Team Schedules - Girls 17U Division 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : NUU - Valley United 02 - JW3333333324 25  4  27  3  0 0
 A2 : Rampage 02 ME3303333321 20  8  27  4  1 0
 A7 : Utah Surf Davis 02 SS3333100316 4  24  20  1  2 1
 A8 : Shooters SC 02 White (SB)3300310111 -1  20  15  1  2 0
 A5 : UAFC - BN 02G0033301010 1  18  15  3  2 0
 A3 : USA Metro Elite 02G - FV010131107 -3  12  9  0  1 0
 A9 : BEU-LIGHTNING-02 BH003013007 -10  25  11  1  0 0
 A1 : HVSC G02 Black0030-30033 -16  38  7  1  1 0
 A6 : Utah Glory G02 Black JA000100001 -20  29  2  0  2 1

Bracket - Monday, March 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688827  Roy West Park  06:00 PM  4109 A2 vs A5Rampage 02 ME 8 vs.UAFC - BN 02G0

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688798  Olympic Park  10:30 AM  West A5 vs A8UAFC - BN 02G 1 vs.Shooters SC 02 White (SB)3

Bracket - Monday, March 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688822  Olympic Park  06:00 PM  East A5 vs A9UAFC - BN 02G 6 vs.BEU-LIGHTNING-02 BH0
 688824  Mills Park  06:00 PM  6028 A7 vs A1Utah Surf Davis 02 SS 13 vs.HVSC G02 Black1
 688821  Spanish Fork Sports Park  07:00 PM  5661 A8 vs A6Shooters SC 02 White (SB) 2 vs.Utah Glory G02 Black JA0

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688838  Roy West Park  10:30 AM  4109 A2 vs A9Rampage 02 ME 3 vs.BEU-LIGHTNING-02 BH0

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688825  Rowland Hall Steiner Complex  10:30 AM  East A3 vs A4USA Metro Elite 02G - FV 1 vs.NUU - Valley United 02 - JW3

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688801  Mills Park  06:00 PM  6028 A7 vs A8Utah Surf Davis 02 SS 2 vs.Shooters SC 02 White (SB)1

Bracket - Friday, April 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688837  Olympic Park  06:00 PM  East A5 vs A6UAFC - BN 02G 3 vs.Utah Glory G02 Black JA0

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688796  Skye Park  05:25 PM  3062 A6 vs A7Utah Glory G02 Black JA 0 vs.Utah Surf Davis 02 SS6
 688800  Roy West Park  06:00 PM  4110 A2 vs A4Rampage 02 ME 1 vs.NUU - Valley United 02 - JW4

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688833  Highland High School  06:00 PM  1190 A3 vs A6USA Metro Elite 02G - FV 0 vs.Utah Glory G02 Black JA0

Bracket - Friday, April 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688812  Rocky Mtn. Middle  06:00 PM  5077 A1 vs A5HVSC G02 Black 0 vs.UAFC - BN 02G6

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688815  G Hillman Recreation Complex  10:00 AM  5880 A8 vs A4Shooters SC 02 White (SB) 1 vs.NUU - Valley United 02 - JW9
 688804  Rocky Mtn. Middle  10:15 AM  5077 A1 vs A3HVSC G02 Black 2 vs.USA Metro Elite 02G - FV1
 688802  Centennial Park (Perry)  02:30 PM  7111 A9 vs A6BEU-LIGHTNING-02 BH 2 vs.Utah Glory G02 Black JA1

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688819  Mills Park  05:30 PM  6028 A7 vs A5Utah Surf Davis 02 SS 3 vs.UAFC - BN 02G2
 688829  Rocky Mtn. Middle  06:00 PM  5077 A1 vs A8HVSC G02 Black 2 vs.Shooters SC 02 White (SB)4

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688797  Cedar Ridge ES  06:00 PM  7009 A4 vs A9NUU - Valley United 02 - JW 6 vs.BEU-LIGHTNING-02 BH0

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688805  G Hillman Recreation Complex  10:30 AM  5880 A8 vs A9Shooters SC 02 White (SB) 2 vs.BEU-LIGHTNING-02 BH2
 688808  Cedar Ridge ES  11:15 AM  7009 A4 vs A1NUU - Valley United 02 - JW 1F vs.HVSC G02 Black
Forfeited Game
0
 688814  East High School  12:00 PM  3047 A3 vs A7USA Metro Elite 02G - FV 2 vs.Utah Surf Davis 02 SS2
 688807  Jordan Ridge Park  12:30 PM  2034 A6 vs A2Utah Glory G02 Black JA 0 vs.Rampage 02 ME5

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688836  Cedar Ridge ES  06:00 PM  7009 A4 vs A7NUU - Valley United 02 - JW 9 vs.Utah Surf Davis 02 SS0
 688830  Centennial Park (Perry)  06:00 PM  7111 A9 vs A1BEU-LIGHTNING-02 BH 5 vs.HVSC G02 Black0
 688813  Spanish Fork Sports Park  07:00 PM  5661 A8 vs A2Shooters SC 02 White (SB) 2 vs.Rampage 02 ME4

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688831  Roy West Park  08:30 AM  4109 A2 vs A7Rampage 02 ME 7 vs.Utah Surf Davis 02 SS1
 688818  Centennial Park (Perry)  10:15 AM  7111 A9 vs A3BEU-LIGHTNING-02 BH 1 vs.USA Metro Elite 02G - FV3
 688811  Jordan Ridge Park  11:50 AM  2034 A6 vs A4Utah Glory G02 Black JA 1 vs.NUU - Valley United 02 - JW9

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688840  Rocky Mtn. Middle  06:00 PM  5077 A1 vs A2HVSC G02 Black 0 vs.Rampage 02 ME8
 688806  Olympic Park  06:00 PM  East A5 vs A3UAFC - BN 02G 1 vs.USA Metro Elite 02G - FV1

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688828  Centennial Park (Perry)  08:30 AM  7111 A9 vs A7BEU-LIGHTNING-02 BH 2 vs.Utah Surf Davis 02 SS4
 688816  Jordan Ridge Park  10:05 AM  2034 A6 vs A1Utah Glory G02 Black JA 0 vs.HVSC G02 Black2
 688832  Cedar Ridge ES  01:00 PM  7009 A4 vs A5NUU - Valley United 02 - JW 3 vs.UAFC - BN 02G0
 688835  Rowland Hall Steiner Complex  04:30 PM  East A3 vs A8USA Metro Elite 02G - FV 0 vs.Shooters SC 02 White (SB)0

Bracket - Monday, May 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688820  Roy West Park  06:00 PM  4110 A2 vs A3Rampage 02 ME 3 vs.USA Metro Elite 02G - FV1