Team Schedules - Girls 9U Metro B
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A7 : TC United G10 - CD0333330318 11  14  24  1  0 0
 A6 : Elite FC 10G Black3133313017 6  17  20  0  0 0
 A8 : Comba FC 10G3300133316 11  23  29  1  0 0
 A5 : Impact EJr. 20310333316 8  16  19  1  0 0
 A3 : Park City SC G10 Red0030113311 5  15  19  2  0 0
 A2 : 7 Elite Academy 10G333000009 -2  24  21  0  0 0
 A4 : Copper Mountain 10 RL031000004 -15  29  11  0  0 0
 A1 : Sparta G10 JA000100001 -24  56  15  0  0 0

Bracket - Thursday, March 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816710  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8738 A8 vs A1Comba FC 10G 6 vs.Sparta G10 JA4

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816687  Westvale Elementary  11:30 AM  4542 A2 vs A37 Elite Academy 10G 4 vs.Park City SC G10 Red3
 816688  Bonneville Jr. High  11:30 AM  3008 A5 vs A8Impact EJr. 2 1 vs.Comba FC 10G3

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816690  Riverside Elem WJ  10:00 AM  8738 A8 vs A5Comba FC 10G 4 vs.Impact EJr. 26
 816693  Westvale Elementary  10:30 AM  4542 A2 vs A47 Elite Academy 10G 4 vs.Copper Mountain 10 RL2
 816692  Benson Mill Park  10:30 AM  2121 A6 vs A7Elite FC 10G Black 3 vs.TC United G10 - CD2

Bracket - Tuesday, April 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816686  Copperview ES  06:00 PM  3107 A1 vs A4Sparta G10 JA 2 vs.Copper Mountain 10 RL4

Bracket - Tuesday, April 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816715  Bonneville Jr. High  06:30 PM  3007 A5 vs A6Impact EJr. 2 1 vs.Elite FC 10G Black1

Bracket - Wednesday, April 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816717  Copperview ES  06:00 PM  3107 A1 vs A2Sparta G10 JA 1 vs.7 Elite Academy 10G10

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816696  Benson Mill Park  09:30 AM  2121 A6 vs A2Elite FC 10G Black 3 vs.7 Elite Academy 10G2
 816695  Deseret Peak Complex  10:30 AM  2012 A7 vs A8TC United G10 - CD 4 vs.Comba FC 10G3
 816697  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2158 A4 vs A1Copper Mountain 10 RL 3 vs.Sparta G10 JA3

Bracket - Wednesday, April 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816698  Deseret Peak Complex  07:00 PM  2012 A7 vs A3TC United G10 - CD 4 vs.Park City SC G10 Red2

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816712  Westvale Elementary  05:30 PM  4540 A2 vs A77 Elite Academy 10G 1 vs.TC United G10 - CD3

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816704  Deseret Peak Complex  08:30 AM  2012 A7 vs A5TC United G10 - CD 3 vs.Impact EJr. 21
 816701  Benson Mill Park  10:30 AM  2121 A6 vs A4Elite FC 10G Black 5 vs.Copper Mountain 10 RL2
 816691  Trailside Park  12:15 PM  3152 A3 vs A1Park City SC G10 Red 8 vs.Sparta G10 JA0

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816694  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3008 A5 vs A3Impact EJr. 2 2 vs.Park City SC G10 Red1
 816714  Autumn Hills Park  06:00 PM  7 A4 vs A7Copper Mountain 10 RL 0 vs.TC United G10 - CD2

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816716  Willow Creek Park, Park City  07:00 PM  1166 A3 vs A8Park City SC G10 Red 3 vs.Comba FC 10G3

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816689  Benson Mill Park  09:30 AM  2121 A6 vs A7Elite FC 10G Black 3 vs.TC United G10 - CD2
 816699  Copperview ES  12:00 PM  3110 A1 vs A5Sparta G10 JA 3 vs.Impact EJr. 29
 816703  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2158 A4 vs A8Copper Mountain 10 RL 0 vs.Comba FC 10G6

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816711  Trailside Park  06:45 PM  3152 A3 vs A6Park City SC G10 Red 0 vs.Elite FC 10G Black0

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816702  Copperview ES  10:50 AM  3108 A1 vs A6Sparta G10 JA 1 vs.Elite FC 10G Black6
 816705  Westvale Elementary  01:30 PM  4542 A2 vs A37 Elite Academy 10G 2 vs.Park City SC G10 Red5
 816713  Autumn Hills Park  03:00 PM  6 A4 vs A5Copper Mountain 10 RL 0 vs.Impact EJr. 25

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816708  Willow Creek Park, Park City  05:30 PM  1167 A3 vs A4Park City SC G10 Red 2 vs.Copper Mountain 10 RL0

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816700  Riverside Elem WJ  06:00 PM  8737 A8 vs A2Comba FC 10G 5 vs.7 Elite Academy 10G3

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816706  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3008 A5 vs A2Impact EJr. 2 2 vs.7 Elite Academy 10G1
 816709  Deseret Peak Complex  09:00 AM  2012 A7 vs A1TC United G10 - CD 10 vs.Sparta G10 JA1
 816707  Riverside Elem WJ  10:30 AM  8738 A8 vs A6Comba FC 10G 7 vs.Elite FC 10G Black2