2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Girls 12U Division 1 (Spring)
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=39948805-CFCB-4A0B-8733-2F28ED394842&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : USA Premier 06G - SU3303333333-027 14  5  19  6  0 0
 A9 : Utah Glory G06 Black NO3133303333-025 15  4  19  6  1 0
 A8 : Impact SC23131333003-020 5  11  16  1  0 0
 A5 : Aggies FC 06G SJ - NUU0311303133-018 6  15  20  2  0 0
 A6 : L30 Roy Rage FC G061033001303-014 -3  19  13  3  3 0
 A4 : Sparta 06 Premier MD3310100330-014 1  11  12  3  2 0
 A10 : United Academy - JH1 063000330300-012 1  15  15  1  0 0
 A2 : Utah Celtic FC 06 Green0130000330-010 -4  16  12  1  1 0
 A7 : SCSL En Fuego 06 Black0013300010-08 -6  19  13  0  0 0
 A11 : Wasatch SC 06G - JC0000001303-07 -11  23  11  2  0 0
 A3 : La Roca S-JA0300000000-03 -18  25  7  0  0 0

Bracket - Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332323  Eastmont Middle  08:30 AM  3047 A4 vs A11Sparta 06 Premier MD 1 vs.Wasatch SC 06G - JC0
 332336  Blackridge Elementary  12:00 PM  2235 A1 vs A5USA Premier 06G - SU 1 vs.Aggies FC 06G SJ - NUU0
 332325  Mountain Ridge Jr High  04:30 PM  5051 A10 vs A7United Academy - JH1 06 2 vs.SCSL En Fuego 06 Black1

Bracket - Monday, March 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332366  Palisade  05:30 PM  5332 A2 vs A9Utah Celtic FC 06 Green 1 vs.Utah Glory G06 Black NO2
 332367  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A4 vs A7Sparta 06 Premier MD 2 vs.SCSL En Fuego 06 Black1
 332364  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A8 vs A3Impact SC2 2 vs.La Roca S-JA1
 332361  Blackridge Elementary  06:00 PM  2235 A1 vs A10USA Premier 06G - SU 2 vs.United Academy - JH1 060

Bracket - Saturday, March 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332326  Bonneville Jr. High  01:00 PM  3004 A8 vs A9Impact SC2 0 vs.Utah Glory G06 Black NO0
 332324  Palisade  04:30 PM  5331 A2 vs A4Utah Celtic FC 06 Green 0 vs.Sparta 06 Premier MD0

Bracket - Monday, March 26, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332370  Timberline Jr. High  05:30 PM  2 A3 vs A10La Roca S-JA 2 vs.United Academy - JH1 061
 332374  Blackridge Elementary  06:00 PM  2235 A1 vs A2USA Premier 06G - SU 1 vs.Utah Celtic FC 06 Green2

Bracket - Tuesday, March 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332331  Blackridge Elementary  06:00 PM  2235 A1 vs A4USA Premier 06G - SU 2 vs.Sparta 06 Premier MD0

Bracket - Wednesday, March 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332372  McCall Park  05:30 PM  4075 A6 vs A7L30 Roy Rage FC G06 1 vs.SCSL En Fuego 06 Black1

Bracket - Saturday, March 31, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332322  McCall Park  02:00 PM  4075 A6 vs A9L30 Roy Rage FC G06 0 vs.Utah Glory G06 Black NO1

Bracket - Monday, April 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332360  Angel Street Complex  05:30 PM  3 A11 vs A9Wasatch SC 06G - JC 0 vs.Utah Glory G06 Black NO3

Bracket - Wednesday, April 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332327  Timberline Jr. High  06:00 PM  1 A3 vs A1La Roca S-JA 1 vs.USA Premier 06G - SU2

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332342  Columbia Elementary (westj)  09:00 AM  2125 A9 vs A3Utah Glory G06 Black NO 4 vs.La Roca S-JA0
 332365  DATC  09:45 AM  4012 A11 vs A1Wasatch SC 06G - JC 1 vs.USA Premier 06G - SU3
 332333  McCall Park  03:30 PM  4075 A6 vs A2L30 Roy Rage FC G06 1 vs.Utah Celtic FC 06 Green0
 332320  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7053 A5 vs A10Aggies FC 06G SJ - NUU 2 vs.United Academy - JH1 061

Bracket - Monday, April 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332337  Palisade  05:30 PM  5332 A2 vs A8Utah Celtic FC 06 Green 0 vs.Impact SC22
 332363  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7053 A5 vs A4Aggies FC 06G SJ - NUU 2 vs.Sparta 06 Premier MD2

Bracket - Tuesday, April 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332335  Spring Creek  06:00 PM  7064 A7 vs A3SCSL En Fuego 06 Black 2 vs.La Roca S-JA1

Bracket - Thursday, April 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332362  Spring Creek  06:00 PM  7064 A7 vs A2SCSL En Fuego 06 Black 2 vs.Utah Celtic FC 06 Green1

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332338  Eastmont Middle  09:50 AM  3047 A4 vs A6Sparta 06 Premier MD 1 vs.L30 Roy Rage FC G062
 332348  Spring Creek  10:00 AM  7064 A7 vs A1SCSL En Fuego 06 Black 1 vs.USA Premier 06G - SU2
 332369  Elk Ridge (N Logan)  11:35 AM  7053 A5 vs A8Aggies FC 06G SJ - NUU 1 vs.Impact SC21
 332340  Mountain Ridge Jr High  06:30 PM  5051 A10 vs A2United Academy - JH1 06 1 vs.Utah Celtic FC 06 Green0

Bracket - Monday, April 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332368  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7053 A5 vs A6Aggies FC 06G SJ - NUU 2 vs.L30 Roy Rage FC G060
 332332  Bonneville Jr. High  06:30 PM  3004 A8 vs A11Impact SC2 2 vs.Wasatch SC 06G - JC1

Bracket - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332373  Palisade  08:30 AM  5332 A2 vs A11Utah Celtic FC 06 Green 2 vs.Wasatch SC 06G - JC0
 332339  Bonneville Jr. High  01:00 PM  3006 A8 vs A4Impact SC2 3 vs.Sparta 06 Premier MD2
 332343  McCall Park  04:00 PM  4075 A6 vs A1L30 Roy Rage FC G06 0 vs.USA Premier 06G - SU7

Bracket - Tuesday, May 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332334  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5050 A10 vs A11United Academy - JH1 06 6 vs.Wasatch SC 06G - JC1

Bracket - Thursday, May 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332328  Angel Street Complex  06:45 PM  3 A11 vs A6Wasatch SC 06G - JC 3 vs.L30 Roy Rage FC G063

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332355  Columbia Elementary (westj)  10:00 AM  2125 A9 vs A1Utah Glory G06 Black NO 0 vs.USA Premier 06G - SU1
 332346  Timberline Jr. High  10:20 AM  4 A3 vs A11La Roca S-JA 0 vs.Wasatch SC 06G - JC1
 332321  Spring Creek  02:15 PM  7064 A7 vs A8SCSL En Fuego 06 Black 1 vs.Impact SC23
 332347  Eastmont Middle  05:00 PM  3047 A4 vs A10Sparta 06 Premier MD 1 vs.United Academy - JH1 060

Bracket - Monday, May 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332349  Timberline Jr. High  05:30 PM  2 A3 vs A2La Roca S-JA 2 vs.Utah Celtic FC 06 Green3
 332345  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A8 vs A6Impact SC2 0 vs.L30 Roy Rage FC G062
 332344  Columbia Elementary (westj)  07:00 PM  2125 A9 vs A5Utah Glory G06 Black NO 3 vs.Aggies FC 06G SJ - NUU0

Bracket - Thursday, May 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332353  Columbia Elementary (westj)  07:00 PM  2125 A9 vs A7Utah Glory G06 Black NO 3 vs.SCSL En Fuego 06 Black2

Bracket - Saturday, May 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332352  DATC  09:45 AM  4012 A11 vs A5Wasatch SC 06G - JC 2 vs.Aggies FC 06G SJ - NUU3
 332350  Blackridge Elementary  11:30 AM  2235 A1 vs A8USA Premier 06G - SU 1 vs.Impact SC20
 332357  Timberline Jr. High  01:45 PM  2 A3 vs A4La Roca S-JA 0 vs.Sparta 06 Premier MD3
 332351  Mountain Ridge Jr High  02:45 PM  5051 A10 vs A6United Academy - JH1 06 4 vs.L30 Roy Rage FC G061

Bracket - Thursday, May 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332341  Spring Creek  06:00 PM  7064 A7 vs A5SCSL En Fuego 06 Black 2 vs.Aggies FC 06G SJ - NUU2
 332330  Columbia Elementary (westj)  07:00 PM  2125 A9 vs A10Utah Glory G06 Black NO 2 vs.United Academy - JH1 060

Bracket - Saturday, May 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332356  DATC  08:30 AM  4012 A11 vs A7Wasatch SC 06G - JC 2 vs.SCSL En Fuego 06 Black0
 332371  Bellview Elem.  08:30 AM  3011 A4 vs A9Sparta 06 Premier MD 0 vs.Utah Glory G06 Black NO1
 332358  Mountain Ridge Jr High  09:45 AM  5051 A10 vs A8United Academy - JH1 06 2 vs.Impact SC23
 332359  Mount Lewis  11:00 AM  2641 A6 vs A3L30 Roy Rage FC G06 3 vs.La Roca S-JA0
 332354  Palisade  04:00 PM  5332 A2 vs A5Utah Celtic FC 06 Green 3 vs.Aggies FC 06G SJ - NUU5

Bracket - Monday, May 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 332329  Elk Ridge (N Logan)  06:00 PM  7053 A5 vs A3Aggies FC 06G SJ - NUU 4 vs.La Roca S-JA0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.