2018 Fall SCL, IRL, X-League
Team Schedules - Girls 13U Division 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=DF50CC6D-A115-4E67-A1B5-4B0BAFF51AEF&tournamentguid=0F61B10F-2642-48B1-8697-797ADC29BC8E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : 7 Elite Academy 06G N3333333333-030 38  7  39  4  1 0
 A2 : La Roca S-JA3310300333-019 5  17  20  3  0 0
 A3 : Strikers RU 063330133003-019 4  17  21  1  0 0
 A4 : Park City SC G06 Red0333003133-019 2  18  20  1  0 0
 A7 : Wasatch SC 06G - RR3033030103-016 6  18  20  2  0 0
 A9 : Morgan Valley United (L30) - G06 -JA0313130113-016 6  12  17  0  0 0
 A5 : AYSO UNITED G06 - JB0300033033-015 -3  31  24  1  0 0
 A10 : USA Elite 06G - KW0310330000-010 -7  23  16  1  0 0
 A11 : UCSC Rush FC 060003003110-08 -15  33  13  1  2 0
 A8 : UAFC - TP 06G0300100000-04 -16  24  8  0  0 0
 A1 : Impact 06 MA20000000101-02 -20  33  7  0  0 0

Bracket - Monday, August 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510352  Ellison Park  05:30 PM  6 A3 vs A1Strikers RU 06 2 vs.Impact 06 MA21
 510349  Timberline Jr. High  07:05 PM  3 A2 vs A4La Roca S-JA 3 vs.Park City SC G06 Red1
 510346  Angel Street Complex  07:06 PM  2 A7 vs A8Wasatch SC 06G - RR 2 vs.UAFC - TP 06G1

Bracket - Friday, August 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510393  Union MS  05:30 PM  3123 A5 vs A6AYSO UNITED G06 - JB 1 vs.7 Elite Academy 06G N7

Bracket - Saturday, August 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510345  Crescent MS  08:30 AM  3022 A5 vs A10AYSO UNITED G06 - JB 4 vs.USA Elite 06G - KW2
 510348  North 40  02:30 PM  1112 A4 vs A11Park City SC G06 Red 4 vs.UCSC Rush FC 061
 510375  Bonneville Jr. High  04:30 PM  3005 A1 vs A8Impact 06 MA2 1 vs.UAFC - TP 06G2

Bracket - Monday, August 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510362  Timberline Jr. High  07:05 PM  1 A2 vs A8La Roca S-JA 1 vs.UAFC - TP 06G0

Bracket - Friday, August 31, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510347  Roy West Park  05:30 PM  4109 A6 vs A97 Elite Academy 06G N 3 vs.Morgan Valley United (L30) - G06 -JA1

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510354  Crescent MS  08:30 AM  3022 A5 vs A3AYSO UNITED G06 - JB 1 vs.Strikers RU 062
 510350  Bluffdale Park  12:30 PM  9 A10 vs A7USA Elite 06G - KW 3 vs.Wasatch SC 06G - RR2
 510353  Healey Park  01:50 PM  5781 A11 vs A6UCSC Rush FC 06 1 vs.7 Elite Academy 06G N10
 510356  Bonneville Jr. High  02:30 PM  3005 A1 vs A4Impact 06 MA2 1 vs.Park City SC G06 Red3
 510351  Olympic Park  02:30 PM  West A8 vs A9UAFC - TP 06G 1 vs.Morgan Valley United (L30) - G06 -JA3

Bracket - Monday, September 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510371  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A11Strikers RU 06 4 vs.UCSC Rush FC 061
 510366  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A7 vs A5Wasatch SC 06G - RR 5 vs.AYSO UNITED G06 - JB2
 510383  Bluffdale Park  06:00 PM  9 A10 vs A8USA Elite 06G - KW 1 vs.UAFC - TP 06G1

Bracket - Tuesday, September 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510391  Timberline Jr. High  06:00 PM  1 A2 vs A9La Roca S-JA 1 vs.Morgan Valley United (L30) - G06 -JA1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510357  Skyridge High School  08:30 AM  5825 A8 vs A11UAFC - TP 06G 1 vs.UCSC Rush FC 062
 510358  Roy West Park  12:30 PM  4109 A6 vs A27 Elite Academy 06G N 6 vs.La Roca S-JA1
 510355  Kent Smith Park  02:30 PM  4062 A9 vs A10Morgan Valley United (L30) - G06 -JA 3 vs.USA Elite 06G - KW1

Bracket - Monday, September 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510382  Ellison Park  05:30 PM  2 A3 vs A4Strikers RU 06 2 vs.Park City SC G06 Red3
 510373  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A7 vs A1Wasatch SC 06G - RR 6 vs.Impact 06 MA21

Bracket - Tuesday, September 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510379  Timberline Jr. High  06:00 PM  1 A2 vs A5La Roca S-JA 5 vs.AYSO UNITED G06 - JB3

Bracket - Friday, September 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510377  Healey Park  05:30 PM  5781 A11 vs A5UCSC Rush FC 06 2 vs.AYSO UNITED G06 - JB5

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510367  Kent Smith Park  12:00 PM  4062 A9 vs A3Morgan Valley United (L30) - G06 -JA 1 vs.Strikers RU 061
 510386  Bonneville Jr. High  12:30 PM  3003 A1 vs A10Impact 06 MA2 0 vs.USA Elite 06G - KW3
 510363  Park City Sports Complex  12:30 PM  1121 A4 vs A6Park City SC G06 Red 2 vs.7 Elite Academy 06G N6

Bracket - Monday, September 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510374  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A2Strikers RU 06 3 vs.La Roca S-JA2

Bracket - Thursday, September 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510361  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3005 A1 vs A5Impact 06 MA2 1 vs.AYSO UNITED G06 - JB2

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510368  Roy West Park  12:30 PM  4109 A6 vs A17 Elite Academy 06G N 9 vs.Impact 06 MA20
 510369  Kent Smith Park  02:30 PM  4062 A9 vs A5Morgan Valley United (L30) - G06 -JA 6 vs.AYSO UNITED G06 - JB1
 510359  Bluffdale Park  04:30 PM  9 A10 vs A11USA Elite 06G - KW 3 vs.UCSC Rush FC 061

Bracket - Monday, October 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510398  Timberline Jr. High  05:30 PM  1 A2 vs A11La Roca S-JA 0 vs.UCSC Rush FC 061
 510395  Ellison Park  05:30 PM  5 A3 vs A10Strikers RU 06 3 vs.USA Elite 06G - KW1
 510397  Roy West Park  05:30 PM  4109 A6 vs A77 Elite Academy 06G N 6 vs.Wasatch SC 06G - RR0

Bracket - Wednesday, October 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510388  Union MS  05:00 PM  3123 A5 vs A4AYSO UNITED G06 - JB 3 vs.Park City SC G06 Red1
 510384  Roy West Park  05:30 PM  4109 A6 vs A37 Elite Academy 06G N 4 vs.Strikers RU 060

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510378  Kent Smith Park  11:30 AM  4062 A9 vs A7Morgan Valley United (L30) - G06 -JA 0 vs.Wasatch SC 06G - RR2
 510365  Bluffdale Park  12:30 PM  9 A10 vs A2USA Elite 06G - KW 2 vs.La Roca S-JA3
 510370  Olympic Park  12:30 PM  West A8 vs A6UAFC - TP 06G 1 vs.7 Elite Academy 06G N5

Bracket - Monday, October 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510387  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A7 vs A2Wasatch SC 06G - RR 0 vs.La Roca S-JA1
 510390  Healey Park  06:00 PM  5781 A11 vs A1UCSC Rush FC 06 1 vs.Impact 06 MA21
 510364  Olympic Park  06:00 PM  East A8 vs A4UAFC - TP 06G 1 vs.Park City SC G06 Red2

Bracket - Thursday, October 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510396  Park City Sports Complex  05:30 PM  1121 A4 vs A9Park City SC G06 Red 0 vs.Morgan Valley United (L30) - G06 -JA0

Bracket - Friday, October 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510394  Union MS  05:00 PM  3123 A5 vs A8AYSO UNITED G06 - JB 3 vs.UAFC - TP 06G0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510399  Fairmont Park  12:30 PM  1040 A1 vs A2Impact 06 MA2 0 vs.La Roca S-JA4
 510381  Healey Park  01:50 PM  5781 A11 vs A7UCSC Rush FC 06 2 vs.Wasatch SC 06G - RR2
 510372  Park City Sports Complex  02:30 PM  1121 A4 vs A10Park City SC G06 Red 2 vs.USA Elite 06G - KW0

Bracket - Tuesday, October 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510392  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A4 vs A7Park City SC G06 Red 2 vs.Wasatch SC 06G - RR1

Bracket - Thursday, October 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510360  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A7 vs A3Wasatch SC 06G - RR 3 vs.Strikers RU 060

Bracket - Monday, October 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510389  Olympic Park  05:15 PM  East A8 vs A3UAFC - TP 06G 0 vs.Strikers RU 064

Bracket - Wednesday, October 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510380  Kent Smith Park  05:30 PM  4062 A9 vs A1Morgan Valley United (L30) - G06 -JA 1 vs.Impact 06 MA21

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 510385  Healey Park  01:50 PM  5781 A11 vs A9UCSC Rush FC 06 1 vs.Morgan Valley United (L30) - G06 -JA3
 510376  Bluffdale Park  02:30 PM  9 A10 vs A6USA Elite 06G - KW 0 vs.7 Elite Academy 06G N4






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.