Team Schedules - Girls 14U Division 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A11 : Utah Valley United Premier 05G (SC)3313133333329 24  9  31  4  0 0
 A6 : BE United 05 BB3330303133325 18  7  25  5  1 0
 A3 : Shooters SC 05 (KP)3313113013322 16  13  27  3  0 0
 A5 : United Academy - BB G053133313103021 11  9  20  5  2 0
 A7 : Utah Surf Davis 05 SKV1303303300117 -5  24  19  3  2 0
 A2 : Avalanche 05 White CV0313300300316 5  15  19  1  1 1
 A9 : USA Elite 05G - JK0010310033011 -10  20  10  2  0 0
 A1 : Murray S.C. Black KS0000310103311 -4  19  14  0  1 0
 A8 : L30 Morgan FC - AT G051030301030011 -11  24  11  1  0 0
 A4 : L30 Xtreme Elite G05030000011308 -12  21  9  1  0 0
 A10 : Utah Glory G05 Black DO000001301038 -18  31  8  2  3 1
 A12 : Strikers RU 05000310011006 -14  26  12  0  1 0

Bracket - Monday, March 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814954  Weber County Fairgrounds  05:00 PM  4124 A4 vs A11L30 Xtreme Elite G05 1 vs.Utah Valley United Premier 05G (SC)4
 814953  Mueller Park  06:00 PM  6036 A7 vs A8Utah Surf Davis 05 SKV 3 vs.L30 Morgan FC - AT G053

Bracket - Thursday, March 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814951  American Fork Jr  06:00 PM  5002 A5 vs A10United Academy - BB G05 5 vs.Utah Glory G05 Black DO0

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814981  Mueller Park  11:15 AM  6036 A7 vs A1Utah Surf Davis 05 SKV 1 vs.Murray S.C. Black KS0
 814952  Spanish Fork Sports Park  12:15 PM  5661 A3 vs A12Shooters SC 05 (KP) 3 vs.Strikers RU 050

Bracket - Monday, March 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814971  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5661 A3 vs A7Shooters SC 05 (KP) 5 vs.Utah Surf Davis 05 SKV1
 814977  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5123 A11 vs A12Utah Valley United Premier 05G (SC) 2 vs.Strikers RU 051

Bracket - Wednesday, March 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814966  Brigham City Sports Complex  05:30 PM  7130 A6 vs A2BE United 05 BB 2 vs.Avalanche 05 White CV0

Bracket - Thursday, March 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814964  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4121 A4 vs A1L30 Xtreme Elite G05 2 vs.Murray S.C. Black KS1

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814962  American Fork Jr  08:30 AM  5003 A5 vs A3United Academy - BB G05 2 vs.Shooters SC 05 (KP)2
 814968  Brigham City Sports Complex  09:00 AM  7130 A6 vs A4BE United 05 BB 2 vs.L30 Xtreme Elite G050

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814995  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5661 A3 vs A4Shooters SC 05 (KP) 3 vs.L30 Xtreme Elite G051
 814955  Skye Park  06:00 PM  3062 A10 vs A7Utah Glory G05 Black DO 1 vs.Utah Surf Davis 05 SKV2
 814978  Brigham City Sports Complex  06:00 PM  7130 A6 vs A1BE United 05 BB 3 vs.Murray S.C. Black KS1

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815009  American Fork Jr  06:00 PM  5003 A5 vs A8United Academy - BB G05 3 vs.L30 Morgan FC - AT G050

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814960  Cedar Ridge ES  08:30 AM  7009 A2 vs A4Avalanche 05 White CV 3 vs.L30 Xtreme Elite G050
 814956  Kent Smith Park  08:30 AM  4062 A8 vs A9L30 Morgan FC - AT G05 1 vs.USA Elite 05G - JK0
 814967  Willow Pond  11:30 AM  1169 A1 vs A5Murray S.C. Black KS 0 vs.United Academy - BB G052

Bracket - Monday, April 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814979  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5128 A11 vs A3Utah Valley United Premier 05G (SC) 1 vs.Shooters SC 05 (KP)1

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814959  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5124 A11 vs A6Utah Valley United Premier 05G (SC) 2 vs.BE United 05 BB1
 814957  Ellison Park  06:00 PM  6 A12 vs A5Strikers RU 05 0 vs.United Academy - BB G052

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814988  Willow Pond  06:00 PM  1169 A1 vs A8Murray S.C. Black KS 2 vs.L30 Morgan FC - AT G051
 814989  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5128 A11 vs A5Utah Valley United Premier 05G (SC) 1 vs.United Academy - BB G051
 815008  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4121 A4 vs A7L30 Xtreme Elite G05 0 vs.Utah Surf Davis 05 SKV2
 814950  Brigham City Sports Complex  06:00 PM  7130 A6 vs A9BE United 05 BB 4 vs.USA Elite 05G - JK0

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815004  Cedar Ridge ES  06:00 PM  7009 A2 vs A9Avalanche 05 White CV 2 vs.USA Elite 05G - JK2

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814958  Willow Pond  06:00 PM  1169 A1 vs A3Murray S.C. Black KS 2 vs.Shooters SC 05 (KP)2

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814974  Jordan Ridge Park  08:30 AM  2034 A10 vs A2Utah Glory G05 Black DO 1 vs.Avalanche 05 White CV6
 814970  Bluffdale Park  08:30 AM  9 A9 vs A12USA Elite 05G - JK 1 vs.Strikers RU 054
 815002  Spanish Fork Sports Park  04:30 PM  5661 A3 vs A6Shooters SC 05 (KP) 2 vs.BE United 05 BB0

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814991  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5123 A11 vs A7Utah Valley United Premier 05G (SC) 5 vs.Utah Surf Davis 05 SKV3
 814987  Cedar Ridge ES  06:00 PM  7009 A2 vs A3Avalanche 05 White CV 3 vs.Shooters SC 05 (KP)1
 814975  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A8 vs A4L30 Morgan FC - AT G05 2 vs.L30 Xtreme Elite G051
 814986  Skye Park  06:30 PM  3062 A10 vs A6Utah Glory G05 Black DO 0 vs.BE United 05 BB3

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814965  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A8 vs A11L30 Morgan FC - AT G05 0 vs.Utah Valley United Premier 05G (SC)6

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814972  Jordan Ridge Park  05:30 PM  2034 A10 vs A11Utah Glory G05 Black DO 0 vs.Utah Valley United Premier 05G (SC)7
 814996  Bluffdale Park  06:00 PM  9 A9 vs A1USA Elite 05G - JK 1 vs.Murray S.C. Black KS0

Bracket - Friday, May 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814990  Ellison Park  05:30 PM  1 A12 vs A4Strikers RU 05 3 vs.L30 Xtreme Elite G053

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814973  Bluffdale Park  08:30 AM  9 A9 vs A3USA Elite 05G - JK 1 vs.Shooters SC 05 (KP)1
 814992  Cedar Ridge ES  09:55 AM  7009 A2 vs A5Avalanche 05 White CV 1 vs.United Academy - BB G052
 814984  Kent Smith Park  10:05 AM  4062 A8 vs A6L30 Morgan FC - AT G05 0 vs.BE United 05 BB0
 814998  Willow Pond  01:00 PM  1169 A1 vs A10Murray S.C. Black KS 2 vs.Utah Glory G05 Black DO2

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814993  Skye Park  06:00 PM  3062 A10 vs A8Utah Glory G05 Black DO 1 vs.L30 Morgan FC - AT G050
 814999  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5123 A11 vs A9Utah Valley United Premier 05G (SC) 5 vs.USA Elite 05G - JK1
 815000  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4121 A4 vs A5L30 Xtreme Elite G05 0 vs.United Academy - BB G050

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814994  Ellison Park  05:30 PM  2 A12 vs A6Strikers RU 05 0 vs.BE United 05 BB4
 815001  Mueller Park  06:00 PM  6036 A7 vs A2Utah Surf Davis 05 SKV 1 vs.Avalanche 05 White CV0

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814976  Mueller Park  06:00 PM  6036 A7 vs A5Utah Surf Davis 05 SKV 3 vs.United Academy - BB G052

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814997  Kent Smith Park  08:30 AM  4062 A8 vs A12L30 Morgan FC - AT G05 3 vs.Strikers RU 051
 815013  Brigham City Sports Complex  09:00 AM  7130 A6 vs A7BE United 05 BB 4 vs.Utah Surf Davis 05 SKV1
 815014  Spanish Fork Sports Park  11:30 AM  5661 A3 vs A10Shooters SC 05 (KP) 5 vs.Utah Glory G05 Black DO2
 814982  American Fork Jr  12:15 PM  5003 A5 vs A9United Academy - BB G05 1 vs.USA Elite 05G - JK0
 815005  Willow Pond  04:00 PM  1168 A1 vs A11Murray S.C. Black KS 0 vs.Utah Valley United Premier 05G (SC)3

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815006  Ellison Park  05:30 PM  1 A12 vs A10Strikers RU 05 0 vs.Utah Glory G05 Black DO0
 815007  American Fork Jr  06:00 PM  5003 A5 vs A6United Academy - BB G05 1 vs.BE United 05 BB2
 815003  Spanish Fork Sports Park  07:00 PM  5661 A3 vs A8Shooters SC 05 (KP) 4 vs.L30 Morgan FC - AT G050

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814969  Cedar Ridge ES  06:00 PM  7009 A2 vs A8Avalanche 05 White CV 3 vs.L30 Morgan FC - AT G051

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814983  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4121 A4 vs A10L30 Xtreme Elite G05 1 vs.Utah Glory G05 Black DO0

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814985  Bluffdale Park  08:30 AM  9 A9 vs A7USA Elite 05G - JK 3 vs.Utah Surf Davis 05 SKV1
 815012  Cedar Ridge ES  03:00 PM  7009 A2 vs A11Avalanche 05 White CV 0 vs.Utah Valley United Premier 05G (SC)2

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815015  Willow Pond  06:00 PM  1169 A1 vs A2Murray S.C. Black KS 2 vs.Avalanche 05 White CV1
 815011  Weber County Fairgrounds  06:00 PM  4121 A4 vs A9L30 Xtreme Elite G05 0 vs.USA Elite 05G - JK1

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814961  Mueller Park  06:00 PM  6036 A7 vs A12Utah Surf Davis 05 SKV 1 vs.Strikers RU 051

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814963  Rosamond Elementary  06:00 PM  2203 A9 vs A10USA Elite 05G - JK 0 vs.Utah Glory G05 Black DO1

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814980  Cub River Sports  06:00 PM  7014 A12 vs A2Strikers RU 05 1 vs.Avalanche 05 White CV2

Bracket - Tuesday, May 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815010  Murray Park  06:00 PM  1103 A12 vs A1Strikers RU 05 1 vs.Murray S.C. Black KS5