Team Schedules - Girls 13U Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : UCSC Rush FC 0631333333325 12  4  16  6  0 0
 A5 : Murray S.C. Black JT33031113318 8  23  28  0  1 0
 A10 : United Academy - TD G0631301313318 6  7  13  3  0 0
 A2 : UAFC - TP 06G33101030112 4  16  18  1  0 0
 A6 : Utah Surf 06 SY30110031110 -3  12  9  2  1 0
 A7 : Blue Knights 06 (WS)10030303010 -2  16  14  1  0 0
 A4 : Utah Valley United Premier 06G (EL)3300011109 -6  20  13  0  0 0
 A9 : AYSO UNITED G06 - AD1-331131007 -2  16  14  2  2 0
 A8 : Avalanche 06 White CV0001103117 -6  12  6  1  0 0
 A3 : Impact 06 MA20000110002 -11  15  4  0  0 0

Bracket - Monday, March 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815150  North Point Elem.  06:00 PM  5840 A1 vs A8UCSC Rush FC 06 2 vs.Avalanche 06 White CV0
 815146  Fairmont Park  06:00 PM  1044 A3 vs A4Impact 06 MA2 1 vs.Utah Valley United Premier 06G (EL)2
 815149  Union MS  06:00 PM  3123 A9 vs A7AYSO UNITED G06 - AD 1 vs.Blue Knights 06 (WS)1

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815120  Bonneville Jr. High  12:30 PM  3005 A3 vs A10Impact 06 MA2 0 vs.United Academy - TD G061
 815118  Lakeside Sports Complex  12:30 PM  5124 A4 vs A9Utah Valley United Premier 06G (EL) 1F vs.AYSO UNITED G06 - AD
Forfeited Game
0
 815117  Mountain Ridge Jr High  01:50 PM  5045 A6 vs A7Utah Surf 06 SY 1 vs.Blue Knights 06 (WS)0

Bracket - Monday, March 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815152  Olympic Park  05:15 PM  West A2 vs A7UAFC - TP 06G 4 vs.Blue Knights 06 (WS)2
 815160  North Point Elem.  06:00 PM  5840 A1 vs A10UCSC Rush FC 06 0 vs.United Academy - TD G060

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815125  North Point Elem.  12:30 PM  5840 A1 vs A3UCSC Rush FC 06 2 vs.Impact 06 MA21
 815121  Olympic Park  12:30 PM  East A2 vs A4UAFC - TP 06G 7 vs.Utah Valley United Premier 06G (EL)2

Bracket - Monday, April 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815158  Willow Pond  06:00 PM  1169 A5 vs A6Murray S.C. Black JT 2 vs.Utah Surf 06 SY1

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815122  Bellview Elem.  06:00 PM  3011 A7 vs A8Blue Knights 06 (WS) 4 vs.Avalanche 06 White CV1

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815119  Murray Park Ice Rink  10:30 AM  1104 A5 vs A8Murray S.C. Black JT 4 vs.Avalanche 06 White CV2
 815130  Bellview Elem.  10:50 AM  3011 A7 vs A10Blue Knights 06 (WS) 0 vs.United Academy - TD G061
 815139  Union MS  12:10 PM  3124 A9 vs A3AYSO UNITED G06 - AD 2 vs.Impact 06 MA20

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815159  Olympic Park  05:30 PM  West A2 vs A9UAFC - TP 06G 3 vs.AYSO UNITED G06 - AD3

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815133  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5046 A1 vs A5UCSC Rush FC 06 4 vs.Murray S.C. Black JT3

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815124  American Fork Jr  10:00 AM  5002 A10 vs A5United Academy - TD G06 2 vs.Murray S.C. Black JT3

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815123  Union MS  05:30 PM  3123 A9 vs A6AYSO UNITED G06 - AD 2 vs.Utah Surf 06 SY2
 815156  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3005 A3 vs A8Impact 06 MA2 0 vs.Avalanche 06 White CV0

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815157  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5128 A4 vs A7Utah Valley United Premier 06G (EL) 2 vs.Blue Knights 06 (WS)3

Bracket - Friday, April 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815155  American Fork Jr  06:00 PM  5003 A10 vs A8United Academy - TD G06 0 vs.Avalanche 06 White CV0
 815129  Lakeside Sports Complex  06:00 PM  5128 A4 vs A1Utah Valley United Premier 06G (EL) 0 vs.UCSC Rush FC 062

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815132  Smooth Canyon  12:00 PM  5180 A6 vs A4Utah Surf 06 SY 1 vs.Utah Valley United Premier 06G (EL)1
 815145  Crescent MS  12:10 PM  3022 A7 vs A1Blue Knights 06 (WS) 0 vs.UCSC Rush FC 062
 815138  American Fork Jr  12:30 PM  5003 A10 vs A2United Academy - TD G06 2 vs.UAFC - TP 06G1
 815126  Blackhawk Park  12:30 PM  7002 A8 vs A9Avalanche 06 White CV 0 vs.AYSO UNITED G06 - AD1
 815127  Willow Pond  01:00 PM  1169 A5 vs A3Murray S.C. Black JT 2 vs.Impact 06 MA22

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815148  Olympic Park  06:00 PM  East A2 vs A5UAFC - TP 06G 3 vs.Murray S.C. Black JT3

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815137  Vista Heights Jr. High  10:30 AM  5672 A6 vs A1Utah Surf 06 SY 0 vs.UCSC Rush FC 062
 815134  Blackhawk Park  01:40 PM  7002 A8 vs A2Avalanche 06 White CV 2 vs.UAFC - TP 06G0
 815135  Bonneville Jr. High  01:50 PM  3005 A3 vs A7Impact 06 MA2 0 vs.Blue Knights 06 (WS)2
 815131  Butler M.S.  06:10 PM  SoWe A9 vs A10AYSO UNITED G06 - AD 1 vs.United Academy - TD G061
 815153  Lakeside Sports Complex  06:30 PM  5128 A4 vs A5Utah Valley United Premier 06G (EL) 3 vs.Murray S.C. Black JT3

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815140  Crescent MS  11:50 AM  3022 A7 vs A5Blue Knights 06 (WS) 2 vs.Murray S.C. Black JT4
 815136  Blackhawk Park  12:30 PM  7002 A8 vs A4Avalanche 06 White CV 0 vs.Utah Valley United Premier 06G (EL)0
 815147  American Fork Jr  02:00 PM  5003 A10 vs A6United Academy - TD G06 3 vs.Utah Surf 06 SY0
 815141  Olympic Park  04:00 PM  East A2 vs A3UAFC - TP 06G 2 vs.Impact 06 MA20
 815151  Butler M.S.  06:15 PM  SoWe A9 vs A1AYSO UNITED G06 - AD 0 vs.UCSC Rush FC 061

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815154  Fairmont Park  06:00 PM  1044 A3 vs A6Impact 06 MA2 0 vs.Utah Surf 06 SY2

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815142  Blackhawk Park  09:00 AM  7002 A8 vs A6Avalanche 06 White CV 1 vs.Utah Surf 06 SY1
 815144  American Fork Jr  12:30 PM  5003 A10 vs A4United Academy - TD G06 3 vs.Utah Valley United Premier 06G (EL)2

Bracket - Sunday, May 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815143  Murray Park  04:15 PM  1103 A5 vs A9Murray S.C. Black JT 7 vs.AYSO UNITED G06 - AD4

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815161  North Point Elem.  06:00 PM  5840 A1 vs A2UCSC Rush FC 06 1 vs.UAFC - TP 06G0

Bracket - Friday, May 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 815128  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A6 vs A2Utah Surf 06 SY 1 vs.UAFC - TP 06G1