2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Boys 11U Metro E
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=FFB02CD6-C422-4137-BB11-1F21BCD6F685&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : Gallos FC 08B33133333-022 24  12  29  2  0 0
 A9 : UDA 08B Blue33311331-018 19  17  29  1  0 0
 A3 : Cottonwood FC 08 White CL03313300-013 7  19  20  0  0 0
 A6 : AYSO UNITED B08 - KE10131033-012 1  21  20  1  0 0
 A7 : Copper Mountain 08 GM31000331-011 1  17  18  2  0 0
 A1 : Razzia 08B Riptide31330100-011 1  25  21  0  1 0
 A2 : Park City SC B08 White00310003-07 -14  42  16  0  0 0
 A4 : USA Select 08B - JL03010003-07 -8  43  24  0  0 0
 A5 : Utah Glory B08 Red RK00000000-00 -30  57  11  0  1 0

Bracket - Tuesday, August 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523681  Trailside Elementary  05:30 PM  1151 A2 vs A7Park City SC B08 White 0 vs.Copper Mountain 08 GM10

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523653  Umbria Estates  08:30 AM  2103 A4 vs A9USA Select 08B - JL 4 vs.UDA 08B Blue7
 523652  Union MS  08:30 AM  3121 A6 vs A7AYSO UNITED B08 - KE 2 vs.Copper Mountain 08 GM2
 523654  Country Crossing  09:40 AM  2018 A5 vs A8Utah Glory B08 Red RK 0 vs.Gallos FC 08B9
 523655  Butler M.S.  02:00 PM  EAS1 A3 vs A1Cottonwood FC 08 White CL 2 vs.Razzia 08B Riptide4

Bracket - Tuesday, August 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523684  Trailside Elementary  05:30 PM  1151 A2 vs A9Park City SC B08 White 0 vs.UDA 08B Blue5

Bracket - Thursday, September 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523683  Umbria Estates  06:00 PM  2103 A4 vs A7USA Select 08B - JL 5 vs.Copper Mountain 08 GM2

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523656  Union MS  08:30 AM  3121 A6 vs A9AYSO UNITED B08 - KE 2 vs.UDA 08B Blue6
 523661  Country Crossing  09:40 AM  2018 A5 vs A3Utah Glory B08 Red RK 3 vs.Cottonwood FC 08 White CL8
 523657  Trailside Elementary  11:30 AM  1151 A2 vs A4Park City SC B08 White 5 vs.USA Select 08B - JL4
 523658  Canyonview Park  03:00 PM  2106 A7 vs A8Copper Mountain 08 GM 1 vs.Gallos FC 08B2

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523659  Bennion Jr. High  08:30 AM  2000 A1 vs A4Razzia 08B Riptide 2 vs.USA Select 08B - JL2
 523662  Union MS  08:30 AM  3121 A6 vs A2AYSO UNITED B08 - KE 3 vs.Park City SC B08 White3
 523664  Monarch Meadows Park  03:00 PM  4048 A7 vs A3Copper Mountain 08 GM 1 vs.Cottonwood FC 08 White CL4

Bracket - Monday, September 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523687  Bennion Jr. High  06:30 PM  2000 A1 vs A2Razzia 08B Riptide 6 vs.Park City SC B08 White1

Bracket - Tuesday, September 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523660  Taylorsville E.S.  05:30 PM  1148 A8 vs A9Gallos FC 08B 3 vs.UDA 08B Blue3

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523666  Umbria Estates  08:30 AM  2103 A4 vs A6USA Select 08B - JL 2 vs.AYSO UNITED B08 - KE5
 523670  Glendale MS  08:30 AM  4466 A9 vs A3UDA 08B Blue 3 vs.Cottonwood FC 08 White CL3
 523663  Bennion Jr. High  11:15 AM  2000 A1 vs A5Razzia 08B Riptide 6 vs.Utah Glory B08 Red RK1

Bracket - Tuesday, September 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523665  Taylorsville E.S.  05:30 PM  1148 A8 vs A2Gallos FC 08B 9 vs.Park City SC B08 White3
 523680  Glendale MS  06:00 PM  4466 A9 vs A1UDA 08B Blue 6 vs.Razzia 08B Riptide1

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523669  Union MS  08:30 AM  3121 A6 vs A1AYSO UNITED B08 - KE 3 vs.Razzia 08B Riptide3
 523668  Taylorsville E.S.  08:30 AM  1148 A8 vs A4Gallos FC 08B 13 vs.USA Select 08B - JL2
 523673  Trailside Elementary  12:00 PM  1151 A2 vs A3Park City SC B08 White 1 vs.Cottonwood FC 08 White CL3
 523667  Monarch Meadows Park  03:00 PM  4048 A7 vs A5Copper Mountain 08 GM 3 vs.Utah Glory B08 Red RK0

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523675  Butler M.S.  01:55 PM  EAS1 A3 vs A4Cottonwood FC 08 White CL 6 vs.USA Select 08B - JL2
 523672  Canyonview Park  03:00 PM  2106 A7 vs A1Copper Mountain 08 GM 2 vs.Razzia 08B Riptide1

Bracket - Tuesday, October 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523674  Taylorsville E.S.  05:30 PM  1148 A8 vs A6Gallos FC 08B 4 vs.AYSO UNITED B08 - KE1
 523671  Glendale MS  06:00 PM  4466 A9 vs A5UDA 08B Blue 10 vs.Utah Glory B08 Red RK1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523678  Bennion Jr. High  08:30 AM  2000 A1 vs A8Razzia 08B Riptide 2 vs.Gallos FC 08B8
 523677  Country Crossing  08:30 AM  2018 A5 vs A2Utah Glory B08 Red RK 2 vs.Park City SC B08 White5
 523676  Glendale MS  08:30 AM  4466 A9 vs A7UDA 08B Blue 3 vs.Copper Mountain 08 GM3
 523682  Butler M.S.  02:00 PM  EAS1 A3 vs A6Cottonwood FC 08 White CL 0 vs.AYSO UNITED B08 - KE1

Bracket - Wednesday, October 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523685  Country Crossing  05:30 PM  2018 A5 vs A6Utah Glory B08 Red RK 1 vs.AYSO UNITED B08 - KE7

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 523679  Umbria Estates  08:30 AM  2103 A4 vs A5USA Select 08B - JL 9 vs.Utah Glory B08 Red RK3
 523686  Butler M.S.  04:25 PM  EAS1 A3 vs A8Cottonwood FC 08 White CL 0 vs.Gallos FC 08B5






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.