2017/18 State Gaming League
Team Schedules - Girls 10U Metro C
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://uysa.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=BB23AB44-8CB1-480E-9A21-D35B5B976195&tournamentguid=1DE0B73B-6576-4C54-9156-A132656B0984&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : Cottonwood FC 08 Red MS333333313-025 31  2  31  6  0 0
 A3 : Impact PP333313330-022 14  12  26  3  0 0
 A5 : Copper Mountain 08 BC333303331-022 27  5  30  5  0 0
 A9 : Sparta 08 KP003333013-016 5  29  27  1  0 0
 A8 : Blak Pijeon FC 08G030310333-016 5  19  22  3  0 0
 A1 : Blue Knights 08 (TE)300033110-011 2  34  24  0  0 0
 A2 : AYSO UNITED G08 - BM003000303-09 -14  42  15  0  0 0
 A7 : Park City SC G08 White100300100-05 -19  41  7  0  0 0
 A6 : TC United G08 - KO-300000003-00 -22  55  9  0  0 0
 A10 : Murray S.C. Orange SH000000000-00 -29  72  11  0  0 0

Bracket - Thursday, August 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30477  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3008 A3 vs A10Impact PP 7 vs.Murray S.C. Orange SH0

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30476  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2158 A5 vs A8Copper Mountain 08 BC 4 vs.Blak Pijeon FC 08G0
 30475  Butler M.S.  03:10 PM  NW1 A4 vs A9Cottonwood FC 08 Red MS 6 vs.Sparta 08 KP1
 30518  Copperview ES  03:30 PM  3108 A1 vs A2Blue Knights 08 (TE) 6 vs.AYSO UNITED G08 - BM2
 30474  Deseret Peak Complex  03:30 PM  2010 A6 vs A7TC United G08 - KO
Forfeited Game
 0 vs.Park City SC G08 White0F

Bracket - Monday, August 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30501  Horizon Elem.  05:30 PM  1080 A10 vs A4Murray S.C. Orange SH 0 vs.Cottonwood FC 08 Red MS12
 30479  Willow Creek Park, Park City  06:45 PM  1167 A7 vs A8Park City SC G08 White 2 vs.Blak Pijeon FC 08G3

Bracket - Tuesday, August 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30500  Autumn Hills Park  05:30 PM  6 A5 vs A9Copper Mountain 08 BC 6 vs.Sparta 08 KP0

Bracket - Wednesday, September 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30478  Union MS  05:30 PM  3122 A2 vs A4AYSO UNITED G08 - BM 0 vs.Cottonwood FC 08 Red MS11

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30480  Copperview ES  08:30 AM  3111 A9 vs A6Sparta 08 KP 7 vs.TC United G08 - KO2
 30481  Liberty Elementary  09:45 AM  1182 A10 vs A5Murray S.C. Orange SH 1 vs.Copper Mountain 08 BC17

Bracket - Monday, September 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30497  Willow Creek Park, Park City  05:30 PM  1167 A7 vs A5Park City SC G08 White 0 vs.Copper Mountain 08 BC15

Bracket - Tuesday, September 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30482  Copperview ES  05:30 PM  3108 A1 vs A3Blue Knights 08 (TE) 3 vs.Impact PP4

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30485  Deseret Peak Complex  08:30 AM  2010 A6 vs A2TC United G08 - KO 1 vs.AYSO UNITED G08 - BM2
 30483  Bluffdale Park  09:00 AM  16 A8 vs A9Blak Pijeon FC 08G 3 vs.Sparta 08 KP4
 30484  Autumn Hills Park  04:00 PM  7 A5 vs A3Copper Mountain 08 BC 2 vs.Impact PP3
 30487  Willow Creek Park, Park City  04:30 PM  1166 A7 vs A10Park City SC G08 White 2 vs.Murray S.C. Orange SH1

Bracket - Tuesday, September 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30486  Copperview ES  06:00 PM  3107 A4 vs A1Cottonwood FC 08 Red MS 6 vs.Blue Knights 08 (TE)1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30488  Copperview ES  08:30 AM  3111 A9 vs A10Sparta 08 KP 6 vs.Murray S.C. Orange SH2
 30492  Bonneville Jr. High  09:00 AM  3007 A3 vs A7Impact PP 7 vs.Park City SC G08 White0
 30491  Bluffdale Park  09:00 AM  16 A8 vs A2Blak Pijeon FC 08G 5 vs.AYSO UNITED G08 - BM0
 30490  Copperview ES  09:40 AM  3111 A1 vs A5Blue Knights 08 (TE) 0 vs.Copper Mountain 08 BC9

Bracket - Monday, September 25, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30516  Union MS  05:30 PM  3122 A2 vs A9AYSO UNITED G08 - BM 2 vs.Sparta 08 KP4
 30513  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3008 A3 vs A8Impact PP 0 vs.Blak Pijeon FC 08G0
 30515  Autumn Hills Park  06:30 PM  6 A5 vs A6Copper Mountain 08 BC 9 vs.TC United G08 - KO0

Bracket - Wednesday, September 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30505  Union MS  05:30 PM  3122 A2 vs A5AYSO UNITED G08 - BM 1 vs.Copper Mountain 08 BC8
 30489  Deseret Peak Complex  07:00 PM  2010 A6 vs A4TC United G08 - KO 0 vs.Cottonwood FC 08 Red MS11

Bracket - Friday, September 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30517  Copperview ES  05:30 PM  3108 A1 vs A10Blue Knights 08 (TE) 10 vs.Murray S.C. Orange SH2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30496  Copperview ES  09:40 AM  3107 A9 vs A3Sparta 08 KP 3 vs.Impact PP4
 30494  Deseret Peak Complex  10:30 AM  2010 A6 vs A1TC United G08 - KO 2 vs.Blue Knights 08 (TE)8
 30495  Horizon Elem.  03:00 PM  1081 A10 vs A2Murray S.C. Orange SH 2 vs.AYSO UNITED G08 - BM3
 30514  Butler M.S.  03:05 PM  NW1 A4 vs A7Cottonwood FC 08 Red MS 5 vs.Park City SC G08 White0

Bracket - Wednesday, October 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30493  Bluffdale Park  05:30 PM  16 A8 vs A4Blak Pijeon FC 08G 0 vs.Cottonwood FC 08 Red MS6

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30499  Bluffdale Park  09:00 AM  16 A8 vs A6Blak Pijeon FC 08G 4 vs.TC United G08 - KO0
 30498  Union MS  11:15 AM  3122 A2 vs A3AYSO UNITED G08 - BM 1 vs.Impact PP3
 30510  Butler M.S.  02:00 PM  NW2 A4 vs A5Cottonwood FC 08 Red MS 0 vs.Copper Mountain 08 BC0
 30502  Willow Creek Park, Park City  04:30 PM  1167 A7 vs A1Park City SC G08 White 1 vs.Blue Knights 08 (TE)1

Bracket - Monday, October 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30511  Bonneville Jr. High  05:25 PM  3008 A3 vs A6Impact PP 11 vs.TC United G08 - KO0
 30512  Horizon Elem.  05:30 PM  1080 A10 vs A8Murray S.C. Orange SH 0 vs.Blak Pijeon FC 08G9
 30509  Union MS  05:30 PM  3122 A2 vs A7AYSO UNITED G08 - BM 6 vs.Park City SC G08 White2
 30508  Copperview ES  05:30 PM  3107 A9 vs A1Sparta 08 KP 4 vs.Blue Knights 08 (TE)4

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30503  Bonneville Jr. High  08:30 AM  3007 A3 vs A4Impact PP 0 vs.Cottonwood FC 08 Red MS3
 30507  Copperview ES  01:10 PM  3108 A1 vs A8Blue Knights 08 (TE) 3 vs.Blak Pijeon FC 08G4
 30506  Copperview ES  01:10 PM  3107 A9 vs A7Sparta 08 KP 3 vs.Park City SC G08 White0
 30504  Horizon Elem.  03:00 PM  1081 A10 vs A6Murray S.C. Orange SH 3 vs.TC United G08 - KO6






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.