Team Schedules - Girls 9U South A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Utah Surf 10G FS33333133325 20  11  29  1  0 0
 A2 : Shooters SC 10 Blue (PD)33333333024 25  8  29  4  0 0
 A1 : Utah Celtic FC 1030333133322 19  9  27  4  0 0
 A3 : Utah Storm 10- Robinson00330133316 9  21  24  0  0 0
 A6 : UAFC - KT 10G30033310316 8  20  22  1  0 0
 A4 : Northern Peaks NW Blue G1003000103310 0  25  20  0  0 0
 A8 : Northern Peaks TT White 100013010038 -11  33  20  0  0 0
 A9 : Northern Peaks NW White G103001001005 -21  58  21  0  0 0
 A10 : 7 Elite Academy 10G UC3000010004 -20  62  22  0  0 0
 A7 : HVSC G10 Black Diamond0000000000 -29  56  11  0  0 0

Bracket - Monday, March 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693799  PG JR  05:30 PM  5901 A9 vs A7Northern Peaks NW White G10 5 vs.HVSC G10 Black Diamond4
 693800  Geneva Elementary  06:00 PM  5315 A1 vs A8Utah Celtic FC 10 5 vs.Northern Peaks TT White 100
 693803  PG JR  06:30 PM  5901 A4 vs A5Northern Peaks NW Blue G10 2 vs.Utah Surf 10G FS3

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693811  Geneva Elementary  12:30 PM  5315 A1 vs A2Utah Celtic FC 10 1 vs.Shooters SC 10 Blue (PD)4
 693767  Lehi Jr. School  01:00 PM  5775 A6 vs A7UAFC - KT 10G 3 vs.HVSC G10 Black Diamond0
 693768  PG JR  01:30 PM  5901 A4 vs A9Northern Peaks NW Blue G10 10 vs.Northern Peaks NW White G101
 693769  Mountain Ridge Jr High  01:30 PM  5053 A5 vs A8Utah Surf 10G FS 3 vs.Northern Peaks TT White 101

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693771  PG JR  12:30 PM  5901 A2 vs A4Shooters SC 10 Blue (PD) 3 vs.Northern Peaks NW Blue G100
 693775  Geneva Elementary  01:30 PM  5315 A1 vs A3Utah Celtic FC 10 3 vs.Utah Storm 10- Robinson1

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693809  Spanish Fork Sports Park  06:45 PM  5663 A2 vs A9Shooters SC 10 Blue (PD) 5 vs.Northern Peaks NW White G100

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693777  Mountain Ridge Jr High  09:15 AM  5053 A5 vs A3Utah Surf 10G FS 3 vs.Utah Storm 10- Robinson1
 693776  PG JR  12:30 PM  5901 A8 vs A9Northern Peaks TT White 10 4 vs.Northern Peaks NW White G104
 693778  Lehi Jr. School  01:00 PM  5775 A6 vs A2UAFC - KT 10G 0 vs.Shooters SC 10 Blue (PD)1
 693779  PG JR  01:30 PM  5901 A4 vs A1Northern Peaks NW Blue G10 1 vs.Utah Celtic FC 102
 693780  Old Mill ES  01:40 PM  5052 A7 vs A10HVSC G10 Black Diamond 2 vs.7 Elite Academy 10G UC4

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693808  Mountain Ridge Jr High  06:00 PM  5053 A5 vs A6Utah Surf 10G FS 3 vs.UAFC - KT 10G2

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693770  Maple Ridge  06:00 PM  5845 A3 vs A10Utah Storm 10- Robinson 6 vs.7 Elite Academy 10G UC1

Bracket - Friday, April 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693797  Vista Heights Jr. High  06:00 PM  5673 A10 vs A67 Elite Academy 10G UC 3 vs.UAFC - KT 10G9

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693802  Sierra Bonita ES  05:30 PM  4520 A2 vs A7Shooters SC 10 Blue (PD) 7 vs.HVSC G10 Black Diamond0

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693805  Vista Heights Jr. High  06:00 PM  5673 A10 vs A87 Elite Academy 10G UC 4 vs.Northern Peaks TT White 105

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693785  Spanish Fork Sports Park  11:30 AM  5664 A3 vs A7Utah Storm 10- Robinson 8 vs.HVSC G10 Black Diamond1
 693784  PG JR  01:30 PM  5901 A8 vs A2Northern Peaks TT White 10 2 vs.Shooters SC 10 Blue (PD)6
 693801  PG JR  02:30 PM  5901 A9 vs A1Northern Peaks NW White G10 0 vs.Utah Celtic FC 109
 693774  Vista Heights Jr. High  03:00 PM  5673 A10 vs A57 Elite Academy 10G UC 0 vs.Utah Surf 10G FS6
 693782  Lehi Jr. School  06:00 PM  5775 A6 vs A4UAFC - KT 10G 3 vs.Northern Peaks NW Blue G102

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693783  Geneva Elementary  08:30 AM  5315 A1 vs A5Utah Celtic FC 10 2 vs.Utah Surf 10G FS2
 693773  PG JR  12:30 PM  5901 A9 vs A6Northern Peaks NW White G10 4 vs.UAFC - KT 10G6
 693786  PG JR  01:30 PM  5901 A8 vs A4Northern Peaks TT White 10 2 vs.Northern Peaks NW Blue G102
 693791  Sierra Bonita ES  01:45 PM  4520 A2 vs A3Shooters SC 10 Blue (PD) 6 vs.Utah Storm 10- Robinson1

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693781  PG JR  06:00 PM  5901 A9 vs A10Northern Peaks NW White G10 5 vs.7 Elite Academy 10G UC5

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693795  Old Mill ES  05:30 PM  5052 A7 vs A1HVSC G10 Black Diamond 0 vs.Utah Celtic FC 106

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693804  Maple Ridge  06:00 PM  5845 A3 vs A6Utah Storm 10- Robinson 2 vs.UAFC - KT 10G2

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693790  Cobblestone  09:30 AM  5680 A7 vs A5HVSC G10 Black Diamond 1 vs.Utah Surf 10G FS9
 693789  PG JR  10:30 AM  5901 A9 vs A3Northern Peaks NW White G10 3 vs.Utah Storm 10- Robinson8
 693787  Lehi Jr. School  04:00 PM  5775 A6 vs A1UAFC - KT 10G 0 vs.Utah Celtic FC 103
 693788  Vista Heights Jr. High  04:45 PM  5673 A10 vs A27 Elite Academy 10G UC 1 vs.Shooters SC 10 Blue (PD)13

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693798  Sierra Bonita ES  05:30 PM  4520 A2 vs A5Shooters SC 10 Blue (PD) 1 vs.Utah Surf 10G FS3
 693796  Maple Ridge  05:30 PM  5845 A3 vs A4Utah Storm 10- Robinson 4 vs.Northern Peaks NW Blue G101

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693810  Geneva Elementary  06:00 PM  5315 A1 vs A10Utah Celtic FC 10 10 vs.7 Elite Academy 10G UC1

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693807  Pleasant Grove Jr. High  06:30 PM  5073 A4 vs A7Northern Peaks NW Blue G10 10 vs.HVSC G10 Black Diamond2
 693806  Maple Ridge  07:15 PM  5845 A3 vs A8Utah Storm 10- Robinson 3 vs.Northern Peaks TT White 101

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693793  Vista Heights Jr. High  08:30 AM  5673 A5 vs A9Utah Surf 10G FS 7 vs.Northern Peaks NW White G101
 693794  Vista Heights Jr. High  01:30 PM  5673 A10 vs A47 Elite Academy 10G UC 5 vs.Northern Peaks NW Blue G106
 693792  PG JR  01:30 PM  5901 A8 vs A6Northern Peaks TT White 10 2 vs.UAFC - KT 10G5

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 693772  Old Mill ES  07:00 PM  5051 A7 vs A8HVSC G10 Black Diamond 1 vs.Northern Peaks TT White 104