2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Boys 17U Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=EED73F20-9584-4559-AACF-382D491E256E&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : Copper Mountain 02 RL333333333-027 28  7  31  3  2 0
 A3 : Rampage 02 DB/MS033333333-024 20  8  27  5  2 1
 A4 : L30 Atletico B02330303333-021 13  9  21  4  10 1
 A6 : Wasatch SC 02B - TB303330030-015 8  14  21  3  7 0
 A7 : Utah Surf 02 DN330330100-013 1  15  15  1  3 0
 A9 : UAFC - EM 02B301030031-011 -4  19  14  1  8 1
 A2 : La Roca - NL030000330-09 -4  15  10  1  6 2
 A1 : Rangers East 02 DF310000300-07 -16  31  8  1  2 1
 A5 : MetaSport FC 02B- BT (L30)030003000-06 -12  27  9  0  5 0
 A8 : La Roca S-EG000000000-00 -33  51  9  0  2 3

Bracket - Monday, August 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508138  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A5 vs A6MetaSport FC 02B- BT (L30) 0 vs.Wasatch SC 02B - TB4
 508106  Timberline Jr. High  06:00 PM  1 A8 vs A9La Roca S-EG 1 vs.UAFC - EM 02B6

Bracket - Wednesday, August 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508098  Barlow Park  05:30 PM  4902 A4 vs A9L30 Atletico B02 2 vs.UAFC - EM 02B1
 508099  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A5 vs A8MetaSport FC 02B- BT (L30) 3 vs.La Roca S-EG1

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508100  Roy West Park  08:30 AM  4109 A3 vs A10Rampage 02 DB/MS 2 vs.Copper Mountain 02 RL5
 508097  Ponds Park  08:30 AM  4096 A6 vs A7Wasatch SC 02B - TB 2 vs.Utah Surf 02 DN3
 508141  Timp MS (heber)  12:30 PM  5091 A1 vs A2Rangers East 02 DF 1 vs.La Roca - NL0

Bracket - Monday, August 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508133  Barlow Park  05:30 PM  4902 A4 vs A5L30 Atletico B02 6 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)0
 508131  Olympic Park  05:30 PM  East A9 vs A1UAFC - EM 02B 2 vs.Rangers East 02 DF2

Bracket - Tuesday, August 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508140  Timp MS (heber)  06:00 PM  5091 A1 vs A10Rangers East 02 DF 0 vs.Copper Mountain 02 RL8

Bracket - Tuesday, September 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508114  Timberline Jr. High  06:00 PM  1 A8 vs A2La Roca S-EG 1 vs.La Roca - NL5

Bracket - Wednesday, September 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508126  Roy West Park  05:30 PM  4110 A3 vs A4Rampage 02 DB/MS 3 vs.L30 Atletico B021

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508105  Timp MS (heber)  08:30 AM  5091 A1 vs A3Rangers East 02 DF 0 vs.Rampage 02 DB/MS4
 508102  Vista Heights Jr. High  08:30 AM  5672 A7 vs A8Utah Surf 02 DN 7 vs.La Roca S-EG1
 508103  Olympic Park  10:30 AM  East A9 vs A6UAFC - EM 02B 2 vs.Wasatch SC 02B - TB3
 508104  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2053 A10 vs A5Copper Mountain 02 RL 7 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)0

Bracket - Monday, September 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508139  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4124 A2 vs A9La Roca - NL 1 vs.UAFC - EM 02B2
 508116  Timberline Jr. High  06:00 PM  1 A8 vs A4La Roca S-EG 1 vs.L30 Atletico B026

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508117  Ponds Park  08:30 AM  4096 A6 vs A1Wasatch SC 02B - TB 6 vs.Rangers East 02 DF0

Bracket - Monday, September 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508107  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A5 vs A3MetaSport FC 02B- BT (L30) 0 vs.Rampage 02 DB/MS3

Bracket - Tuesday, September 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508124  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2053 A10 vs A4Copper Mountain 02 RL 2 vs.L30 Atletico B021

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508111  Olympic Park  08:30 AM  West A9 vs A10UAFC - EM 02B 1 vs.Copper Mountain 02 RL5
 508108  Ponds Park  10:05 AM  4096 A6 vs A2Wasatch SC 02B - TB 2 vs.La Roca - NL0
 508113  Timp MS (heber)  05:35 PM  5091 A1 vs A5Rangers East 02 DF 1 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)6

Bracket - Thursday, September 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508115  Roy West Park  05:30 PM  4110 A3 vs A7Rampage 02 DB/MS 2 vs.Utah Surf 02 DN0

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508120  Vista Heights Jr. High  08:30 AM  5672 A7 vs A5Utah Surf 02 DN 2 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)1
 508119  Lehi High School  10:30 AM  5020 A9 vs A3UAFC - EM 02B 0 vs.Rampage 02 DB/MS4
 508118  Monarch Meadows Park  02:25 PM  4049 A10 vs A2Copper Mountain 02 RL 4 vs.La Roca - NL1

Bracket - Tuesday, October 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508130  Timp MS (heber)  06:00 PM  5091 A1 vs A8Rangers East 02 DF 4 vs.La Roca S-EG1

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508121  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4124 A2 vs A3La Roca - NL 1 vs.Rampage 02 DB/MS2
 508112  Ponds Park  08:30 AM  4096 A6 vs A4Wasatch SC 02B - TB 2 vs.L30 Atletico B024
 508135  Monarch Meadows Park  10:10 AM  4049 A10 vs A8Copper Mountain 02 RL 10 vs.La Roca S-EG1
 508123  RAC  03:30 PM  14 A5 vs A9MetaSport FC 02B- BT (L30) 0 vs.UAFC - EM 02B1

Bracket - Monday, October 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508125  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5672 A7 vs A1Utah Surf 02 DN 4 vs.Rangers East 02 DF0

Bracket - Friday, October 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508110  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5672 A7 vs A10Utah Surf 02 DN 1 vs.Copper Mountain 02 RL5

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508134  Roy West Park  08:30 AM  4110 A3 vs A6Rampage 02 DB/MS 3 vs.Wasatch SC 02B - TB0
 508128  Weber County Fairgrounds  10:30 AM  4125 A2 vs A5La Roca - NL 2 vs.MetaSport FC 02B- BT (L30)1
 508129  Olympic Park  10:30 AM  East A9 vs A7UAFC - EM 02B 1 vs.Utah Surf 02 DN1

Bracket - Monday, October 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508137  Barlow Park  05:00 PM  4902 A4 vs A7L30 Atletico B02 2 vs.Utah Surf 02 DN0

Bracket - Wednesday, October 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508109  Barlow Park  05:00 PM  4902 A4 vs A1L30 Atletico B02 1 vs.Rangers East 02 DF0
 508122  Timberline Jr. High  05:30 PM  1 A8 vs A6La Roca S-EG 1 vs.Wasatch SC 02B - TB5

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508132  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4125 A2 vs A7La Roca - NL 1 vs.Utah Surf 02 DN0
 508136  Roy West Park  10:30 AM  4110 A3 vs A8Rampage 02 DB/MS 5 vs.La Roca S-EG1
 508127  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2053 A10 vs A6Copper Mountain 02 RL 1 vs.Wasatch SC 02B - TB0

Bracket - Monday, October 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 508101  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4125 A2 vs A4La Roca - NL 0 vs.L30 Atletico B022






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.