Team Schedules - Girls 9U South B
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : La Roca S-DW1333033319 15  15  28  3  0 0
 A5 : Northern Peaks TT Blue 103130330316 13  13  23  3  0 0
 A8 : UAFC - BB 10G0333330015 3  24  23  1  0 0
 A4 : Utah Storm 11- Mexican3101303314 8  17  25  1  0 0
 A1 : Utah Celtic FC 10 Green0130330313 6  21  22  1  0 0
 A3 : Utah Storm 10- Lord3303030012 0  21  19  0  0 0
 A6 : Utah Celtic FC 113030003312 1  22  19  2  0 0
 A7 : Utah Surf 11 SS100000034 -17  37  11  0  0 0
 A9 : HVSC G10 Gold000000000 -29  60  7  0  0 0

Bracket - Wednesday, March 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688516  Timberline Jr. High  06:15 PM  5 A2 vs A7La Roca S-DW 2 vs.Utah Surf 11 SS2

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688488  Spanish Fork Sports Park  10:30 AM  5664 A4 vs A9Utah Storm 11- Mexican 10 vs.HVSC G10 Gold0
 688487  Geneva Elementary  10:30 AM  5315 A6 vs A7Utah Celtic FC 11 6 vs.Utah Surf 11 SS0
 688490  Spanish Fork Sports Park  11:30 AM  5664 A3 vs A1Utah Storm 10- Lord 2 vs.Utah Celtic FC 10 Green1
 688489  PG JR  11:30 AM  5901 A5 vs A8Northern Peaks TT Blue 10 8 vs.UAFC - BB 10G2

Bracket - Wednesday, March 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688514  Maple Ridge  06:00 PM  5845 A4 vs A5Utah Storm 11- Mexican 3 vs.Northern Peaks TT Blue 103

Bracket - Thursday, March 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688517  Maple Ridge  06:00 PM  5845 A3 vs A6Utah Storm 10- Lord 3 vs.Utah Celtic FC 111

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688492  Timberline Jr. High  09:30 AM  5 A2 vs A4La Roca S-DW 4 vs.Utah Storm 11- Mexican2
 688496  PG JR  10:30 AM  5901 A5 vs A3Northern Peaks TT Blue 10 3 vs.Utah Storm 10- Lord0
 688491  Geneva Elementary  10:30 AM  5315 A6 vs A9Utah Celtic FC 11 8 vs.HVSC G10 Gold0
 688493  Vista Heights Jr. High  10:30 AM  5673 A7 vs A8Utah Surf 11 SS 2 vs.UAFC - BB 10G4

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688495  Lehi Jr. School  10:00 AM  5775 A8 vs A9UAFC - BB 10G 6 vs.HVSC G10 Gold0
 688494  Geneva Elementary  10:30 AM  5315 A1 vs A4Utah Celtic FC 10 Green 3 vs.Utah Storm 11- Mexican3
 688499  Vista Heights Jr. High  10:30 AM  5673 A7 vs A3Utah Surf 11 SS 1 vs.Utah Storm 10- Lord5
 688497  Geneva Elementary  11:30 AM  5315 A6 vs A2Utah Celtic FC 11 0 vs.La Roca S-DW5

Bracket - Tuesday, April 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688512  PG JR  06:00 PM  5901 A5 vs A2Northern Peaks TT Blue 10 0 vs.La Roca S-DW4

Bracket - Wednesday, April 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688515  Cobblestone  06:45 PM  5680 A9 vs A1HVSC G10 Gold 2 vs.Utah Celtic FC 10 Green7

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688498  Geneva Elementary  10:30 AM  5315 A1 vs A5Utah Celtic FC 10 Green 1 vs.Northern Peaks TT Blue 105
 688501  Spanish Fork Sports Park  10:30 AM  5664 A4 vs A6Utah Storm 11- Mexican 4 vs.Utah Celtic FC 112
 688500  Lehi Jr. School  12:00 PM  5775 A8 vs A2UAFC - BB 10G 6 vs.La Roca S-DW2

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688502  Vista Heights Jr. High  05:30 PM  5673 A7 vs A5Utah Surf 11 SS 0 vs.Northern Peaks TT Blue 107

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688508  Timberline Jr. High  06:15 PM  5 A2 vs A3La Roca S-DW 4 vs.Utah Storm 10- Lord3

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688503  Lehi Jr. School  10:00 AM  5775 A8 vs A4UAFC - BB 10G 3 vs.Utah Storm 11- Mexican2
 688504  Geneva Elementary  11:00 AM  5315 A6 vs A1Utah Celtic FC 11 1 vs.Utah Celtic FC 10 Green7
 688505  Cobblestone  03:00 PM  5680 A9 vs A3HVSC G10 Gold 4 vs.Utah Storm 10- Lord5

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688521  Maple Ridge  07:10 PM  5845 A3 vs A8Utah Storm 10- Lord 2 vs.UAFC - BB 10G4

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688507  Vista Heights Jr. High  05:00 PM  5673 A7 vs A1Utah Surf 11 SS 1 vs.Utah Celtic FC 10 Green8
 688520  PG JR  06:00 PM  5901 A5 vs A6Northern Peaks TT Blue 10 1 vs.Utah Celtic FC 113
 688519  Timberline Jr. High  06:30 PM  5 A2 vs A9La Roca S-DW 8 vs.HVSC G10 Gold0

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688518  Maple Ridge  07:10 PM  5845 A4 vs A7Utah Storm 11- Mexican 4 vs.Utah Surf 11 SS1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688509  Lehi Jr. School  10:30 AM  5775 A8 vs A6UAFC - BB 10G 2 vs.Utah Celtic FC 115
 688506  Cobblestone  11:30 AM  5680 A9 vs A5HVSC G10 Gold 0 vs.Northern Peaks TT Blue 109

Bracket - Wednesday, May 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688522  Geneva Elementary  06:00 PM  5313 A1 vs A2Utah Celtic FC 10 Green 2 vs.La Roca S-DW7

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688510  Maple Ridge  10:30 AM  5845 A3 vs A4Utah Storm 10- Lord 1 vs.Utah Storm 11- Mexican3
 688513  Geneva Elementary  01:00 PM  5315 A1 vs A8Utah Celtic FC 10 Green 3 vs.UAFC - BB 10G0

Bracket - Wednesday, May 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 688511  Cobblestone  06:00 PM  5680 A9 vs A7HVSC G10 Gold 1 vs.Utah Surf 11 SS7