2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Girls 14U Division 1
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=7F8BDD2E-E497-4434-8A6B-310E1E964DFD&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : Wasatch Elite 04G - CS333333133-025 19  15  30  1  0 0
 A2 : XTREME FC G04 L30031333333-022 14  12  26  4  0 0
 A3301333103-017 12  14  23  3  1 0
 A6 : Park City SC G04 Red311003333-017 6  13  19  3  2 0
 A9 : Impact KG331100330-014 6  8  14  3  0 0
 A1 : Liverpool F.C. 04G Red JF013133003-014 3  15  18  1  0 0
 A7 : Murray S.C. Black AG030000013-07 -12  30  14  0  2 0
 A5 : Forza FC 04 GP110000100-03 -14  19  4  0  0 0
 A10 : La Roca - LP001001100-03 -17  30  9  0  0 0
 A4 : Sparta 04 Premier KS100001100-03 -17  33  4  0  1 0

Bracket - Wednesday, August 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19986  Falcon Park  05:30 PM  3051 A4 vs A5Sparta 04 Premier KS 0 vs.Forza FC 04 GP0

Bracket - Thursday, August 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19967  Ponds Park  05:30 PM  4096 A8 vs A2Wasatch Elite 04G - CS 5 vs.XTREME FC G04 L303
 19984  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3003 A9 vs A1Impact KG 2 vs.Liverpool F.C. 04G Red JF1

Bracket - Friday, August 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19953  Falcon Park  05:30 PM  3051 A3 vs A10A3 8 vs.La Roca - LP2

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19950  North 40  08:30 AM  1112 A6 vs A7Park City SC G04 Red 5 vs.Murray S.C. Black AG0
 19951  Crescent MS  01:45 PM  3022 A4 vs A9Sparta 04 Premier KS 0 vs.Impact KG3
 19966  RAC  02:30 PM  9 A1 vs A5Liverpool F.C. 04G Red JF 0 vs.Forza FC 04 GP0

Bracket - Thursday, September 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19969  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A8 vs A4Wasatch Elite 04G - CS 14 vs.Sparta 04 Premier KS0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19958  RAC  12:30 PM  16 A1 vs A3Liverpool F.C. 04G Red JF 4 vs.A33
 19963  Grant Elementary  03:00 PM  1060 A7 vs A10Murray S.C. Black AG 7 vs.La Roca - LP2
 19956  Bonneville Jr. High  03:00 PM  3005 A9 vs A6Impact KG 2 vs.Park City SC G04 Red2
 19952  Forza FC Soccer Complex  06:05 PM  6067 A5 vs A8Forza FC 04 GP 2 vs.Wasatch Elite 04G - CS3

Bracket - Thursday, September 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19987  Midvalley E.S.  05:30 PM  3164 A3 vs A6A3 1 vs.Park City SC G04 Red1

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19961  Park City Sports Complex  08:30 AM  1122 A6 vs A2Park City SC G04 Red 1 vs.XTREME FC G04 L304
 19955  Germania park  02:30 PM  1050 A7 vs A8Murray S.C. Black AG 3 vs.Wasatch Elite 04G - CS6
 19964  Bonneville Jr. High  02:30 PM  3003 A9 vs A10Impact KG 1 vs.La Roca - LP1
 19960  Forza FC Soccer Complex  03:50 PM  6067 A5 vs A3Forza FC 04 GP 0 vs.A35

Bracket - Thursday, September 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19975  Angel Street Complex  05:00 PM  2 A8 vs A6Wasatch Elite 04G - CS 4 vs.Park City SC G04 Red1
 19994  RAC  05:15 PM  4 A1 vs A2Liverpool F.C. 04G Red JF 2 vs.XTREME FC G04 L302

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19962  Crescent MS  10:15 AM  3022 A4 vs A1Sparta 04 Premier KS 1 vs.Liverpool F.C. 04G Red JF3
 19992  Weber County Fairgrounds  02:30 PM  4125 A2 vs A9XTREME FC G04 L30 1 vs.Impact KG0
 19968  Falcon Park  04:15 PM  3051 A3 vs A7A3 6 vs.Murray S.C. Black AG1

Bracket - Wednesday, September 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19988  Mountain View (N. OGDEN)  05:30 PM  4136 A10 vs A8La Roca - LP 1 vs.Wasatch Elite 04G - CS6
 19991  Forza FC Soccer Complex  05:30 PM  6067 A5 vs A6Forza FC 04 GP 0 vs.Park City SC G04 Red1

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19965  Park City Sports Complex  08:30 AM  1122 A6 vs A4Park City SC G04 Red 6 vs.Sparta 04 Premier KS0
 19978  Germania park  11:00 AM  1050 A7 vs A1Murray S.C. Black AG 1 vs.Liverpool F.C. 04G Red JF4
 19971  Mount Lewis  02:30 PM  2640 A10 vs A2La Roca - LP 0 vs.XTREME FC G04 L303
 19972  Bonneville Jr. High  02:45 PM  3005 A9 vs A3Impact KG 0 vs.A31

Bracket - Tuesday, October 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19976  Forza FC Soccer Complex  05:30 PM  6067 A5 vs A9Forza FC 04 GP 0 vs.Impact KG4

Bracket - Wednesday, October 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19985  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4125 A2 vs A7XTREME FC G04 L30 3 vs.Murray S.C. Black AG1

Bracket - Thursday, October 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19989  Falcon Park  05:30 PM  3051 A3 vs A8A3 2 vs.Wasatch Elite 04G - CS2

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19977  Mount Lewis  02:30 PM  2640 A10 vs A4La Roca - LP 1 vs.Sparta 04 Premier KS1
 19970  North 40  02:30 PM  1112 A6 vs A1Park City SC G04 Red 3 vs.Liverpool F.C. 04G Red JF1
 19982  Bonneville Jr. High  02:30 PM  3003 A9 vs A7Impact KG 1 vs.Murray S.C. Black AG0
 19974  Mount Lewis  05:30 PM  2640 A2 vs A3XTREME FC G04 L30 4 vs.A33

Bracket - Wednesday, October 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19957  Mount Lewis  05:30 PM  2640 A10 vs A5La Roca - LP 1 vs.Forza FC 04 GP1
 19990  Falcon Park  05:30 PM  3051 A4 vs A7Sparta 04 Premier KS 2 vs.Murray S.C. Black AG2
 19959  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A8 vs A9Wasatch Elite 04G - CS 2 vs.Impact KG1

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19979  Falcon Park  09:30 AM  3051 A3 vs A4A3 1 vs.Sparta 04 Premier KS0
 19983  RAC  12:30 PM  14 A1 vs A8Liverpool F.C. 04G Red JF 2 vs.Wasatch Elite 04G - CS3
 19980  Mount Lewis  02:30 PM  2640 A10 vs A6La Roca - LP 1 vs.Park City SC G04 Red2
 19973  Germania park  05:30 PM  1050 A7 vs A5Murray S.C. Black AG 2 vs.Forza FC 04 GP1

Bracket - Monday, October 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19954  Mount Lewis  05:00 PM  2640 A2 vs A4XTREME FC G04 L30 3 vs.Sparta 04 Premier KS0

Bracket - Thursday, October 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 19993  RAC  05:15 PM  2 A1 vs A10Liverpool F.C. 04G Red JF 1 vs.La Roca - LP0
 19981  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4125 A2 vs A5XTREME FC G04 L30 3 vs.Forza FC 04 GP0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.