2017 Spring SCL, IRL, X-League
Team Schedules - 03 Boys Metro B
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=EBEB9BD3-9FE3-4C13-B594-167AED886E84&tournamentguid=91C70238-454B-4885-AABB-12B8B1CAEABB&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Salt Lake FC - B2003133333303-022 15  23  28  0  1 1
 A2 : Elite FC 03B Blue333330303-021 19  19  32  2  3 0
 A4 : Comba FC 03333303330-021 9  9  18  5  2 0
 A3 : Sparta 03 CK310333303-019 13  12  24  3  2 1
 A5 : Forza FC West 03 AU303003133-016 3  14  17  3  5 1
 A6 : Razzia 03 Strikers030003033-012 0  24  22  0  1 0
 A7 : Copper Mountain 03 BJ330000030-09 -9  27  17  1  1 1
 A9 : Impact JV000301010-05 -16  36  16  0  1 0
 A10 : AJAX JOGA FC-B03-P1000013000-04 -14  28  11  1  5 1
 A8 : Murray Max Silver - L Davis03000000-3-00 -20  40  10  0  1 0

Bracket - Saturday, March 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706484  Crescent MS  01:30 PM  So A3 vs A10Sparta 03 CK 4 vs.AJAX JOGA FC-B03-P11

Bracket - Tuesday, March 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706485  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A4 vs A9Comba FC 03 2 vs.Impact JV0
 706483  Bennion Jr. High  06:00 PM  2000 A6 vs A7Razzia 03 Strikers 2 vs.Copper Mountain 03 BJ3

Bracket - Saturday, April 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706494  Monarch Meadows Park  12:30 PM  4049 A7 vs A10Copper Mountain 03 BJ 3 vs.AJAX JOGA FC-B03-P10
 706488  Fairmont Park  02:15 PM  1040 A9 vs A6Impact JV 1 vs.Razzia 03 Strikers4

Bracket - Saturday, April 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706493  Bennion Jr. High  08:30 AM  2002 A6 vs A2Razzia 03 Strikers 3 vs.Elite FC 03B Blue4

Bracket - Saturday, April 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706489  Taylorsville E.S.  12:30 PM  1147 A1 vs A3Salt Lake FC - B2003 3 vs.Sparta 03 CK3
 706486  West Jordan Complex  05:00 PM  Q A5 vs A8Forza FC West 03 AU 2 vs.Murray Max Silver - L Davis0

Bracket - Monday, April 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706523  Taylorsville E.S.  06:00 PM  1147 A1 vs A10Salt Lake FC - B2003 5 vs.AJAX JOGA FC-B03-P12
 706527  Village Boulevard Park  06:00 PM  2071 A2 vs A9Elite FC 03B Blue 4 vs.Impact JV0
 706518  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A4 vs A5Comba FC 03 3 vs.Forza FC West 03 AU0

Bracket - Wednesday, April 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706492  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A7 vs A8Copper Mountain 03 BJ 1 vs.Murray Max Silver - L Davis2

Bracket - Saturday, April 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706501  Bennion Jr. High  12:00 PM  2001 A6 vs A4Razzia 03 Strikers 0 vs.Comba FC 033
 706506  Galena Hills Park  02:00 PM  3049 A10 vs A2AJAX JOGA FC-B03-P1 0 vs.Elite FC 03B Blue7
 706495  West Jordan Complex  02:00 PM  R A5 vs A3Forza FC West 03 AU 2 vs.Sparta 03 CK0
 706496  Germania park  02:30 PM  1050 A8 vs A9Murray Max Silver - L Davis 3 vs.Impact JV4
 706508  Canyonview Park  03:00 PM  2105 A7 vs A1Copper Mountain 03 BJ 3 vs.Salt Lake FC - B20036

Bracket - Monday, April 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706521  Falcon Park  06:00 PM  3052 A3 vs A6Sparta 03 CK 2 vs.Razzia 03 Strikers1
 706520  Fairmont Park  06:00 PM  1040 A9 vs A1Impact JV 3 vs.Salt Lake FC - B200311

Bracket - Saturday, April 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706502  Crescent MS  10:10 AM  No A3 vs A7Sparta 03 CK 3 vs.Copper Mountain 03 BJ0
 706499  Bonneville Jr. High  02:30 PM  3005 A9 vs A10Impact JV 2 vs.AJAX JOGA FC-B03-P12
 706498  Taylorsville E.S.  03:30 PM  1147 A1 vs A5Salt Lake FC - B2003 4 vs.Forza FC West 03 AU3

Bracket - Monday, May 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706525  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A4 vs A7Comba FC 03 2 vs.Copper Mountain 03 BJ1
 706524  West Jordan Complex  06:00 PM  R A5 vs A6Forza FC West 03 AU 1 vs.Razzia 03 Strikers3

Bracket - Tuesday, May 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706507  Fairmont Park  06:00 PM  1040 A9 vs A3Impact JV 2 vs.Sparta 03 CK5

Bracket - Wednesday, May 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706490  Stansbury HS  06:00 PM  2063 A2 vs A4Elite FC 03B Blue 5 vs.Comba FC 032
 706526  Crescent MS  06:00 PM  No A3 vs A8Sparta 03 CK 5 vs.Murray Max Silver - L Davis0

Bracket - Saturday, May 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706505  Bennion Jr. High  12:00 PM  2001 A6 vs A1Razzia 03 Strikers 3 vs.Salt Lake FC - B20037
 706504  Monarch Meadows Park  12:30 PM  4049 A7 vs A5Copper Mountain 03 BJ 0 vs.Forza FC West 03 AU2
 706519  Galena Hills Park  06:15 PM  3049 A10 vs A8AJAX JOGA FC-B03-P1 5 vs.Murray Max Silver - L Davis0

Bracket - Monday, May 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706511  Village Boulevard Park  06:00 PM  2071 A2 vs A3Elite FC 03B Blue 3 vs.Sparta 03 CK2
 706512  Grant Elementary  06:00 PM  1060 A8 vs A6Murray Max Silver - L Davis 2 vs.Razzia 03 Strikers10

Bracket - Wednesday, May 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706487  Taylorsville E.S.  06:00 PM  1147 A1 vs A2Salt Lake FC - B2003 5 vs.Elite FC 03B Blue4
 706503  Willow Pond  06:00 PM  1169 A8 vs A4Murray Max Silver - L Davis 1 vs.Comba FC 032

Bracket - Saturday, May 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706510  Galena Hills Park  02:05 PM  3049 A10 vs A4AJAX JOGA FC-B03-P1 0 vs.Comba FC 032
 706509  West Jordan Complex  02:30 PM  Q A5 vs A9Forza FC West 03 AU 2 vs.Impact JV2

Bracket - Tuesday, May 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706497  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A4 vs A1Comba FC 03 2 vs.Salt Lake FC - B20030
 706500  Willow Pond  06:00 PM  1169 A8 vs A2Murray Max Silver - L Davis 2 vs.Elite FC 03B Blue10

Bracket - Saturday, May 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706515  Crescent MS  10:15 AM  No A3 vs A4Sparta 03 CK 2 vs.Comba FC 030
 706514  Galena Hills Park  02:30 PM  3049 A10 vs A6AJAX JOGA FC-B03-P1 1 vs.Razzia 03 Strikers2
 706517  Stansbury HS  02:30 PM  2063 A2 vs A5Elite FC 03B Blue 1 vs.Forza FC West 03 AU2
 706513  Fairmont Park  02:30 PM  1040 A9 vs A7Impact JV 2 vs.Copper Mountain 03 BJ3
 706516  Taylorsville E.S.  03:10 PM  1147 A1 vs A8Salt Lake FC - B2003 1F vs.Murray Max Silver - L Davis
Forfeited Game
0

Bracket - Monday, May 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706491  Summit Academy JH  06:00 PM  3060 A10 vs A5AJAX JOGA FC-B03-P1 1 vs.Forza FC West 03 AU3

Bracket - Tuesday, May 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 706522  Village Boulevard Park  06:00 PM  2071 A2 vs A7Elite FC 03B Blue 8 vs.Copper Mountain 03 BJ3






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.