Team Schedules - Girls 14U Division 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : Forza FC 05 RP33333333-321 17  7  24  4  0 0
 A2 : Blue Knights 05 (MV)30333033321 14  11  22  2  2 0
 A1 : Impact RH203303130316 8  8  16  3  0 0
 A3 : Utah Surf Davis 05 LP01133310315 5  7  12  1  0 0
 A9 : SWAT 05G - JR (L30)03033303015 1  18  19  1  0 0
 A8 : La Roca S-CT30100030310 -5  14  9  0  0 0
 A7 : Avalanche 05 White North30300030110 -7  21  14  1  1 0
 A5 : Wasatch SC 05G - TM1103000308 -6  26  17  0  1 0
 A6 : 7 Elite Academy 05G Red0003300017 -10  25  15  0  1 0
 A10 : Strikers CL1000000113 -17  27  7  0  0 0

Bracket - Thursday, March 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691158  Falcon Park  06:00 PM  3052 A2 vs A9Blue Knights 05 (MV) 3 vs.SWAT 05G - JR (L30)1
 691127  Legacy Events Center  06:00 PM  2021 A7 vs A3Avalanche 05 White North 2 vs.Utah Surf Davis 05 LP0

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691113  Legacy Events Center  10:30 AM  2021 A7 vs A8Avalanche 05 White North 1 vs.La Roca S-CT2

Bracket - Thursday, March 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691140  Legacy Events Center  06:00 PM  2021 A7 vs A1Avalanche 05 White North 2 vs.Impact RH21

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691118  Timberline Jr. High  10:30 AM  3 A8 vs A9La Roca S-CT 0 vs.SWAT 05G - JR (L30)3

Bracket - Thursday, April 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691112  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A5 vs A10Wasatch SC 05G - TM 2 vs.Strikers CL2

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691156  Timberline Jr. High  08:30 AM  3 A8 vs A3La Roca S-CT 0 vs.Utah Surf Davis 05 LP0

Bracket - Thursday, April 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691121  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A5 vs A3Wasatch SC 05G - TM 1 vs.Utah Surf Davis 05 LP1
 691166  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3005 A1 vs A2Impact RH2 2 vs.Blue Knights 05 (MV)1
 691159  Centerville Jr. High  06:00 PM  6008 A4 vs A7Forza FC 05 RP 4 vs.Avalanche 05 White North0

Bracket - Tuesday, April 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691129  Falcon Park  06:00 PM  3052 A2 vs A8Blue Knights 05 (MV) 1 vs.La Roca S-CT0

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691155  Angel Street Complex  06:00 PM  1 A5 vs A4Wasatch SC 05G - TM 2 vs.Forza FC 05 RP4
 691151  RAC  07:30 PM  4 A6 vs A37 Elite Academy 05G Red 0 vs.Utah Surf Davis 05 LP3

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691139  Centerville Jr. High  08:30 AM  6008 A4 vs A10Forza FC 05 RP 4 vs.Strikers CL0
 691142  Bonneville Jr. High  11:00 AM  3005 A1 vs A8Impact RH2 2 vs.La Roca S-CT0
 691134  Weber County Fairgrounds  05:25 PM  4121 A9 vs A3SWAT 05G - JR (L30) 1 vs.Utah Surf Davis 05 LP2
 691125  RAC  07:30 PM  5 A6 vs A27 Elite Academy 05G Red 2 vs.Blue Knights 05 (MV)5

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691133  Legacy Events Center  06:00 PM  2026 A7 vs A5Avalanche 05 White North 3 vs.Wasatch SC 05G - TM6

Bracket - Tuesday, April 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691130  Centerville Jr. High  06:00 PM  6008 A4 vs A6Forza FC 05 RP 4 vs.7 Elite Academy 05G Red2
 691132  Ellison Park  07:00 PM  2 A10 vs A2Strikers CL 0 vs.Blue Knights 05 (MV)5

Bracket - Thursday, May 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691160  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A5 vs A6Wasatch SC 05G - TM 1 vs.7 Elite Academy 05G Red2
 691145  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4121 A9 vs A7SWAT 05G - JR (L30) 4 vs.Avalanche 05 White North2
 691162  Millcreek Jr High  06:00 PM  6026 A3 vs A10Utah Surf Davis 05 LP 4 vs.Strikers CL1

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691135  RAC  09:30 AM  8 A6 vs A17 Elite Academy 05G Red 2 vs.Impact RH21
 691136  Weber County Fairgrounds  10:30 AM  4121 A9 vs A5SWAT 05G - JR (L30) 2 vs.Wasatch SC 05G - TM1
 691131  Timberline Jr. High  11:30 AM  3 A8 vs A4La Roca S-CT 0 vs.Forza FC 05 RP1

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691150  Ellison Park  07:00 PM  2 A10 vs A8Strikers CL 1 vs.La Roca S-CT2

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691128  Highland Park  05:00 PM  1072 A1 vs A5Impact RH2 3 vs.Wasatch SC 05G - TM1
 691116  Crescent MS  06:00 PM  3023 A2 vs A4Blue Knights 05 (MV) 1 vs.Forza FC 05 RP2

Bracket - Wednesday, May 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691119  Millcreek Jr High  05:00 PM  6026 A3 vs A1Utah Surf Davis 05 LP 0 vs.Impact RH20
 691114  Westvale Elementary  06:00 PM  4540 A6 vs A97 Elite Academy 05G Red 2 vs.SWAT 05G - JR (L30)4

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691161  Ponds Park  05:30 PM  4096 A5 vs A8Wasatch SC 05G - TM 3 vs.La Roca S-CT2
 691164  RAC  05:30 PM  12 A6 vs A77 Elite Academy 05G Red 2 vs.Avalanche 05 White North3

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691154  Legacy Events Center  06:50 PM  2021 A7 vs A2Avalanche 05 White North 1 vs.Blue Knights 05 (MV)2

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691141  Millcreek Jr High  10:00 AM  6026 A3 vs A2Utah Surf Davis 05 LP 1 vs.Blue Knights 05 (MV)2
 691153  Bonneville Jr. High  10:30 AM  3005 A1 vs A10Impact RH2 6 vs.Strikers CL0
 691137  Timberline Jr. High  10:45 AM  3 A8 vs A6La Roca S-CT 3 vs.7 Elite Academy 05G Red2
 691163  Centerville Jr. High  04:30 PM  6008 A4 vs A9Forza FC 05 RP 3 vs.SWAT 05G - JR (L30)1

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691122  Mountain View (N. OGDEN)  07:00 PM  4136 A9 vs A10SWAT 05G - JR (L30) 3 vs.Strikers CL2

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691123  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3005 A1 vs A4Impact RH2 0 vs.Forza FC 05 RP2

Bracket - Friday, May 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691117  Ellison Park  05:30 PM  2 A10 vs A7Strikers CL 0 vs.Avalanche 05 White North0

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691147  Mountain View (N. OGDEN)  04:00 PM  4136 A9 vs A1SWAT 05G - JR (L30) 0 vs.Impact RH23

Bracket - Thursday, May 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 691143  Ellison Park  05:00 PM  1 A10 vs A6Strikers CL 1 vs.7 Elite Academy 05G Red1
 691149  Millcreek Jr High  05:00 PM  6026 A3 vs A4Utah Surf Davis 05 LP 1F vs.Forza FC 05 RP
Forfeited Game
0
 691146  Lone Peak Park (sandy)  08:00 PM  3069 A2 vs A5Blue Knights 05 (MV) 7 vs.Wasatch SC 05G - TM2