2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Girls 9U South B
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=6177A3EB-694D-4D7E-A674-81F3BAE10205&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Northern Peaks NW White G1033333333-024 30  12  32  2  0 0
 A1 : 7 Elite Academy 10G UC03331333-019 20  27  29  1  0 0
 A6 : Utah Storm 10- Lord33313011-015 6  22  21  0  0 0
 A5 : Utah Storm 11- Mexican30003033-012 -1  31  22  1  0 0
 A4 : Northern Peaks TT Blue 1003303010-010 -6  29  18  1  0 0
 A2 : Utah Celtic FC 1100330013-010 -5  25  16  2  0 0
 A9 : Utah Surf 11 SS30000330-09 -5  23  12  2  0 0
 A7 : UAFC - BB 10G00300300-06 -10  30  20  1  0 0
 A8 : HVSC G10 Gold00000000-00 -29  56  8  0  0 0

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520935  Maple Ridge  02:00 PM  5845 A6 vs A7Utah Storm 10- Lord 5 vs.UAFC - BB 10G4
 520938  Grovecrest  02:30 PM  5020 A3 vs A1Northern Peaks NW White G10 14 vs.7 Elite Academy 10G UC3
 520937  Maple Ridge  04:30 PM  5845 A5 vs A8Utah Storm 11- Mexican 8 vs.HVSC G10 Gold1

Bracket - Monday, August 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520936  Grovecrest  05:30 PM  5020 A4 vs A9Northern Peaks TT Blue 10 0 vs.Utah Surf 11 SS2

Bracket - Wednesday, August 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520970  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5672 A1 vs A27 Elite Academy 10G UC 7 vs.Utah Celtic FC 110

Bracket - Thursday, August 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520966  Grovecrest  05:30 PM  5020 A4 vs A7Northern Peaks TT Blue 10 5 vs.UAFC - BB 10G3

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520940  Geneva Elementary  11:30 AM  5315 A2 vs A4Utah Celtic FC 11 0 vs.Northern Peaks TT Blue 105
 520941  Lehi Jr. School  12:45 PM  5775 A7 vs A8UAFC - BB 10G 3 vs.HVSC G10 Gold0
 520944  Spanish Fork Sports Park  01:30 PM  5664 A5 vs A3Utah Storm 11- Mexican 1 vs.Northern Peaks NW White G106
 520939  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5664 A6 vs A9Utah Storm 10- Lord 2 vs.Utah Surf 11 SS1

Bracket - Monday, September 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520967  Geneva Elementary  06:15 PM  5315 A2 vs A9Utah Celtic FC 11 2 vs.Utah Surf 11 SS0

Bracket - Monday, September 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520942  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5672 A1 vs A47 Elite Academy 10G UC 8 vs.Northern Peaks TT Blue 103

Bracket - Tuesday, September 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520947  Lehi Jr. School  05:30 PM  5775 A7 vs A3UAFC - BB 10G 2 vs.Northern Peaks NW White G105

Bracket - Thursday, September 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520948  Cobblestone  05:30 PM  5681 A8 vs A2HVSC G10 Gold 0 vs.Utah Celtic FC 119

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520953  Vista Heights Jr. High  11:30 AM  5672 A9 vs A3Utah Surf 11 SS 0 vs.Northern Peaks NW White G108
 520968  Spanish Fork Sports Park  02:30 PM  5664 A5 vs A6Utah Storm 11- Mexican 1 vs.Utah Storm 10- Lord7

Bracket - Tuesday, September 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520963  Vista Heights Jr. High  06:00 PM  5672 A9 vs A1Utah Surf 11 SS 1 vs.7 Elite Academy 10G UC7

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520951  Cobblestone  09:00 AM  5681 A8 vs A4HVSC G10 Gold 3 vs.Northern Peaks TT Blue 105
 520956  Geneva Elementary  10:30 AM  5315 A2 vs A3Utah Celtic FC 11 4 vs.Northern Peaks NW White G107
 520952  Spanish Fork Sports Park  02:30 PM  5664 A6 vs A1Utah Storm 10- Lord 2 vs.7 Elite Academy 10G UC2

Bracket - Wednesday, October 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520958  Grovecrest  05:30 PM  5020 A3 vs A4Northern Peaks NW White G10 6 vs.Northern Peaks TT Blue 100

Bracket - Thursday, October 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520943  Cobblestone  05:30 PM  5681 A8 vs A9HVSC G10 Gold 0 vs.Utah Surf 11 SS6

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520957  Cobblestone  09:00 AM  5681 A8 vs A6HVSC G10 Gold 1 vs.Utah Storm 10- Lord7
 520955  Lehi Jr. School  09:45 AM  5775 A7 vs A1UAFC - BB 10G 1 vs.7 Elite Academy 10G UC5
 520954  Vista Heights Jr. High  10:30 AM  5672 A9 vs A5Utah Surf 11 SS 3 vs.Utah Storm 11- Mexican1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520959  Vista Heights Jr. High  10:30 AM  5672 A9 vs A7Utah Surf 11 SS 1 vs.UAFC - BB 10G3
 520965  Grovecrest  11:30 AM  5020 A3 vs A6Northern Peaks NW White G10 9 vs.Utah Storm 10- Lord1
 520960  Spanish Fork Sports Park  02:00 PM  5664 A5 vs A2Utah Storm 11- Mexican 3 vs.Utah Celtic FC 112
 520961  Vista Heights Jr. High  02:50 PM  5672 A1 vs A87 Elite Academy 10G UC 7 vs.HVSC G10 Gold2

Bracket - Tuesday, October 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520945  Maple Ridge  05:30 PM  5845 A6 vs A2Utah Storm 10- Lord 1 vs.Utah Celtic FC 111

Bracket - Wednesday, October 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520946  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5672 A1 vs A57 Elite Academy 10G UC 10 vs.Utah Storm 11- Mexican4

Bracket - Tuesday, October 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520949  Pleasant Grove Jr. High  05:30 PM  5073 A4 vs A6Northern Peaks TT Blue 10 3 vs.Utah Storm 10- Lord3

Bracket - Thursday, October 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520950  Lehi Jr. School  05:30 PM  5775 A7 vs A5UAFC - BB 10G 2 vs.Utah Storm 11- Mexican6

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 520964  Geneva Elementary  10:30 AM  5315 A2 vs A7Utah Celtic FC 11 3 vs.UAFC - BB 10G2
 520962  Pleasant Grove Jr. High  11:30 AM  5073 A4 vs A5Northern Peaks TT Blue 10 0 vs.Utah Storm 11- Mexican4
 520969  Pleasant Grove Jr. High  01:30 PM  5073 A3 vs A8Northern Peaks NW White G10 11 vs.HVSC G10 Gold1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.