Team Schedules - Girls 10U South B
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : UAFC - KT 09G0333333321 19  6  25  5  0 0
 A3 : Utah Storm 09 - Bailey3033133319 11  8  19  4  0 0
 A9 : UCSC Strikers Elite RB1 093303311317 14  9  22  2  0 0
 A5 : Nebo United G09 - MK3300313316 15  12  24  2  0 0
 A6 : HVSC G09 Gold0303030312 1  24  19  0  0 0
 A4 : Shooters SC 09 Blue (LC)033003009 2  18  17  0  0 0
 A7 : United Academy - JH G09030030006 -21  38  10  0  0 0
 A2 : UAFC - AG 09G000003003 -23  47  10  0  0 0
 A8 : Utah Surf 09 JM030000003 -18  41  14  0  0 0

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816549  American Prep Academy  09:45 AM  5464 A5 vs A8Nebo United G09 - MK 6 vs.Utah Surf 09 JM2
 816550  Maple Ridge  11:30 AM  5845 A3 vs A1Utah Storm 09 - Bailey 2 vs.UAFC - KT 09G0
 816548  Spanish Fork Sports Park  01:45 PM  5663 A4 vs A9Shooters SC 09 Blue (LC) 1 vs.UCSC Strikers Elite RB1 093

Bracket - Monday, March 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816582  Lehi Jr. School  06:00 PM  5775 A1 vs A2UAFC - KT 09G 9 vs.UAFC - AG 09G0

Bracket - Tuesday, March 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816569  Deerfield Elementary  06:00 PM  5311 A8 vs A6Utah Surf 09 JM 5 vs.HVSC G09 Gold1
 816571  PG JR  06:00 PM  5901 A9 vs A7UCSC Strikers Elite RB1 09 7 vs.United Academy - JH G090

Bracket - Friday, March 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816576  Sertoma Park  06:00 PM  5081 A2 vs A7UAFC - AG 09G 2 vs.United Academy - JH G094

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816575  PG JR  01:30 PM  5901 A9 vs A1UCSC Strikers Elite RB1 09 2 vs.UAFC - KT 09G3
 816552  Sertoma Park  04:00 PM  5083 A2 vs A4UAFC - AG 09G 1 vs.Shooters SC 09 Blue (LC)6

Bracket - Monday, April 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816578  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5663 A4 vs A7Shooters SC 09 Blue (LC) 6 vs.United Academy - JH G091
 816577  Maple Ridge  06:00 PM  5845 A3 vs A6Utah Storm 09 - Bailey 1 vs.HVSC G09 Gold5

Bracket - Tuesday, April 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816579  Sertoma Park  05:30 PM  5083 A2 vs A9UAFC - AG 09G 0 vs.UCSC Strikers Elite RB1 097

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816572  American Prep Academy  11:00 AM  5464 A5 vs A2Nebo United G09 - MK 9 vs.UAFC - AG 09G1
 816559  American Fork Jr  12:30 PM  5005 A7 vs A3United Academy - JH G09 0 vs.Utah Storm 09 - Bailey5
 816554  Lehi Jr. School  02:30 PM  5775 A1 vs A4UAFC - KT 09G 3 vs.Shooters SC 09 Blue (LC)0
 816555  Deerfield Elementary  04:45 PM  5310 A8 vs A9Utah Surf 09 JM 1 vs.UCSC Strikers Elite RB1 097

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816556  American Prep Academy  05:30 PM  5464 A5 vs A3Nebo United G09 - MK 2 vs.Utah Storm 09 - Bailey3

Bracket - Friday, April 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816553  American Fork Jr  05:30 PM  5002 A7 vs A8United Academy - JH G09 4 vs.Utah Surf 09 JM3

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816564  Cobblestone  06:00 PM  5680 A6 vs A1HVSC G09 Gold 0 vs.UAFC - KT 09G5

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816561  Spanish Fork Sports Park  12:30 PM  5663 A4 vs A6Shooters SC 09 Blue (LC) 2 vs.HVSC G09 Gold4
 816560  Deerfield Elementary  01:30 PM  5311 A8 vs A2Utah Surf 09 JM 3 vs.UAFC - AG 09G4
 816565  PG JR  03:30 PM  5901 A9 vs A3UCSC Strikers Elite RB1 09 0 vs.Utah Storm 09 - Bailey0
 816558  Lehi Jr. School  04:30 PM  5775 A1 vs A5UAFC - KT 09G 3 vs.Nebo United G09 - MK2

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816580  American Prep Academy  06:00 PM  5464 A5 vs A6Nebo United G09 - MK 5 vs.HVSC G09 Gold0

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816566  PG JR  09:00 AM  5901 A9 vs A5UCSC Strikers Elite RB1 09 2 vs.Nebo United G09 - MK2
 816563  Deerfield Elementary  01:30 PM  5311 A8 vs A4Utah Surf 09 JM 1 vs.Shooters SC 09 Blue (LC)5
 816568  Sertoma Park  05:15 PM  5083 A2 vs A3UAFC - AG 09G 0 vs.Utah Storm 09 - Bailey2

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816547  Old Mill ES  06:00 PM  5052 A6 vs A7HVSC G09 Gold 5 vs.United Academy - JH G091

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816573  Lehi Jr. School  09:00 AM  5775 A1 vs A8UAFC - KT 09G 4 vs.Utah Surf 09 JM0
 816562  American Fork Jr  12:30 PM  5005 A7 vs A5United Academy - JH G09 0 vs.Nebo United G09 - MK6

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816570  Maple Ridge  06:00 PM  5845 A3 vs A4Utah Storm 09 - Bailey 3 vs.Shooters SC 09 Blue (LC)1
 816551  Old Mill ES  06:00 PM  5052 A6 vs A9HVSC G09 Gold 2 vs.UCSC Strikers Elite RB1 093

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816557  Old Mill ES  05:00 PM  5051 A6 vs A2HVSC G09 Gold 7 vs.UAFC - AG 09G2

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 816567  American Fork Jr  10:00 AM  5005 A7 vs A1United Academy - JH G09 0 vs.UAFC - KT 09G4
 816574  Spanish Fork Sports Park  12:30 PM  5663 A4 vs A5Shooters SC 09 Blue (LC) 1 vs.Nebo United G09 - MK2
 816581  Maple Ridge  01:30 PM  5845 A3 vs A8Utah Storm 09 - Bailey 10 vs.Utah Surf 09 JM0