2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Boys 9U Metro C
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=FECDBC7A-16A1-4226-9E49-07B419DCA586&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : L30 Rayados Utah B10 - AP (Metro)33333331-022 28  9  30  4  0 0
 A5 : Impact CN33033333-021 13  18  25  0  0 0
 A9 : UDA 10B White33030033-015 10  27  25  1  0 0
 A4 : Elite FC 10B Black30301033-013 2  34  28  0  0 0
 A3 : Copper Mountain 10 MJ00033111-09 1  22  20  0  0 0
 A2 : Comba FC 10B White00030033-09 -8  38  20  0  0 0
 A7 : Park City SC B10 Red00333000-09 -12  35  14  1  0 0
 A8 : Sparta B10 AD00000310-04 -11  32  15  0  0 0
 A1 : 7 Elite Academy 10B Red30000000-03 -23  55  17  0  0 0

Bracket - Thursday, August 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512623  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A4 vs A7Elite FC 10B Black 5 vs.Park City SC B10 Red1

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512593  Benson Mill Park  08:30 AM  2121 A4 vs A9Elite FC 10B Black 5 vs.UDA 10B White8
 512592  Hillsdale Park  09:40 AM  4019 A6 vs A7L30 Rayados Utah B10 - AP (Metro) 13 vs.Park City SC B10 Red0
 512595  Autumn Hills Park  04:00 PM  6 A3 vs A1Copper Mountain 10 MJ 1 vs.7 Elite Academy 10B Red2

Bracket - Wednesday, September 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512594  Bonneville Jr. High  06:45 PM  3008 A5 vs A8Impact CN 3 vs.Sparta B10 AD1

Bracket - Thursday, September 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512624  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A2 vs A9Comba FC 10B White 0 vs.UDA 10B White4
 512612  Willow Creek Park, Park City  06:45 PM  1166 A7 vs A1Park City SC B10 Red 3 vs.7 Elite Academy 10B Red1

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512597  Riverside Elem WJ  08:30 AM  8737 A2 vs A4Comba FC 10B White 1 vs.Elite FC 10B Black8
 512601  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3007 A5 vs A3Impact CN 5 vs.Copper Mountain 10 MJ2
 512596  Hillsdale Park  08:30 AM  4019 A6 vs A9L30 Rayados Utah B10 - AP (Metro) 5 vs.UDA 10B White0
 512598  Willow Creek Park, Park City  03:30 PM  1166 A7 vs A8Park City SC B10 Red 1 vs.Sparta B10 AD0

Bracket - Thursday, September 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512604  Park City Sports Complex  05:30 PM  1124 A7 vs A3Park City SC B10 Red 2 vs.Copper Mountain 10 MJ1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512602  Hillsdale Park  08:30 AM  4019 A6 vs A2L30 Rayados Utah B10 - AP (Metro) 7 vs.Comba FC 10B White2
 512600  Copperview ES  08:30 AM  3111 A8 vs A9Sparta B10 AD 1 vs.UDA 10B White4

Bracket - Monday, September 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512625  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3008 A5 vs A6Impact CN 0 vs.L30 Rayados Utah B10 - AP (Metro)6

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512603  Terra Linda ES  08:30 AM  2904 A1 vs A57 Elite Academy 10B Red 1 vs.Impact CN13
 512605  Copperview ES  09:40 AM  3111 A8 vs A2Sparta B10 AD 1 vs.Comba FC 10B White4
 512610  Glendale MS  01:30 PM  4465 A9 vs A3UDA 10B White 3 vs.Copper Mountain 10 MJ5

Bracket - Thursday, September 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512606  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A4 vs A6Elite FC 10B Black 3 vs.L30 Rayados Utah B10 - AP (Metro)9

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512607  Park City Sports Complex  10:15 AM  1124 A7 vs A5Park City SC B10 Red 1 vs.Impact CN3

Bracket - Tuesday, October 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512613  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8737 A2 vs A3Comba FC 10B White 2 vs.Copper Mountain 10 MJ8

Bracket - Thursday, October 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512609  Hillsdale Park  05:30 PM  4019 A6 vs A1L30 Rayados Utah B10 - AP (Metro) 5 vs.7 Elite Academy 10B Red0

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512611  Glendale MS  08:30 AM  4465 A9 vs A5UDA 10B White 2 vs.Impact CN3
 512614  Copperview ES  12:00 PM  3110 A8 vs A6Sparta B10 AD 2 vs.L30 Rayados Utah B10 - AP (Metro)11

Bracket - Wednesday, October 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512615  Autumn Hills Park  05:30 PM  6 A3 vs A4Copper Mountain 10 MJ 3 vs.Elite FC 10B Black3
 512617  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3007 A5 vs A2Impact CN 5 vs.Comba FC 10B White3

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512618  Terra Linda ES  08:30 AM  2904 A1 vs A87 Elite Academy 10B Red 2 vs.Sparta B10 AD5
 512619  Benson Mill Park  08:30 AM  2121 A4 vs A5Elite FC 10B Black 2 vs.Impact CN5
 512616  Glendale MS  02:30 PM  4465 A9 vs A7UDA 10B White 7 vs.Park City SC B10 Red4
 512622  Autumn Hills Park  04:00 PM  7 A3 vs A6Copper Mountain 10 MJ 2 vs.L30 Rayados Utah B10 - AP (Metro)2

Bracket - Tuesday, October 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512599  Terra Linda ES  05:30 PM  2904 A1 vs A47 Elite Academy 10B Red 4 vs.Elite FC 10B Black7

Bracket - Wednesday, October 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512626  Autumn Hills Park  05:30 PM  6 A3 vs A8Copper Mountain 10 MJ 3 vs.Sparta B10 AD3

Bracket - Thursday, October 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512627  Terra Linda ES  05:30 PM  2904 A1 vs A27 Elite Academy 10B Red 3 vs.Comba FC 10B White7

Bracket - Friday, October 26, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512608  Copperview ES  05:00 PM  3108 A8 vs A4Sparta B10 AD 3 vs.Elite FC 10B Black4

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 512621  Riverside Elem WJ  08:30 AM  8737 A2 vs A7Comba FC 10B White 5 vs.Park City SC B10 Red2
 512620  Glendale MS  09:45 AM  4465 A9 vs A1UDA 10B White 14 vs.7 Elite Academy 10B Red4






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.