Team Schedules - Boys 9U South C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : Utah Surf 10 TA333331333328 29  12  36  2  0 0
 A6 : UAFC - TL 11B331133133324 20  25  36  0  0 0
 A11 : Northern Peaks RB2 10001333333322 14  27  33  3  0 0
 A3 : Utah Rangers FC 10 Blue0313-33033316 5  32  29  2  0 0
 A2 : Utah Storm 11- Wolverton033303030015 -7  39  22  1  0 0
 A1 : La Roca S-JM Red030003303012 2  19  21  2  0 0
 A9 : HVSC B10 Gold300030030312 -3  44  24  0  0 0
 A5 : Rangers East 10 DS000333300012 3  28  23  1  0 0
 A7 : Utah Storm 10 - Martin03033000009 -8  33  20  0  0 0
 A8 : UAFC - KP 10B03003000006 -18  51  20  0  0 0
 A10 : Octane Futbol Club - BU09Ozaeta00000000000 -37  73  13  0  0 0

Bracket - Thursday, March 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848231  PG JR  06:00 PM  5901 A11 vs A9Northern Peaks RB2 10 3 vs.HVSC B10 Gold7
 848228  Geneva Elementary  06:00 PM  5313 A3 vs A4Utah Rangers FC 10 Blue 1 vs.Utah Surf 10 TA7
 848243  Lehi Jr. School  06:00 PM  5775 A6 vs A7UAFC - TL 11B 2 vs.Utah Storm 10 - Martin1

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848198  Geneva Elementary  08:30 AM  5313 A3 vs A1Utah Rangers FC 10 Blue 3 vs.La Roca S-JM Red2
 848193  Lehi Jr. School  08:30 AM  5775 A6 vs A9UAFC - TL 11B 7 vs.HVSC B10 Gold3
 848192  Spanish Fork Sports Park  08:30 AM  5664 A7 vs A8Utah Storm 10 - Martin 5 vs.UAFC - KP 10B1
 848194  Mountain Ridge Jr High  09:30 AM  5053 A4 vs A11Utah Surf 10 TA 6 vs.Northern Peaks RB2 101

Bracket - Thursday, March 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848238  Mountain Ridge Jr High  06:00 PM  5053 A4 vs A7Utah Surf 10 TA 6 vs.Utah Storm 10 - Martin0
 848230  Lehi Jr. School  06:00 PM  5775 A6 vs A3UAFC - TL 11B 4 vs.Utah Rangers FC 10 Blue4

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848207  Timberline Jr. High  08:30 AM  5 A1 vs A5La Roca S-JM Red 2 vs.Rangers East 10 DS1
 848199  PG JR  08:30 AM  5901 A11 vs A6Northern Peaks RB2 10 2 vs.UAFC - TL 11B2
 848241  Geneva Elementary  02:30 PM  5313 A3 vs A10Utah Rangers FC 10 Blue 5 vs.Octane Futbol Club - BU09Ozaeta0
 848197  Sertoma Park  05:15 PM  5083 A8 vs A9UAFC - KP 10B 5 vs.HVSC B10 Gold1

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848234  JR Smith Elementary  06:00 PM  5238 A5 vs A4Rangers East 10 DS 1 vs.Utah Surf 10 TA2
 848236  PG JR  07:00 PM  5901 A11 vs A1Northern Peaks RB2 10 3 vs.La Roca S-JM Red2

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848204  Lehi Jr. School  08:30 AM  5775 A6 vs A2UAFC - TL 11B 4 vs.Utah Storm 11- Wolverton1
 848206  Spanish Fork Sports Park  09:15 AM  5664 A7 vs A3Utah Storm 10 - Martin 1F vs.Utah Rangers FC 10 Blue
Forfeited Game
0
 848205  PG JR  09:30 AM  5901 A11 vs A10Northern Peaks RB2 10 8 vs.Octane Futbol Club - BU09Ozaeta0
 848202  Timberline Jr. High  12:30 PM  5 A1 vs A4La Roca S-JM Red 1 vs.Utah Surf 10 TA3
 848196  Maple Ridge  01:15 PM  5845 A7 vs A10Utah Storm 10 - Martin 5 vs.Octane Futbol Club - BU09Ozaeta2

Bracket - Monday, April 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848237  Maple Ridge  06:30 PM  5845 A2 vs A9Utah Storm 11- Wolverton 5 vs.HVSC B10 Gold0

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848245  Timberline Jr. High  06:15 PM  5 A1 vs A2La Roca S-JM Red 1 vs.Utah Storm 11- Wolverton2

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848239  JR Smith Elementary  06:00 PM  5238 A5 vs A6Rangers East 10 DS 3 vs.UAFC - TL 11B4
 848224  Cobblestone  06:00 PM  5680 A9 vs A7HVSC B10 Gold 8 vs.Utah Storm 10 - Martin3

Bracket - Friday, April 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848208  Maple Ridge  06:00 PM  5845 A2 vs A8Utah Storm 11- Wolverton 3 vs.UAFC - KP 10B2

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848191  JR Smith Elementary  12:30 PM  5238 A5 vs A10Rangers East 10 DS 5 vs.Octane Futbol Club - BU09Ozaeta1

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848240  JR Smith Elementary  06:00 PM  5238 A5 vs A8Rangers East 10 DS 3 vs.UAFC - KP 10B0
 848226  Cobblestone  06:00 PM  5680 A9 vs A1HVSC B10 Gold 0 vs.La Roca S-JM Red9

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848209  Deerfield Elementary  08:30 AM  5311 A4 vs A6Utah Surf 10 TA 5 vs.UAFC - TL 11B5
 848232  Timberline Jr. High  09:00 AM  5 A1 vs A10La Roca S-JM Red 5 vs.Octane Futbol Club - BU09Ozaeta0
 848229  Sertoma Park  04:00 PM  5083 A8 vs A10UAFC - KP 10B 5 vs.Octane Futbol Club - BU09Ozaeta3

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848244  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5667 A2 vs A11Utah Storm 11- Wolverton 0 vs.Northern Peaks RB2 107
 848235  Sertoma Park  06:00 PM  5083 A8 vs A3UAFC - KP 10B 3 vs.Utah Rangers FC 10 Blue7

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848242  Deerfield Elementary  06:00 PM  5311 A4 vs A9Utah Surf 10 TA 3 vs.HVSC B10 Gold1

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848217  Geneva Elementary  08:30 AM  5313 A3 vs A11Utah Rangers FC 10 Blue 4 vs.Northern Peaks RB2 109
 848214  Lehi Jr. School  08:30 AM  5775 A6 vs A1UAFC - TL 11B 6 vs.La Roca S-JM Red3
 848212  Spanish Fork Sports Park  10:15 AM  5664 A7 vs A5Utah Storm 10 - Martin 2 vs.Rangers East 10 DS6
 848211  Spanish Fork Sports Park  11:15 AM  5664 A2 vs A10Utah Storm 11- Wolverton 8 vs.Octane Futbol Club - BU09Ozaeta3
 848201  Old Mill ES  03:00 PM  5051 A9 vs A10HVSC B10 Gold 7 vs.Octane Futbol Club - BU09Ozaeta2
 848210  Sertoma Park  04:00 PM  5083 A8 vs A4UAFC - KP 10B 0 vs.Utah Surf 10 TA7

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848225  Maple Ridge  06:00 PM  5845 A2 vs A5Utah Storm 11- Wolverton 1 vs.Rangers East 10 DS5

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848200  JR Smith Elementary  05:30 PM  5238 A5 vs A3Rangers East 10 DS 0 vs.Utah Rangers FC 10 Blue1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848223  PG JR  08:30 AM  5901 A11 vs A5Northern Peaks RB2 10 8 vs.Rangers East 10 DS0
 848233  Spanish Fork Sports Park  08:30 AM  5664 A7 vs A2Utah Storm 10 - Martin 2 vs.Utah Storm 11- Wolverton3
 848213  Cobblestone  01:30 PM  5680 A9 vs A3HVSC B10 Gold 3 vs.Utah Rangers FC 10 Blue4
 848216  Sertoma Park  04:05 PM  5083 A8 vs A6UAFC - KP 10B 2 vs.UAFC - TL 11B14

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848195  Maple Ridge  06:00 PM  5845 A2 vs A4Utah Storm 11- Wolverton 1 vs.Utah Surf 10 TA9
 848203  Sertoma Park  06:00 PM  5083 A8 vs A11UAFC - KP 10B 3 vs.Northern Peaks RB2 106

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848221  Timberline Jr. High  08:30 AM  5 A1 vs A8La Roca S-JM Red 2 vs.UAFC - KP 10B1
 848227  PG JR  08:30 AM  5901 A11 vs A7Northern Peaks RB2 10 5 vs.Utah Storm 10 - Martin3
 848220  Geneva Elementary  08:30 AM  5313 A3 vs A2Utah Rangers FC 10 Blue 6 vs.Utah Storm 11- Wolverton3
 848218  Deerfield Elementary  10:30 AM  5311 A4 vs A10Utah Surf 10 TA 15 vs.Octane Futbol Club - BU09Ozaeta1
 848222  Lehi Jr. School  02:30 PM  5775 A6 vs A10UAFC - TL 11B 10 vs.Octane Futbol Club - BU09Ozaeta1

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848219  Maple Ridge  06:00 PM  5845 A7 vs A1Utah Storm 10 - Martin 0 vs.La Roca S-JM Red0

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 848215  Cobblestone  06:00 PM  5680 A9 vs A5HVSC B10 Gold 7 vs.Rangers East 10 DS3