Team Schedules - Boys 10U South C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A11 : Utah Valley United Select White 09B (MJ)333333333330 40  6  40  6  0 0
 A3 : EMYS Rangers Premier 10B (BP)333303333327 24  32  38  1  0 0
 A6 : Nebo United 09 - AC300333333324 16  26  34  1  0 0
 A4 : La Roca S-CJ White003333030318 8  28  32  2  0 0
 A5 : Utah Surf 09 BCW330303033018 5  45  31  1  0 0
 A1 : Nebo United 09 - RJ330033303018 4  30  29  2  0 0
 A2 : UAFC - SH 09B30030000039 -23  55  19  1  0 0
 A9 : EMYS Rangers Select 10B (SK)00000331007 -11  45  26  1  0 0
 A10 : Octane Futbol Club - BU10Howcroft00013300007 -12  61  21  0  0 0
 A7 : La Roca SF-TAB03000000036 -16  42  18  0  0 0
 A8 : HVSC B09 White00000000000 -35  79  8  0  0 0

Bracket - Monday, March 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817702  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5120 A11 vs A7Utah Valley United Select White 09B (MJ) 11 vs.La Roca SF-TAB2
 817701  EM-Nolen  06:00 PM  5963 A9 vs A1EMYS Rangers Select 10B (SK) 3 vs.Nebo United 09 - RJ4

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817668  American Prep Academy  08:30 AM  5464 A6 vs A9Nebo United 09 - AC 6 vs.EMYS Rangers Select 10B (SK)3
 817669  Timberline Jr. High  10:30 AM  5 A4 vs A11La Roca S-CJ White 1 vs.Utah Valley United Select White 09B (MJ)7
 817666  Mountain Ridge Jr High  10:30 AM  5053 A5 vs A10Utah Surf 09 BCW 11 vs.Octane Futbol Club - BU10Howcroft2
 817716  EM-Nolen  02:30 PM  5962 A3 vs A10EMYS Rangers Premier 10B (BP) 13 vs.Octane Futbol Club - BU10Howcroft1
 817667  Spanish Fork Sports Park  04:00 PM  5664 A7 vs A8La Roca SF-TAB 6 vs.HVSC B09 White2

Bracket - Monday, March 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817709  Mountain Ridge Jr High  06:00 PM  5053 A5 vs A4Utah Surf 09 BCW 4 vs.La Roca S-CJ White3
 817708  Spanish Fork Sports Park  06:00 PM  5664 A7 vs A2La Roca SF-TAB 2 vs.UAFC - SH 09B3
 817706  Lakeside Sports Complex  06:15 PM  5120 A11 vs A9Utah Valley United Select White 09B (MJ) 11 vs.EMYS Rangers Select 10B (SK)1

Bracket - Wednesday, March 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817705  American Prep Academy  06:00 PM  5464 A6 vs A3Nebo United 09 - AC 2 vs.EMYS Rangers Premier 10B (BP)5

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817674  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5120 A11 vs A6Utah Valley United Select White 09B (MJ) 4 vs.Nebo United 09 - AC0
 817670  Lehi Jr. School  09:30 AM  5775 A2 vs A4UAFC - SH 09B 0 vs.La Roca S-CJ White6
 817675  Mountain Ridge Jr High  09:30 AM  5053 A5 vs A3Utah Surf 09 BCW 2 vs.EMYS Rangers Premier 10B (BP)7
 817707  American Prep Academy  11:00 AM  5464 A1 vs A10Nebo United 09 - RJ 5 vs.Octane Futbol Club - BU10Howcroft0

Bracket - Monday, April 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817711  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5120 A11 vs A1Utah Valley United Select White 09B (MJ) 5 vs.Nebo United 09 - RJ0
 817713  Timberline Jr. High  06:15 PM  5 A4 vs A7La Roca S-CJ White 3 vs.La Roca SF-TAB1

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817719  Lehi Jr. School  06:00 PM  5775 A2 vs A11UAFC - SH 09B 0 vs.Utah Valley United Select White 09B (MJ)9
 817715  Mountain Ridge Jr High  06:00 PM  5053 A5 vs A8Utah Surf 09 BCW 5 vs.HVSC B09 White2
 817717  Timberline Jr. High  06:15 PM  5 A4 vs A9La Roca S-CJ White 4 vs.EMYS Rangers Select 10B (SK)1

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817712  Lehi Jr. School  06:00 PM  5775 A2 vs A9UAFC - SH 09B 3 vs.EMYS Rangers Select 10B (SK)2

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817677  American Prep Academy  08:30 AM  5464 A1 vs A4Nebo United 09 - RJ 0 vs.La Roca S-CJ White6
 817679  American Prep Academy  09:45 AM  5464 A6 vs A2Nebo United 09 - AC 6 vs.UAFC - SH 09B2
 817678  Old Mill ES  02:45 PM  5052 A8 vs A11HVSC B09 White 0 vs.Utah Valley United Select White 09B (MJ)13
 817681  Spanish Fork Sports Park  04:00 PM  5664 A7 vs A3La Roca SF-TAB 1 vs.EMYS Rangers Premier 10B (BP)4

Bracket - Monday, April 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817718  American Prep Academy  06:00 PM  5464 A6 vs A7Nebo United 09 - AC 6 vs.La Roca SF-TAB1

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817696  American Prep Academy  06:00 PM  5464 A1 vs A8Nebo United 09 - RJ 11 vs.HVSC B09 White0

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817699  EM-Nolen  05:00 PM  5960 A9 vs A7EMYS Rangers Select 10B (SK) 3 vs.La Roca SF-TAB1

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817714  Deerfield Elementary  06:00 PM  5311 A5 vs A6Utah Surf 09 BCW 3 vs.Nebo United 09 - AC5

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817720  American Prep Academy  06:00 PM  5464 A1 vs A2Nebo United 09 - RJ 9 vs.UAFC - SH 09B1

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817700  Lehi Jr. School  06:00 PM  5775 A2 vs A5UAFC - SH 09B 4 vs.Utah Surf 09 BCW6
 817672  Old Mill ES  06:00 PM  5052 A8 vs A9HVSC B09 White 0 vs.EMYS Rangers Select 10B (SK)9

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817692  EM-Nolen  09:00 AM  5962 A3 vs A11EMYS Rangers Premier 10B (BP) 2 vs.Utah Valley United Select White 09B (MJ)13
 817684  Timberline Jr. High  10:00 AM  5 A4 vs A6La Roca S-CJ White 2 vs.Nebo United 09 - AC5
 817682  American Prep Academy  10:30 AM  5464 A1 vs A5Nebo United 09 - RJ 4 vs.Utah Surf 09 BCW3
 817676  EM-Nolen  10:30 AM  5963 A9 vs A10EMYS Rangers Select 10B (SK) 2 vs.Octane Futbol Club - BU10Howcroft2
 817704  Old Mill ES  03:00 PM  5052 A8 vs A10HVSC B09 White 1 vs.Octane Futbol Club - BU10Howcroft6

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817691  Old Mill ES  06:00 PM  5051 A8 vs A6HVSC B09 White 0 vs.Nebo United 09 - AC13

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817689  American Prep Academy  08:30 AM  5464 A6 vs A1Nebo United 09 - AC 5 vs.Nebo United 09 - RJ3
 817688  EM-Nolen  08:30 AM  5963 A9 vs A3EMYS Rangers Select 10B (SK) 6 vs.EMYS Rangers Premier 10B (BP)8
 817686  Lehi Jr. School  11:30 AM  5775 A2 vs A10UAFC - SH 09B 3 vs.Octane Futbol Club - BU10Howcroft7
 817687  Spanish Fork Sports Park  02:30 PM  5664 A7 vs A5La Roca SF-TAB 0 vs.Utah Surf 09 BCW3
 817680  Lakeside Sports Complex  03:30 PM  5125 A11 vs A10Utah Valley United Select White 09B (MJ) 14 vs.Octane Futbol Club - BU10Howcroft0

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817685  Old Mill ES  06:45 PM  5052 A8 vs A4HVSC B09 White 3 vs.La Roca S-CJ White6

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817703  EM-Nolen  09:15 AM  5962 A3 vs A4EMYS Rangers Premier 10B (BP) 4 vs.La Roca S-CJ White3
 817690  EM-Nolen  10:30 AM  5963 A9 vs A5EMYS Rangers Select 10B (SK) 3 vs.Utah Surf 09 BCW6
 817694  Spanish Fork Sports Park  02:30 PM  5664 A7 vs A1La Roca SF-TAB 2 vs.Nebo United 09 - RJ5

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817710  Old Mill ES  06:00 PM  5052 A8 vs A3HVSC B09 White 0 vs.EMYS Rangers Premier 10B (BP)9

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817671  Spanish Fork Sports Park  06:30 PM  5664 A7 vs A10La Roca SF-TAB 4 vs.Octane Futbol Club - BU10Howcroft2

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817698  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5120 A11 vs A5Utah Valley United Select White 09B (MJ) 15 vs.Utah Surf 09 BCW0
 817693  Timberline Jr. High  09:30 AM  5 A4 vs A10La Roca S-CJ White 4 vs.Octane Futbol Club - BU10Howcroft3
 817695  EM-Nolen  10:30 AM  5962 A3 vs A2EMYS Rangers Premier 10B (BP) 8 vs.UAFC - SH 09B2
 817697  American Prep Academy  02:30 PM  5464 A6 vs A10Nebo United 09 - AC 4 vs.Octane Futbol Club - BU10Howcroft3

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 817683  Lehi Jr. School  06:00 PM  5775 A2 vs A8UAFC - SH 09B 1 vs.HVSC B09 White0
 817673  EM-Nolen  06:00 PM  5962 A3 vs A1EMYS Rangers Premier 10B (BP) 5 vs.Nebo United 09 - RJ2