Team Schedules - Girls 16U Division 4
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : Copper Mountain 03 DP33333333125 25  10  31  2  0 0
 A10 : Elite FC 03G Black33333331325 19  4  22  5  0 0
 A4 : All Stars 03G33031303319 17  14  28  3  0 0
 A1 : NUU - Tsunami 03 Silver - RL01303033316 5  16  20  2  1 0
 A3 : Utah Surf Davis 03 SS03001130311 -1  18  15  1  0 0
 A6 : Utah Surf 03 CAB31133000011 2  21  22  2  0 0
 A7 : Wasatch SC 03G - SP00033130010 -6  22  13  0  4 0
 A2 : AJAX JOGA FC-G03-P10000101338 -9  24  12  1  1 0
 A9 : Copper Mountain 03 DH0301000004 -20  37  13  0  0 0
 A5 : USA Select 03G - MM00000000-3-3 -32  52  3  0  0 0

Bracket - Thursday, March 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814441  Sand Hill Park Field  06:00 PM  2061 A10 vs A2Elite FC 03G Black 6 vs.AJAX JOGA FC-G03-P11

Bracket - Friday, March 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814422  Rosamond Elementary  05:30 PM  2203 A5 vs A8USA Select 03G - MM 0 vs.Copper Mountain 03 DP6

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814427  Sand Hill Park Field  08:30 AM  2061 A10 vs A5Elite FC 03G Black 11 vs.USA Select 03G - MM0
 814432  Aspen Elementary  02:30 PM  5006 A4 vs A1All Stars 03G 3 vs.NUU - Tsunami 03 Silver - RL0
 814429  Monarch Meadows Park  04:45 PM  4049 A8 vs A9Copper Mountain 03 DP 5 vs.Copper Mountain 03 DH1

Bracket - Monday, March 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814431  Mountain Ridge Jr High  06:00 PM  5045 A6 vs A2Utah Surf 03 CAB 2 vs.AJAX JOGA FC-G03-P10

Bracket - Thursday, March 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814423  Mills Park  05:30 PM  6028 A3 vs A10Utah Surf Davis 03 SS 0 vs.Elite FC 03G Black1
 814460  Aspen Elementary  06:00 PM  5007 A4 vs A7All Stars 03G 6 vs.Wasatch SC 03G - SP0
 814446  Rosamond Elementary  06:00 PM  2203 A5 vs A9USA Select 03G - MM 1 vs.Copper Mountain 03 DH5

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814447  Sand Hill Park Field  02:00 PM  2061 A10 vs A4Elite FC 03G Black 2 vs.All Stars 03G1
 814437  Monarch Meadows Park  03:30 PM  4049 A8 vs A2Copper Mountain 03 DP 3 vs.AJAX JOGA FC-G03-P10

Bracket - Wednesday, April 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814440  Mountain Ridge Jr High  06:00 PM  5045 A6 vs A1Utah Surf 03 CAB 2 vs.NUU - Tsunami 03 Silver - RL2

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814425  Angel Street Complex  06:00 PM  2 A7 vs A8Wasatch SC 03G - SP 1 vs.Copper Mountain 03 DP4
 814424  Summit Academy HS  07:00 PM  4688 A2 vs A4AJAX JOGA FC-G03-P1 1 vs.All Stars 03G4

Bracket - Friday, April 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814430  Bluffdale Park  06:00 PM  9 A5 vs A3USA Select 03G - MM 0 vs.Utah Surf Davis 03 SS4

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814435  Mountain Ridge Jr High  02:30 PM  5045 A6 vs A4Utah Surf 03 CAB 3 vs.All Stars 03G3

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814449  Mills Park  06:00 PM  6028 A3 vs A4Utah Surf Davis 03 SS 1 vs.All Stars 03G4
 814461  Rosamond Elementary  06:00 PM  2203 A5 vs A6USA Select 03G - MM 0 vs.Utah Surf 03 CAB6
 814433  Ponds Park  07:15 PM  4096 A7 vs A10Wasatch SC 03G - SP 0 vs.Elite FC 03G Black1

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814428  RSL Indoor (NL)  02:00 PM  7435 A1 vs A3NUU - Tsunami 03 Silver - RL 2 vs.Utah Surf Davis 03 SS0

Bracket - Monday, April 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814426  Canyonview Park  06:00 PM  2105 A9 vs A6Copper Mountain 03 DH 1 vs.Utah Surf 03 CAB7

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814453  RSL Indoor (NL)  06:00 PM  7435 A1 vs A8NUU - Tsunami 03 Silver - RL 4 vs.Copper Mountain 03 DP5

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814443  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A7 vs A5Wasatch SC 03G - SP 6 vs.USA Select 03G - MM1
 814444  Summit Academy HS  07:00 PM  4688 A2 vs A3AJAX JOGA FC-G03-P1 1 vs.Utah Surf Davis 03 SS1

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814439  Monarch Meadows Park  02:30 PM  4049 A8 vs A4Copper Mountain 03 DP 3 vs.All Stars 03G1
 814442  Monarch Meadows Park  04:05 PM  4049 A9 vs A3Copper Mountain 03 DH 0 vs.Utah Surf Davis 03 SS0
 814464  RSL Indoor (NL)  07:00 PM  7435 A1 vs A2NUU - Tsunami 03 Silver - RL 7 vs.AJAX JOGA FC-G03-P11

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814434  Monarch Meadows Park  05:30 PM  4049 A9 vs A10Copper Mountain 03 DH 0 vs.Elite FC 03G Black4

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814457  Mills Park  06:00 PM  6028 A3 vs A6Utah Surf Davis 03 SS 5 vs.Utah Surf 03 CAB3
 814456  Aspen Elementary  06:00 PM  5006 A4 vs A5All Stars 03G 9 vs.USA Select 03G - MM0

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814445  Monarch Meadows Park  02:30 PM  4049 A8 vs A6Copper Mountain 03 DP 5 vs.Utah Surf 03 CAB1
 814463  RSL Indoor (NL)  04:00 PM  7435 A1 vs A10NUU - Tsunami 03 Silver - RL 0 vs.Elite FC 03G Black3
 814452  Oquirrh Shadow Park  04:25 PM  2053 A9 vs A7Copper Mountain 03 DH 1 vs.Wasatch SC 03G - SP4

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814459  Mills Park  06:00 PM  6028 A3 vs A8Utah Surf Davis 03 SS 1 vs.Copper Mountain 03 DP6
 814455  Summit Academy HS  07:00 PM  4688 A2 vs A7AJAX JOGA FC-G03-P1 0 vs.Wasatch SC 03G - SP0

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814458  Sand Hill Park Field  02:30 PM  2061 A10 vs A8Elite FC 03G Black 1 vs.Copper Mountain 03 DP1
 814454  Monarch Meadows Park  02:30 PM  4049 A9 vs A1Copper Mountain 03 DH 2 vs.NUU - Tsunami 03 Silver - RL4
 814420  Mountain Ridge Jr High  03:45 PM  5045 A6 vs A7Utah Surf 03 CAB 2 vs.Wasatch SC 03G - SP3

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814451  Summit Academy HS  07:00 PM  4688 A2 vs A5AJAX JOGA FC-G03-P1 4 vs.USA Select 03G - MM1

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814448  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A7 vs A1Wasatch SC 03G - SP 0 vs.NUU - Tsunami 03 Silver - RL3
 814421  Aspen Elementary  06:00 PM  5006 A4 vs A9All Stars 03G 7 vs.Copper Mountain 03 DH4

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814438  Mills Park  06:00 PM  6028 A3 vs A7Utah Surf Davis 03 SS 4 vs.Wasatch SC 03G - SP1

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814436  RSL Indoor (NL)  06:00 PM  7435 A1 vs A5NUU - Tsunami 03 Silver - RL 1F vs.USA Select 03G - MM
Forfeited Game
0
 814462  Galena Hills Park  06:00 PM  3048 A2 vs A9AJAX JOGA FC-G03-P1 5 vs.Copper Mountain 03 DH0

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 814450  Sand Hill Park Field  06:00 PM  2061 A10 vs A6Elite FC 03G Black 2 vs.Utah Surf 03 CAB1