Team Schedules - Girls 16U Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : Utah Surf Davis 03 AV30333333324 20  13  28  3  0 0
 A8 : UCSC Crush 0333333330324 18  9  27  3  0 0
 A2 : Celtic East 03 JC33303103319 11  10  21  1  2 1
 A5 : Northern Peaks DD 0333103033016 4  20  23  2  0 0
 A3 : L30 XBOX S.C. G0303330130013 0  19  18  0  3 1
 A9 : Utah Glory G03 Red AL03301130011 1  16  16  1  0 0
 A6 : Impact EJr.3013100109 0  24  21  0  1 0
 A4 : Avalanche 03 Blue0030013007 -13  29  15  1  0 0
 A1 : 7 Elite Academy 03G UC0030101005 -10  25  14  1  1 0
 A10 : 7 Elite Academy 03G N00000000-3-3 -31  48  2  0  0 0

Bracket - Wednesday, March 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687764  Lone Peak Park (sandy)  06:00 PM  3069 A4 vs A7Avalanche 03 Blue 1 vs.Utah Surf Davis 03 AV3

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687726  Aspen Elementary  08:30 AM  5006 A5 vs A10Northern Peaks DD 03 6 vs.7 Elite Academy 03G N0
 687741  North Point Elem.  01:30 PM  5840 A8 vs A4UCSC Crush 03 3 vs.Avalanche 03 Blue1

Bracket - Monday, March 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687742  Roy West Park  06:00 PM  4109 A10 vs A27 Elite Academy 03G N 0 vs.Celtic East 03 JC4

Bracket - Wednesday, March 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687760  Mills Park  06:00 PM  6028 A7 vs A2Utah Surf Davis 03 AV 1 vs.Celtic East 03 JC2

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687733  Aspen Elementary  01:00 PM  5006 A5 vs A3Northern Peaks DD 03 3 vs.L30 XBOX S.C. G030
 687748  Bellview Elem.  05:30 PM  3012 A4 vs A10Avalanche 03 Blue 4 vs.7 Elite Academy 03G N1

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687732  Roy West Park  06:00 PM  4109 A3 vs A1L30 XBOX S.C. G03 4 vs.7 Elite Academy 03G UC1

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687757  Roy West Park  06:00 PM  4110 A10 vs A87 Elite Academy 03G N 0 vs.UCSC Crush 036

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687730  Roy West Park  10:30 AM  4110 A10 vs A77 Elite Academy 03G N 0 vs.Utah Surf Davis 03 AV9
 687731  North Point Elem.  12:00 PM  5840 A8 vs A9UCSC Crush 03 4 vs.Utah Glory G03 Red AL0
 687745  Fairmont Park  04:15 PM  1044 A6 vs A1Impact EJr. 4 vs.7 Elite Academy 03G UC3
 687729  Timp MS (heber)  04:30 PM  5091 A2 vs A4Celtic East 03 JC 4 vs.Avalanche 03 Blue1

Bracket - Tuesday, April 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687763  Timp MS (heber)  06:00 PM  5091 A2 vs A9Celtic East 03 JC 1 vs.Utah Glory G03 Red AL2

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687759  Vista Heights Jr. High  06:00 PM  5672 A1 vs A107 Elite Academy 03G UC 7 vs.7 Elite Academy 03G N0

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687756  Roy West Park  04:30 PM  4109 A3 vs A4L30 XBOX S.C. G03 3 vs.Avalanche 03 Blue1

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687770  Vista Heights Jr. High  06:00 PM  5672 A1 vs A27 Elite Academy 03G UC 1 vs.Celtic East 03 JC2
 687767  Roy West Park  06:00 PM  4109 A3 vs A10L30 XBOX S.C. G03 6 vs.7 Elite Academy 03G N1

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687735  Vista Heights Jr. High  10:15 AM  5672 A1 vs A47 Elite Academy 03G UC 2 vs.Avalanche 03 Blue2
 687737  Mills Park  10:30 AM  6028 A7 vs A3Utah Surf Davis 03 AV 3 vs.L30 XBOX S.C. G030
 687747  North Point Elem.  01:50 PM  5840 A8 vs A6UCSC Crush 03 2 vs.Impact EJr.1
 687734  Jordan Ridge Park  02:20 PM  2034 A9 vs A10Utah Glory G03 Red AL 6 vs.7 Elite Academy 03G N0
 687754  Timp MS (heber)  04:30 PM  5091 A2 vs A5Celtic East 03 JC 0 vs.Northern Peaks DD 030

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687761  Aspen Elementary  06:00 PM  5007 A5 vs A4Northern Peaks DD 03 0 vs.Avalanche 03 Blue1
 687758  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3005 A6 vs A3Impact EJr. 2 vs.L30 XBOX S.C. G032

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687739  Timp MS (heber)  08:30 AM  5091 A2 vs A8Celtic East 03 JC 1 vs.UCSC Crush 032
 687740  Bellview Elem.  08:30 AM  3012 A4 vs A6Avalanche 03 Blue 3 vs.Impact EJr.8
 687738  Vista Heights Jr. High  01:30 PM  5672 A1 vs A57 Elite Academy 03G UC 2 vs.Northern Peaks DD 034
 687744  Jordan Ridge Park  06:30 PM  2034 A9 vs A3Utah Glory G03 Red AL 2 vs.L30 XBOX S.C. G033

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687728  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3003 A6 vs A9Impact EJr. 1 vs.Utah Glory G03 Red AL1

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687769  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3003 A6 vs A7Impact EJr. 4 vs.Utah Surf Davis 03 AV5
 687762  North Point Elem.  06:00 PM  5840 A8 vs A3UCSC Crush 03 3 vs.L30 XBOX S.C. G031

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687755  Jordan Ridge Park  06:00 PM  2034 A9 vs A1Utah Glory G03 Red AL 1 vs.7 Elite Academy 03G UC1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687751  Vista Heights Jr. High  10:05 AM  5672 A1 vs A87 Elite Academy 03G UC 0 vs.UCSC Crush 035
 687743  Mills Park  11:45 AM  6028 A7 vs A5Utah Surf Davis 03 AV 9 vs.Northern Peaks DD 034

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687768  Storm Mountain  06:00 PM  3094 A4 vs A9Avalanche 03 Blue 1 vs.Utah Glory G03 Red AL5

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687765  Aspen Elementary  06:00 PM  5007 A5 vs A6Northern Peaks DD 03 4 vs.Impact EJr.3

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687727  Millcreek Jr High  06:00 PM  6026 A7 vs A8Utah Surf Davis 03 AV 3 vs.UCSC Crush 031

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687750  Roy West Park  08:30 AM  4110 A3 vs A2L30 XBOX S.C. G03 1 vs.Celtic East 03 JC3
 687746  Jordan Ridge Park  11:50 AM  2034 A9 vs A5Utah Glory G03 Red AL 1 vs.Northern Peaks DD 032
 687749  Mills Park  12:30 PM  6028 A7 vs A1Utah Surf Davis 03 AV 3 vs.7 Elite Academy 03G UC0
 687752  Roy West Park  02:30 PM  4109 A10 vs A67 Elite Academy 03G N
Forfeited Game
 0 vs.Impact EJr.0F

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687736  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3003 A6 vs A2Impact EJr. 2 vs.Celtic East 03 JC4

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687766  Aspen Elementary  06:00 PM  5007 A5 vs A8Northern Peaks DD 03 2 vs.UCSC Crush 034

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 687753  Skye Park  07:30 PM  3062 A9 vs A7Utah Glory G03 Red AL 1 vs.Utah Surf Davis 03 AV3