2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Girls 12U Division 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=1EB46B83-B2D4-4E7B-9C4F-D916369F56E8&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : USA Premier 06G - SU3311333303-023 17  9  26  5  0 0
 A6 : Utah Celtic FC 06 Green0333133331-023 13  14  26  2  0 0
 A2 : La Roca S-JA0333330031-019 5  16  20  1  0 0
 A11 : Sparta 06 Premier MD0030033313-016 1  13  14  4  0 0
 A4 : Aggies FC 06G SJ - NUU1100333301-015 5  15  20  2  0 0
 A7 : L30 Roy Rage FC G063310301300-014 0  13  12  3  0 0
 A8 : SCSL En Fuego 06 Black0303001331-014 1  27  27  1  0 0
 A1 : Impact SC23010013103-012 -5  22  15  2  0 0
 A5 : Wasatch SC 06G - JC1013010003-09 -2  16  14  2  0 0
 A93301001001-09 -6  25  15  0  0 0
 A10 : Arsenal TP 06 - 19010000000000-00 -29  37  5  0  0 0

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18729  Lehi Jr. School  10:00 AM  5774 A10 vs A7Arsenal TP 06 - 1901 2 vs.L30 Roy Rage FC G065
 18767  DATC  10:55 AM  4012 A5 vs A4Wasatch SC 06G - JC 1 vs.Aggies FC 06G SJ - NUU1
 18730  Spring Creek  11:45 AM  7064 A8 vs A9SCSL En Fuego 06 Black 5 vs.A97

Bracket - Monday, August 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18765  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3006 A1 vs A10Impact SC2 3 vs.Arsenal TP 06 - 19010
 18763  Palisade  05:30 PM  5330 A6 vs A3Utah Celtic FC 06 Green 0 vs.USA Premier 06G - SU4
 18773  Angel Street Complex  06:15 PM  3 A5 vs A8Wasatch SC 06G - JC 2 vs.SCSL En Fuego 06 Black3

Bracket - Wednesday, August 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18731  Bluffdale Park  05:30 PM  18 A3 vs A1USA Premier 06G - SU 6 vs.Impact SC20

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18735  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3006 A1 vs A4Impact SC2 2 vs.Aggies FC 06G SJ - NUU2
 18733  DATC  08:30 AM  4012 A5 vs A3Wasatch SC 06G - JC 1 vs.USA Premier 06G - SU1
 18737  Palisade  11:30 AM  5330 A6 vs A2Utah Celtic FC 06 Green 4 vs.La Roca S-JA2
 18734  Union MS  02:35 PM  3121 A9 vs A10A9 4 vs.Arsenal TP 06 - 19012

Bracket - Monday, September 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18778  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A1 vs A2Impact SC2 1 vs.La Roca S-JA2
 18725  McCall Park  05:30 PM  4075 A7 vs A8L30 Roy Rage FC G06 2 vs.SCSL En Fuego 06 Black0

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18739  McCall Park  08:30 AM  4075 A7 vs A3L30 Roy Rage FC G06 2 vs.USA Premier 06G - SU2
 18740  Bonneville Jr. High  09:00 AM  3004 A1 vs A5Impact SC2 0 vs.Wasatch SC 06G - JC3
 18742  Elk Ridge (N Logan)  09:45 AM  7053 A4 vs A6Aggies FC 06G SJ - NUU 2 vs.Utah Celtic FC 06 Green3
 18744  Lehi Jr. School  01:00 PM  5774 A10 vs A2Arsenal TP 06 - 1901 1 vs.La Roca S-JA2
 18736  Spring Creek  02:00 PM  7064 A8 vs A11SCSL En Fuego 06 Black 3 vs.Sparta 06 Premier MD1

Bracket - Monday, September 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18732  Alta Canyon  05:30 PM  3866 A11 vs A6Sparta 06 Premier MD 2 vs.Utah Celtic FC 06 Green3

Bracket - Wednesday, September 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18766  McCall Park  05:30 PM  4075 A7 vs A2L30 Roy Rage FC G06 0 vs.La Roca S-JA1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18728  Smooth Canyon  10:30 AM  5179 A2 vs A4La Roca S-JA 2 vs.Aggies FC 06G SJ - NUU1
 18747  Palisade  11:00 AM  5330 A6 vs A1Utah Celtic FC 06 Green 2 vs.Impact SC22
 18746  Union MS  12:00 PM  3121 A9 vs A3A9 0 vs.USA Premier 06G - SU2
 18738  Lehi Jr. School  01:00 PM  5774 A10 vs A11Arsenal TP 06 - 1901 0 vs.Sparta 06 Premier MD2
 18745  McCall Park  01:00 PM  4075 A7 vs A5L30 Roy Rage FC G06 1 vs.Wasatch SC 06G - JC0

Bracket - Tuesday, September 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18743  Spring Creek  05:30 PM  7064 A8 vs A4SCSL En Fuego 06 Black 3 vs.Aggies FC 06G SJ - NUU4

Bracket - Wednesday, September 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18750  Bluffdale Park  05:30 PM  18 A3 vs A11USA Premier 06G - SU 4 vs.Sparta 06 Premier MD1

Bracket - Thursday, September 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18769  Alta Canyon  05:30 PM  3866 A11 vs A1Sparta 06 Premier MD 0 vs.Impact SC21

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18751  Elk Ridge (N Logan)  08:30 AM  7053 A4 vs A10Aggies FC 06G SJ - NUU 4 vs.Arsenal TP 06 - 19010
 18749  Spring Creek  08:30 AM  7064 A8 vs A6SCSL En Fuego 06 Black 1 vs.Utah Celtic FC 06 Green4
 18748  Union MS  01:20 PM  3121 A9 vs A5A9 1 vs.Wasatch SC 06G - JC1

Bracket - Monday, October 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18770  Timberline Jr. High  05:30 PM  4 A2 vs A9La Roca S-JA 6 vs.A91
 18771  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7053 A4 vs A7Aggies FC 06G SJ - NUU 1 vs.L30 Roy Rage FC G060

Bracket - Thursday, October 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18755  Lehi Jr. School  05:30 PM  5774 A10 vs A6Arsenal TP 06 - 1901 0 vs.Utah Celtic FC 06 Green2
 18753  Bluffdale Park  05:30 PM  17 A3 vs A2USA Premier 06G - SU 2 vs.La Roca S-JA1

Bracket - Friday, October 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18775  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7050 A4 vs A9Aggies FC 06G SJ - NUU 4 vs.A92

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18756  Alta Canyon  08:30 AM  3866 A11 vs A5Sparta 06 Premier MD 1 vs.Wasatch SC 06G - JC0
 18754  Bonneville Jr. High  09:00 AM  3006 A1 vs A8Impact SC2 3 vs.SCSL En Fuego 06 Black3
 18757  Union MS  12:00 PM  3121 A9 vs A7A9 1 vs.L30 Roy Rage FC G061

Bracket - Monday, October 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18777  Timberline Jr. High  05:30 PM  4 A2 vs A11La Roca S-JA 1 vs.Sparta 06 Premier MD3

Bracket - Tuesday, October 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18752  McCall Park  05:30 PM  4075 A7 vs A1L30 Roy Rage FC G06 2 vs.Impact SC20

Bracket - Friday, October 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18759  Union MS  05:30 PM  3121 A9 vs A1A9 2 vs.Impact SC23

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18772  DATC  08:30 AM  4012 A5 vs A6Wasatch SC 06G - JC 1 vs.Utah Celtic FC 06 Green5
 18761  Umbria Estates  01:00 PM  2103 A3 vs A4USA Premier 06G - SU 1 vs.Aggies FC 06G SJ - NUU0
 18762  Lehi Jr. School  02:00 PM  5774 A10 vs A8Arsenal TP 06 - 1901 0 vs.SCSL En Fuego 06 Black5
 18760  Alta Canyon  03:10 PM  3866 A11 vs A7Sparta 06 Premier MD 2 vs.L30 Roy Rage FC G060

Bracket - Monday, October 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18758  Timberline Jr. High  05:30 PM  4 A2 vs A5La Roca S-JA 3 vs.Wasatch SC 06G - JC1
 18727  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7053 A4 vs A11Aggies FC 06G SJ - NUU 1 vs.Sparta 06 Premier MD1
 18776  Geneva Elementary  05:30 PM  5314 A6 vs A7Utah Celtic FC 06 Green 4 vs.L30 Roy Rage FC G060
 18768  Spring Creek  05:30 PM  7064 A8 vs A3SCSL En Fuego 06 Black 4 vs.USA Premier 06G - SU2

Bracket - Monday, October 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18764  Alta Canyon  06:50 PM  3866 A11 vs A9Sparta 06 Premier MD 1 vs.A90

Bracket - Tuesday, October 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18774  Bluffdale Park  05:30 PM  17 A3 vs A10USA Premier 06G - SU 6 vs.Arsenal TP 06 - 19010

Bracket - Friday, October 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18741  Timberline Jr. High  05:30 PM  4 A2 vs A8La Roca S-JA 2 vs.SCSL En Fuego 06 Black2

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 18726  Palisade  10:45 AM  5330 A6 vs A9Utah Celtic FC 06 Green 0 vs.A90
 18724  Angel Street Complex  11:00 AM  3 A5 vs A10Wasatch SC 06G - JC 4 vs.Arsenal TP 06 - 19010






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.