2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Girls 9U South A
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=8DC44E54-6C04-483F-BD01-5EB04B0609AE&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Utah Celtic FC 10333333333-027 20  12  29  2  0 0
 A4 : Shooters SC 10 Blue (PD)333333303-024 20  4  23  6  0 0
 A10 : Utah Storm 10- Robinson303333033-021 21  5  26  6  0 0
 A6 : Northern Peaks NW Blue G10333033010-016 9  15  23  2  0 0
 A1 : Utah Surf 10G FS030103313-014 3  26  20  2  0 0
 A8 : UAFC - KT 10G330300100-010 -6  19  13  2  0 0
 A9 : HVSC G10 Black Diamond000300310-07 -8  24  13  2  0 0
 A7 : Northern Peaks TT White 10000000133-07 -8  24  9  1  0 0
 A2 : Utah Celtic FC 10 Green300100000-04 -19  26  4  0  0 0
 A5 : La Roca S-DW000000100-01 -32  60  9  0  0 0

Bracket - Monday, August 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514208  Deerfield Elementary  05:30 PM  5311 A1 vs A10Utah Surf 10G FS 0 vs.Utah Storm 10- Robinson7
 514207  Geneva Elementary  06:00 PM  5315 A2 vs A9Utah Celtic FC 10 Green 2 vs.HVSC G10 Black Diamond1
 514167  Timberline Jr. High  07:00 PM  5 A5 vs A8La Roca S-DW 0 vs.UAFC - KT 10G5

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514168  Geneva Elementary  12:30 PM  5315 A3 vs A10Utah Celtic FC 10 3 vs.Utah Storm 10- Robinson1
 514182  Lehi Jr. School  12:45 PM  5775 A8 vs A2UAFC - KT 10G 2 vs.Utah Celtic FC 10 Green0
 514181  Deerfield Elementary  01:30 PM  5311 A1 vs A5Utah Surf 10G FS 9 vs.La Roca S-DW4
 514165  Grovecrest  01:30 PM  5020 A6 vs A7Northern Peaks NW Blue G10 3 vs.Northern Peaks TT White 102

Bracket - Monday, August 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514201  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5663 A4 vs A5Shooters SC 10 Blue (PD) 8 vs.La Roca S-DW1
 514204  Geneva Elementary  06:00 PM  5315 A3 vs A8Utah Celtic FC 10 3 vs.UAFC - KT 10G2

Bracket - Thursday, August 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514175  Timberline Jr. High  07:00 PM  5 A5 vs A3La Roca S-DW 1 vs.Utah Celtic FC 1011

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514171  Cobblestone  11:00 AM  5681 A9 vs A6HVSC G10 Black Diamond 1 vs.Northern Peaks NW Blue G104
 514172  Spanish Fork Sports Park  12:30 PM  5664 A10 vs A5Utah Storm 10- Robinson 9 vs.La Roca S-DW0
 514169  Geneva Elementary  01:30 PM  5315 A2 vs A4Utah Celtic FC 10 Green 0 vs.Shooters SC 10 Blue (PD)4
 514170  Grovecrest  01:30 PM  5020 A7 vs A8Northern Peaks TT White 10 1 vs.UAFC - KT 10G2
 514173  Deerfield Elementary  02:30 PM  5311 A1 vs A3Utah Surf 10G FS 2 vs.Utah Celtic FC 103

Bracket - Monday, September 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514166  Spanish Fork Sports Park  06:45 PM  5663 A4 vs A9Shooters SC 10 Blue (PD) 2 vs.HVSC G10 Black Diamond1

Bracket - Thursday, September 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514206  Timberline Jr. High  07:00 PM  5 A5 vs A6La Roca S-DW 0 vs.Northern Peaks NW Blue G106

Bracket - Thursday, September 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514174  Lehi Jr. School  05:30 PM  5775 A8 vs A9UAFC - KT 10G 0 vs.HVSC G10 Black Diamond2

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514183  Geneva Elementary  12:30 PM  5313 A3 vs A7Utah Celtic FC 10 2 vs.Northern Peaks TT White 101
 514180  Grovecrest  01:30 PM  5020 A6 vs A4Northern Peaks NW Blue G10 0 vs.Shooters SC 10 Blue (PD)2
 514196  Geneva Elementary  02:30 PM  5315 A2 vs A5Utah Celtic FC 10 Green 1 vs.La Roca S-DW1
 514203  Spanish Fork Sports Park  04:30 PM  5664 A10 vs A8Utah Storm 10- Robinson 3 vs.UAFC - KT 10G0

Bracket - Monday, September 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514198  Deerfield Elementary  05:30 PM  5311 A1 vs A8Utah Surf 10G FS 3 vs.UAFC - KT 10G3
 514205  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5663 A4 vs A7Shooters SC 10 Blue (PD) 2 vs.Northern Peaks TT White 100
 514179  Cobblestone  05:30 PM  5681 A9 vs A10HVSC G10 Black Diamond 1 vs.Utah Storm 10- Robinson4

Bracket - Friday, September 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514187  Cobblestone  05:30 PM  5681 A9 vs A3HVSC G10 Black Diamond 2 vs.Utah Celtic FC 109

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514186  Maple Ridge  03:30 PM  5845 A10 vs A2Utah Storm 10- Robinson 3 vs.Utah Celtic FC 10 Green0

Bracket - Monday, October 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514177  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5663 A4 vs A1Shooters SC 10 Blue (PD) 6 vs.Utah Surf 10G FS0

Bracket - Thursday, October 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514191  Timberline Jr. High  06:00 PM  5 A5 vs A9La Roca S-DW 0 vs.HVSC G10 Black Diamond4
 514176  Forbes  06:00 PM  5740 A6 vs A2Northern Peaks NW Blue G10 6 vs.Utah Celtic FC 10 Green1

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514192  Maple Ridge  09:45 AM  5845 A10 vs A4Utah Storm 10- Robinson 0 vs.Shooters SC 10 Blue (PD)1
 514190  Lehi Jr. School  11:00 AM  5775 A8 vs A6UAFC - KT 10G 0 vs.Northern Peaks NW Blue G103
 514189  Geneva Elementary  01:30 PM  5315 A2 vs A3Utah Celtic FC 10 Green 0 vs.Utah Celtic FC 106
 514193  Grovecrest  02:30 PM  5020 A7 vs A1Northern Peaks TT White 10 0 vs.Utah Surf 10G FS7

Bracket - Thursday, October 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514178  Grovecrest  05:30 PM  5020 A7 vs A10Northern Peaks TT White 10 0 vs.Utah Storm 10- Robinson6

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514195  Maple Ridge  08:30 AM  5845 A10 vs A6Utah Storm 10- Robinson 3 vs.Northern Peaks NW Blue G100
 514197  Cobblestone  11:00 AM  5680 A9 vs A7HVSC G10 Black Diamond 0 vs.Northern Peaks TT White 100
 514209  Deerfield Elementary  01:30 PM  5311 A1 vs A2Utah Surf 10G FS 2 vs.Utah Celtic FC 10 Green0
 514194  Geneva Elementary  01:30 PM  5315 A3 vs A4Utah Celtic FC 10 2 vs.Shooters SC 10 Blue (PD)0

Bracket - Tuesday, October 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514188  Pleasant Grove Jr. High  05:30 PM  5073 A7 vs A5Northern Peaks TT White 10 7 vs.La Roca S-DW2
 514184  Lehi Jr. School  05:30 PM  5775 A8 vs A4UAFC - KT 10G 0 vs.Shooters SC 10 Blue (PD)4

Bracket - Wednesday, October 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514185  Pleasant Grove Jr. High  05:30 PM  5073 A6 vs A1Northern Peaks NW Blue G10 2 vs.Utah Surf 10G FS2

Bracket - Tuesday, October 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514199  Cobblestone  05:30 PM  5681 A9 vs A1HVSC G10 Black Diamond 1 vs.Utah Surf 10G FS3

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 514202  Geneva Elementary  09:00 AM  5313 A3 vs A6Utah Celtic FC 10 4 vs.Northern Peaks NW Blue G103
 514200  Geneva Elementary  01:30 PM  5313 A2 vs A7Utah Celtic FC 10 Green 0 vs.Northern Peaks TT White 101






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.