Team Schedules - Boys 18U Premier 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Utah Surf 02 SB3310333319 11  7  17  4  4 0
 A2 : La Roca-H Kaufusi3331033319 16  10  25  3  7 0
 A6 : Strikers DK0333330015 9  16  21  0  9 2
 A8 : Shooters SC 02 Premier (JB)1303301314 -2  15  12  2  7 0
 A9 : UDA 02B Blue0003331313 -3  19  13  1  5 1
 A3 : Murray S.C. Black B02 CS1330300010 2  14  16  1  3 0
 A7 : Park City SC B02 Red301010038 0  13  13  0  7 3
 A1 : La Roca- N. Lopez010010035 -9  18  9  1  6 2
 A4 : Sparta B02 Premier ST000000000 -24  36  3  0  3 0

Bracket - Wednesday, August 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151282  Willow Pond  05:30 PM  1169 A3 vs A8Murray S.C. Black B02 CS 2 vs.Shooters SC 02 Premier (JB)2
 151281  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3069 A4 vs A7Sparta B02 Premier ST 1 vs.Park City SC B02 Red4
 151284  RAC  05:30 PM  10 A5 vs A6Utah Surf 02 SB 1 vs.Strikers DK0
 151283  RAC  07:15 PM  5 A2 vs A9La Roca-H Kaufusi 4 vs.UDA 02B Blue2

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151285  Ellison Park  08:30 AM  2 A6 vs A9Strikers DK 8 vs.UDA 02B Blue1
 151286  North 40  10:30 AM  1108 A7 vs A8Park City SC B02 Red 2 vs.Shooters SC 02 Premier (JB)3
 151288  RAC  11:00 AM  5 A2 vs A4La Roca-H Kaufusi 8 vs.Sparta B02 Premier ST0
 151287  Willow Pond  02:20 PM  1168 A3 vs A1Murray S.C. Black B02 CS 3 vs.La Roca- N. Lopez1

Bracket - Tuesday, September 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151302  Park City Sports Complex  05:30 PM  1121 A7 vs A1Park City SC B02 Red 1 vs.La Roca- N. Lopez1

Bracket - Wednesday, September 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151296  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3069 A4 vs A6Sparta B02 Premier ST 2 vs.Strikers DK5
 151297  North Star Elementary  06:00 PM  1119 A9 vs A3UDA 02B Blue 2 vs.Murray S.C. Black B02 CS4
 151293  G Hillman Recreation Complex  07:00 PM  5880 A8 vs A2Shooters SC 02 Premier (JB) 0 vs.La Roca-H Kaufusi3

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151298  Ellison Park  08:30 AM  1 A6 vs A1Strikers DK 6 vs.La Roca- N. Lopez2
 151306  North Star Elementary  08:30 AM  1119 A9 vs A7UDA 02B Blue 2 vs.Park City SC B02 Red1
 151291  RAC  03:00 PM  16 A5 vs A3Utah Surf 02 SB 1 vs.Murray S.C. Black B02 CS0

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151305  RAC  07:30 PM  3 A1 vs A8La Roca- N. Lopez 0 vs.Shooters SC 02 Premier (JB)1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151308  Murray Park  01:00 PM  1103 A3 vs A4Murray S.C. Black B02 CS 6 vs.Sparta B02 Premier ST0

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151294  RAC  05:30 PM  11 A1 vs A5La Roca- N. Lopez 2 vs.Utah Surf 02 SB2

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151310  RAC  05:30 PM  7 A2 vs A7La Roca-H Kaufusi 2 vs.Park City SC B02 Red2
 151311  Murray Park  05:30 PM  1103 A3 vs A6Murray S.C. Black B02 CS 1 vs.Strikers DK3
 151301  North Star Elementary  06:00 PM  1119 A9 vs A5UDA 02B Blue 2 vs.Utah Surf 02 SB1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151316  Ellison Park  08:30 AM  1 A6 vs A7Strikers DK 2 vs.Park City SC B02 Red1
 151309  North Star Elementary  08:30 AM  1119 A9 vs A1UDA 02B Blue 2 vs.La Roca- N. Lopez1
 151307  RAC  09:00 AM  6 A5 vs A2Utah Surf 02 SB 3 vs.La Roca-H Kaufusi2
 151299  G Hillman Recreation Complex  09:30 AM  5880 A8 vs A4Shooters SC 02 Premier (JB) 2 vs.Sparta B02 Premier ST0

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151314  RAC  05:30 PM  10 A1 vs A2La Roca- N. Lopez 0 vs.La Roca-H Kaufusi3
 151312  Lone Peak Park (sandy)  05:30 PM  3069 A4 vs A5Sparta B02 Premier ST 0 vs.Utah Surf 02 SB7

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151292  Ellison Park  05:30 PM  2 A6 vs A2Strikers DK 2 vs.La Roca-H Kaufusi5

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151315  RAC  03:00 PM  7 A5 vs A8Utah Surf 02 SB 6 vs.Shooters SC 02 Premier (JB)1

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151290  G Hillman Recreation Complex  07:00 PM  5880 A8 vs A9Shooters SC 02 Premier (JB) 0 vs.UDA 02B Blue0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151289  RAC  03:00 PM  15 A1 vs A4La Roca- N. Lopez 2 vs.Sparta B02 Premier ST0
 151300  Park City Sports Complex  04:30 PM  1121 A7 vs A5Park City SC B02 Red 0 vs.Utah Surf 02 SB1
 151304  RAC  05:00 PM  15 A2 vs A3La Roca-H Kaufusi 3 vs.Murray S.C. Black B02 CS1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 151303  G Hillman Recreation Complex  04:15 PM  5880 A8 vs A6Shooters SC 02 Premier (JB) 3 vs.Strikers DK2
 151295  Park City Sports Complex  04:30 PM  1121 A7 vs A3Park City SC B02 Red 2 vs.Murray S.C. Black B02 CS1
 151313  Lone Peak Park (sandy)  07:15 PM  3069 A4 vs A9Sparta B02 Premier ST 0 vs.UDA 02B Blue2