Team Schedules - Boys 15U Metro B
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Red Dragons 04B3333313322 20  15  27  0  1 0
 A1 : Utah Glory B04 Black ST3333313322 18  11  28  2  1 1
 A6 : Murray S.C. Orange BG3030313316 8  14  20  1  2 0
 A5 : Cottonwood FC 04 White SR3003311011 -3  15  12  0  1 0
 A3 : Impact MK300131008 -1  24  22  2  0 0
 A4 : Razzia 04B Reapers330000107 -10  33  17  2  3 0
 A7 : AJAX JOGA FC-B04-P1000003115 -6  19  13  1  0 0
 A8 : USA Select 04B - KL000000000 -26  40  4  0  1 0

Bracket - Monday, April 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832037  West Jordan Complex  06:00 PM  O A8 vs A6USA Select 04B - KL 1 vs.Murray S.C. Orange BG4

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832034  Sunnyside Park  05:00 PM  1148 A7 vs A5AJAX JOGA FC-B04-P1 1 vs.Cottonwood FC 04 White SR2

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832046  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3003 A3 vs A8Impact MK 5 vs.USA Select 04B - KL0
 832039  Highland High School  08:00 PM  1190 A7 vs A1AJAX JOGA FC-B04-P1 0 vs.Utah Glory B04 Black ST3

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832033  Bennion Jr. High  08:30 AM  2002 A4 vs A8Razzia 04B Reapers 5 vs.USA Select 04B - KL0
 832036  Union MS  02:10 PM  3123 A5 vs A2Cottonwood FC 04 White SR 1 vs.Red Dragons 04B5
 832032  Jordan Ridge Park  03:55 PM  2034 A1 vs A6Utah Glory B04 Black ST 4 vs.Murray S.C. Orange BG1

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832042  Monroe Elem.  06:00 PM  2048 A2 vs A7Red Dragons 04B 2 vs.AJAX JOGA FC-B04-P11
 832043  Bennion Jr. High  06:00 PM  2001 A4 vs A5Razzia 04B Reapers 2 vs.Cottonwood FC 04 White SR0

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832016  Jordan Ridge Park  10:30 AM  2034 A1 vs A4Utah Glory B04 Black ST 5 vs.Razzia 04B Reapers1
 832017  Monroe Elem.  12:00 PM  2048 A2 vs A3Red Dragons 04B 5 vs.Impact MK1
 832018  Butler M.S.  02:00 PM  SoWe A5 vs A8Cottonwood FC 04 White SR 3 vs.USA Select 04B - KL1
 832019  Willow Pond  02:45 PM  1168 A6 vs A7Murray S.C. Orange BG 5 vs.AJAX JOGA FC-B04-P11

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832020  West Jordan Complex  06:00 PM  P A8 vs A5USA Select 04B - KL 1 vs.Cottonwood FC 04 White SR2

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832021  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3003 A3 vs A1Impact MK 2 vs.Utah Glory B04 Black ST4

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832026  Willow Pond  06:00 PM  1168 A6 vs A2Murray S.C. Orange BG 1 vs.Red Dragons 04B3

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832040  West Jordan Complex  06:00 PM  O A8 vs A1USA Select 04B - KL 0 vs.Utah Glory B04 Black ST5

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832023  Monroe Elem.  10:30 AM  2048 A2 vs A4Red Dragons 04B 6 vs.Razzia 04B Reapers3
 832022  Willow Pond  02:20 PM  1168 A6 vs A7Murray S.C. Orange BG 1 vs.AJAX JOGA FC-B04-P10
 832024  Crescent MS  03:10 PM  3022 A5 vs A3Cottonwood FC 04 White SR 1 vs.Impact MK1

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832025  Galena Hills Park  05:30 PM  3048 A7 vs A8AJAX JOGA FC-B04-P1 6 vs.USA Select 04B - KL0

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832038  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3003 A3 vs A4Impact MK 9 vs.Razzia 04B Reapers0
 832047  Jordan Ridge Park  06:00 PM  2034 A1 vs A2Utah Glory B04 Black ST 2 vs.Red Dragons 04B2

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832027  Bennion Jr. High  08:30 AM  2002 A4 vs A1Razzia 04B Reapers 3 vs.Utah Glory B04 Black ST4
 832028  Highland High School  10:00 AM  1190 A7 vs A3AJAX JOGA FC-B04-P1 3 vs.Impact MK3
 832045  Butler M.S.  04:45 PM  SoWe A5 vs A6Cottonwood FC 04 White SR 1 vs.Murray S.C. Orange BG1

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832041  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3003 A3 vs A6Impact MK 3 vs.Murray S.C. Orange BG4
 832030  West Jordan Complex  05:30 PM  P A8 vs A2USA Select 04B - KL 1 vs.Red Dragons 04B10

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832029  Skye Park  07:00 PM  3062 A1 vs A5Utah Glory B04 Black ST 3 vs.Cottonwood FC 04 White SR2

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832044  Bennion Jr. High  06:00 PM  2001 A4 vs A7Razzia 04B Reapers 3 vs.AJAX JOGA FC-B04-P13

Bracket - Saturday, May 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 832035  Monroe Elem.  12:30 PM  2048 A2 vs A3Red Dragons 04B 7 vs.Impact MK5
 832031  Willow Pond  01:00 PM  1168 A6 vs A4Murray S.C. Orange BG 6 vs.Razzia 04B Reapers1