Team Schedules - Girls 13U Division 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : AJAX JOGA FC-G06-P1333333330024 15  13  26  2  0 0
 A6 : Wasatch SC 06G - RR331013033320 10  12  20  2  0 0
 A4 : Strikers RU 06030333330018 11  8  18  4  2 0
 A5 : Park City SC G06 Red031333030117 4  15  17  3  0 0
 A1 : Utah Celtic FC 06 Green003133303016 3  17  18  2  1 0
 A9 : USA Elite 06G - KW303103110315 0  25  23  0  0 0
 A7 : Morgan Valley United (L30) - G06 -JA031003031314 4  21  24  0  0 0
 A3 : La Roca SF-RH300301031314 -2  16  13  3  0 0
 A11 : Cottonwood FC 06 Red JW331103000112 1  14  14  0  0 0
 A8 : AYSO UNITED G06 - JB30300010007 -13  28  15  1  0 0
 A2 : Avalanche 06 White North00000000000 -33  52  14  0  0 0

Bracket - Monday, March 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691249  Palisade  06:00 PM  5330 A1 vs A10Utah Celtic FC 06 Green 2 vs.AJAX JOGA FC-G06-P13
 691225  Legacy Events Center  06:00 PM  2021 A2 vs A8Avalanche 06 White North 1 vs.AYSO UNITED G06 - JB3

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691215  Spanish Fork Sports Park  10:30 AM  5662 A3 vs A1La Roca SF-RH 1 vs.Utah Celtic FC 06 Green0
 691213  Galena Hills Park  12:00 PM  3048 A10 vs A7AJAX JOGA FC-G06-P1 5 vs.Morgan Valley United (L30) - G06 -JA2
 691214  Crescent MS  01:30 PM  3022 A8 vs A9AYSO UNITED G06 - JB 1 vs.USA Elite 06G - KW3

Bracket - Monday, March 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691252  Union MS  06:00 PM  3123 A8 vs A3AYSO UNITED G06 - JB 2 vs.La Roca SF-RH0

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691220  Crescent MS  11:50 AM  3022 A8 vs A11AYSO UNITED G06 - JB 1 vs.Cottonwood FC 06 Red JW2
 691219  Palisade  06:00 PM  5331 A1 vs A4Utah Celtic FC 06 Green 1 vs.Strikers RU 060

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691258  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5662 A3 vs A10La Roca SF-RH 0 vs.AJAX JOGA FC-G06-P13
 691259  Ellison Park  05:30 PM  1 A4 vs A9Strikers RU 06 4 vs.USA Elite 06G - KW0
 691221  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A6 vs A2Wasatch SC 06G - RR 5 vs.Avalanche 06 White North1

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691228  Galena Hills Park  08:00 AM  3048 A10 vs A2AJAX JOGA FC-G06-P1 6 vs.Avalanche 06 White North1
 691209  Kent Smith Park  10:30 AM  4062 A7 vs A8Morgan Valley United (L30) - G06 -JA 5 vs.AYSO UNITED G06 - JB2

Bracket - Tuesday, April 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691240  Bellview Elem.  06:00 PM  3011 A11 vs A5Cottonwood FC 06 Red JW 3 vs.Park City SC G06 Red1

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691246  Summit Academy HS  07:00 PM  4688 A10 vs A8AJAX JOGA FC-G06-P1 2 vs.AYSO UNITED G06 - JB0

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691237  Spanish Fork Sports Park  12:30 PM  5662 A3 vs A2La Roca SF-RH 5 vs.Avalanche 06 White North4

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691251  Park City Sports Complex  05:30 PM  1123 A5 vs A4Park City SC G06 Red 1 vs.Strikers RU 060
 691247  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A6 vs A3Wasatch SC 06G - RR 2 vs.La Roca SF-RH0
 691254  Legacy Events Center  07:00 PM  2026 A2 vs A9Avalanche 06 White North 2 vs.USA Elite 06G - KW8

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691216  Bellview Elem.  06:00 PM  3011 A11 vs A6Cottonwood FC 06 Red JW 1 vs.Wasatch SC 06G - RR1

Bracket - Friday, April 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691226  Ellison Park  06:00 PM  1 A4 vs A6Strikers RU 06 1 vs.Wasatch SC 06G - RR0

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691238  Palisade  08:30 AM  5331 A1 vs A8Utah Celtic FC 06 Green 1 vs.AYSO UNITED G06 - JB1
 691223  Kent Smith Park  12:30 PM  4062 A7 vs A3Morgan Valley United (L30) - G06 -JA 2 vs.La Roca SF-RH2
 691248  Union MS  01:20 PM  3124 A11 vs A9Cottonwood FC 06 Red JW 2 vs.USA Elite 06G - KW2

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691222  Galena Hills Park  05:30 PM  3048 A10 vs A11AJAX JOGA FC-G06-P1 2 vs.Cottonwood FC 06 Red JW1
 691256  Willow Creek Park, Park City  05:30 PM  1165 A5 vs A6Park City SC G06 Red 0 vs.Wasatch SC 06G - RR0

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691236  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A7 vs A1Morgan Valley United (L30) - G06 -JA 4 vs.Utah Celtic FC 06 Green5

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691255  Ellison Park  05:30 PM  2 A4 vs A7Strikers RU 06 2 vs.Morgan Valley United (L30) - G06 -JA1
 691261  Legacy Events Center  06:00 PM  2021 A2 vs A11Avalanche 06 White North 1 vs.Cottonwood FC 06 Red JW6

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691227  Crescent MS  10:10 AM  3023 A8 vs A4AYSO UNITED G06 - JB 0 vs.Strikers RU 064
 691217  Park City Sports Complex  10:30 AM  1121 A5 vs A3Park City SC G06 Red 1 vs.La Roca SF-RH0
 691210  Barnes Park  12:45 PM  4000 A6 vs A9Wasatch SC 06G - RR 5 vs.USA Elite 06G - KW1
 691253  Butler M.S.  04:40 PM  SoEa A11 vs A1Cottonwood FC 06 Red JW 0 vs.Utah Celtic FC 06 Green1

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691212  Legacy Events Center  06:00 PM  2021 A2 vs A4Avalanche 06 White North 1 vs.Strikers RU 065
 691260  Angel Street Complex  06:00 PM  2 A6 vs A7Wasatch SC 06G - RR 1 vs.Morgan Valley United (L30) - G06 -JA3

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691257  Trailside Park  06:45 PM  3151 A5 vs A8Park City SC G06 Red 6 vs.AYSO UNITED G06 - JB2

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691242  Legacy Events Center  06:00 PM  2022 A2 vs A5Avalanche 06 White North 1 vs.Park City SC G06 Red4

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691224  Palisade  06:00 PM  5330 A1 vs A5Utah Celtic FC 06 Green 2 vs.Park City SC G06 Red1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691233  Crescent MS  08:30 AM  3022 A8 vs A6AYSO UNITED G06 - JB 3 vs.Wasatch SC 06G - RR4
 691234  Spanish Fork Sports Park  12:00 PM  5662 A3 vs A11La Roca SF-RH 2 vs.Cottonwood FC 06 Red JW0
 691229  Kent Smith Park  12:30 PM  4062 A7 vs A5Morgan Valley United (L30) - G06 -JA 0 vs.Park City SC G06 Red1
 691243  Bluffdale Park  06:00 PM  9 A9 vs A1USA Elite 06G - KW 3 vs.Utah Celtic FC 06 Green1

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691230  Rosecrest  06:00 PM  2059 A9 vs A3USA Elite 06G - KW 2 vs.La Roca SF-RH2

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691211  Ellison Park  05:30 PM  2 A4 vs A11Strikers RU 06 2 vs.Cottonwood FC 06 Red JW0

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691208  Trailside Park  05:30 PM  3151 A5 vs A10Park City SC G06 Red 1 vs.AJAX JOGA FC-G06-P14

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691250  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A7 vs A2Morgan Valley United (L30) - G06 -JA 4 vs.Avalanche 06 White North1

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691235  Ellison Park  07:00 PM  1 A4 vs A10Strikers RU 06 1 vs.AJAX JOGA FC-G06-P12

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691262  Palisade  10:00 AM  5330 A1 vs A2Utah Celtic FC 06 Green 6 vs.Avalanche 06 White North1
 691245  Spanish Fork Sports Park  10:00 AM  5662 A3 vs A4La Roca SF-RH 2 vs.Strikers RU 060
 691232  Bluffdale Park  12:30 PM  9 A9 vs A5USA Elite 06G - KW 3 vs.Park City SC G06 Red3
 691239  Galena Hills Park  02:00 PM  3048 A10 vs A6AJAX JOGA FC-G06-P1 0 vs.Wasatch SC 06G - RR1
 691244  Butler M.S.  02:00 PM  SoEa A11 vs A7Cottonwood FC 06 Red JW 1 vs.Morgan Valley United (L30) - G06 -JA1

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691241  Bluffdale Park  06:00 PM  9 A9 vs A7USA Elite 06G - KW 1 vs.Morgan Valley United (L30) - G06 -JA3

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691231  Barnes Park  07:20 PM  4000 A6 vs A1Wasatch SC 06G - RR 3 vs.Utah Celtic FC 06 Green2

Bracket - Friday, May 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691218  Bluffdale Park  06:00 PM  9 A9 vs A10USA Elite 06G - KW 4 vs.AJAX JOGA FC-G06-P12