR03001003-07 -9  36  21  0  0 0
 A4 : Comba FC 10B Blue00300000-03 -19  46  15  1  0 0
 A2 : AFC Apex 2010 White00000000-00 -30  67  11  0  0 0

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525424  Copperview ES  09:40 AM  3111 A3 vs A1Blue Knights 10 (MV) 2 vs.7 Elite Academy 10B12
 525422  Riverside Elem WJ  10:30 AM  8737 A4 vs A9Comba FC 10B Blue 5 vs.USA Metro Premier 10B - CC9
 525421  Liberty Elementary  10:30 AM  1182 A6 vs A7Murray S.C. Orange BG 3 vs.Sparta B10 Premier BR0
 525423  Autumn Hills Park  03:00 PM  7 A5 vs A8Copper Mountain 10 JM 2 vs.USA Premier 10B - AD1

Bracket - Friday, September 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525452  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8738 A4 vs A7Comba FC 10B Blue 4 vs.Sparta B10 Premier BR5

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525425  Liberty Elementary  10:30 AM  1182 A6 vs A9Murray S.C. Orange BG 6 vs.USA Metro Premier 10B - CC7
 525430  Autumn Hills Park  04:00 PM  6 A5 vs A3Copper Mountain 10 JM 5 vs.Blue Knights 10 (MV)1

Bracket - Tuesday, September 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525426  Copperview ES  05:30 PM  3108 A2 vs A4AFC Apex 2010 White 0 vs.Comba FC 10B Blue3

Bracket - Friday, September 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525427  Copperview ES  05:30 PM  3108 A7 vs A8Sparta B10 Premier BR 1 vs.USA Premier 10B - AD7

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525431  Liberty Elementary  09:30 AM  1182 A6 vs A2Murray S.C. Orange BG 8 vs.AFC Apex 2010 White0

Bracket - Monday, September 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525428  Terra Linda ES  05:30 PM  2904 A1 vs A47 Elite Academy 10B 6 vs.Comba FC 10B Blue0

Bracket - Thursday, September 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525433  Copperview ES  06:30 PM  3108 A7 vs A3Sparta B10 Premier BR 1 vs.Blue Knights 10 (MV)3

Bracket - Friday, September 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525429  Bluffdale Elementary  05:30 PM  2111 A8 vs A9USA Premier 10B - AD 7 vs.USA Metro Premier 10B - CC4

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525439  Rowland Hall Steiner Complex  10:50 AM  Gras A9 vs A3USA Metro Premier 10B - CC 5 vs.Blue Knights 10 (MV)2
 525434  Bluffdale Elementary  01:00 PM  2111 A8 vs A2USA Premier 10B - AD 14 vs.AFC Apex 2010 White1
 525454  Autumn Hills Park  04:00 PM  7 A5 vs A6Copper Mountain 10 JM 2 vs.Murray S.C. Orange BG3

Bracket - Monday, September 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525432  Terra Linda ES  05:30 PM  2904 A1 vs A57 Elite Academy 10B 4 vs.Copper Mountain 10 JM4
 525435  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A4 vs A6Comba FC 10B Blue 0 vs.Murray S.C. Orange BG4

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525438  Liberty Elementary  10:30 AM  1182 A6 vs A1Murray S.C. Orange BG 7 vs.7 Elite Academy 10B5
 525437  Bluffdale Elementary  01:30 PM  2111 A8 vs A4USA Premier 10B - AD 10 vs.Comba FC 10B Blue0

Bracket - Tuesday, October 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525442  Copperview ES  06:30 PM  3107 A2 vs A3AFC Apex 2010 White 2 vs.Blue Knights 10 (MV)8
 525436  Copperview ES  06:30 PM  3108 A7 vs A5Sparta B10 Premier BR 4 vs.Copper Mountain 10 JM4

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525443  Bluffdale Elementary  10:00 AM  2111 A8 vs A6USA Premier 10B - AD 2 vs.Murray S.C. Orange BG0
 525440  Rowland Hall Steiner Complex  01:40 PM  Gras A9 vs A5USA Metro Premier 10B - CC 0 vs.Copper Mountain 10 JM4

Bracket - Wednesday, October 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525444  Copperview ES  05:30 PM  3107 A3 vs A4Blue Knights 10 (MV) 4 vs.Comba FC 10B Blue3

Bracket - Friday, October 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525453  Copperview ES  05:30 PM  3108 A2 vs A9AFC Apex 2010 White 1 vs.USA Metro Premier 10B - CC8
 525441  Copperview ES  05:30 PM  3107 A7 vs A1Sparta B10 Premier BR 5 vs.7 Elite Academy 10B8

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525445  Rowland Hall Steiner Complex  10:30 AM  Gras A9 vs A7USA Metro Premier 10B - CC 4 vs.Sparta B10 Premier BR3
 525446  Autumn Hills Park  04:00 PM  6 A5 vs A2Copper Mountain 10 JM 7 vs.AFC Apex 2010 White2

Bracket - Wednesday, October 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525447  Terra Linda ES  05:30 PM  2904 A1 vs A87 Elite Academy 10B 5 vs.USA Premier 10B - AD0
 525451  Copperview ES  05:30 PM  3107 A3 vs A6Blue Knights 10 (MV) 3 vs.Murray S.C. Orange BG4

Bracket - Monday, October 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525450  Copperview ES  05:30 PM  3107 A2 vs A7AFC Apex 2010 White 3 vs.Sparta B10 Premier BR6

Bracket - Tuesday, October 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525455  Copperview ES  05:30 PM  3107 A3 vs A8Blue Knights 10 (MV) 1 vs.USA Premier 10B - AD4

Bracket - Wednesday, October 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525456  Terra Linda ES  05:30 PM  2904 A1 vs A27 Elite Academy 10B 13 vs.AFC Apex 2010 White2

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 525449  Rowland Hall Steiner Complex  10:30 AM  Gras A9 vs A1USA Metro Premier 10B - CC 2 vs.7 Elite Academy 10B1
 525448  Riverside Elem WJ  12:50 PM  8737 A4 vs A5Comba FC 10B Blue 1 vs.Copper Mountain 10 JM8






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.