Team Schedules - 10 Boys Gold
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
A2 : Cima FC 10B Purple SS W-7   L-1   T-03303333321 20  15  29  2 
A1 : Cima FC 10B Gray SN W-6   L-1   T-13331303319 20  18  29  1 
A4 : SU Surf B10 White SW W-6   L-2   T-00333333018 19  11  26  2 
A6 : Rage FC B10 Premier SV W-5   L-2   T-13330013316 9  29  25  0 
A5 : Ignite FC 10B Orange W-3   L-5   T-0000333009 -7  42  18  1 
A3 : United FC Black 10 W-3   L-5   T-0300300039 -8  41  22  0 
A7 : Guerrero FC 10B W-1   L-7   T-0000300003 -22  60  18  0 
A8 : Heat FC 10B KR W-0   L-8   T-0000000000 -31  68  7  0 

Bracket - Saturday, August 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180157  Little Valley Park  12:45 PM  1B A8 vs A2Heat FC 10B KR 2 vs.Cima FC 10B Purple SS8
 180152  CMS  03:15 PM  1 A4 vs A1SU Surf B10 White SW 1 vs.Cima FC 10B Gray SN5
 180146  Little Valley Park  04:30 PM  1A A5 vs A6Ignite FC 10B Orange 3 vs.Rage FC B10 Premier SV6

Bracket - Monday, August 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180174  Little Valley Park  08:45 PM  1B A6 vs A5Rage FC B10 Premier SV 7 vs.Ignite FC 10B Orange1

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180144  Little Valley Park  11:30 AM  1A A3 vs A8United FC Black 10 8 vs.Heat FC 10B KR1
 180145  CMS  03:15 PM  1 A4 vs A7SU Surf B10 White SW 13 vs.Guerrero FC 10B1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180149  Little Valley Park  09:00 AM  1B A6 vs A7Rage FC B10 Premier SV 4 vs.Guerrero FC 10B2
 180151  SCMS Football Field  12:45 PM  2 A3 vs A1United FC Black 10 2 vs.Cima FC 10B Gray SN10
 180171  CMS  03:15 PM  1 A4 vs A5SU Surf B10 White SW 7 vs.Ignite FC 10B Orange1

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180155  Little Valley Park  06:15 PM  1B A6 vs A2Rage FC B10 Premier SV 0 vs.Cima FC 10B Purple SS7
 180150  Little Valley Park  07:30 PM  1A A5 vs A8Ignite FC 10B Orange 10 vs.Heat FC 10B KR0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180173  CMS  11:30 AM  1 A4 vs A7SU Surf B10 White SW 10 vs.Guerrero FC 10B0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180175  Centennial Park SG  09:00 AM  2 A2 vs A1Cima FC 10B Purple SS 3 vs.Cima FC 10B Gray SN7
 180153  Centennial Park SG  09:00 AM  1 A7 vs A8Guerrero FC 10B 5 vs.Heat FC 10B KR2
 180154  Centennial Park SG  10:15 AM  1 A5 vs A3Ignite FC 10B Orange 7 vs.United FC Black 103
 180158  Centennial Park SG  11:30 AM  1 A6 vs A4Rage FC B10 Premier SV 1 vs.SU Surf B10 White SW9

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180159  Centennial Park SG  09:00 AM  1 A7 vs A3Guerrero FC 10B 3 vs.United FC Black 106
 180162  Centennial Park SG  09:00 AM  2 A8 vs A4Heat FC 10B KR 0 vs.SU Surf B10 White SW13

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180161  Centennial Park SG  09:00 AM  2 A2 vs A3Cima FC 10B Purple SS 5 vs.United FC Black 102
 180160  Centennial Park SG  09:00 AM  1 A7 vs A5Guerrero FC 10B 4 vs.Ignite FC 10B Orange10
 180163  Centennial Park SG  10:15 AM  1 A1 vs A6Cima FC 10B Gray SN 4 vs.Rage FC B10 Premier SV4

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180164  Sullivan  06:15 PM  1A A5 vs A2Ignite FC 10B Orange 0 vs.Cima FC 10B Purple SS5
 180166  Sullivan  07:30 PM  1A A7 vs A1Guerrero FC 10B 2 vs.Cima FC 10B Gray SN7
 180167  Sullivan  07:30 PM  2A A8 vs A6Heat FC 10B KR 1 vs.Rage FC B10 Premier SV6

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180147  SCMS Football Field  09:00 AM  2 A1 vs A2Cima FC 10B Gray SN 1 vs.Cima FC 10B Purple SS5
 180165  SCMS Football Field  11:30 AM  2 A3 vs A4United FC Black 10 1 vs.SU Surf B10 White SW7

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180156  Sullivan  07:30 PM  1A A1 vs A5Cima FC 10B Gray SN 10 vs.Ignite FC 10B Orange1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180170  Little Valley Park  09:00 AM  4B A2 vs A7Cima FC 10B Purple SS 8 vs.Guerrero FC 10B2
 180168  SCMS Football Field  10:15 AM  2 A3 vs A6United FC Black 10 2 vs.Rage FC B10 Premier SV7
 180169  Little Valley Park  02:15 PM  4A A1 vs A8Cima FC 10B Gray SN 13 vs.Heat FC 10B KR0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180148  Little Valley Park  10:15 AM  4B A2 vs A4Cima FC 10B Purple SS 2 vs.SU Surf B10 White SW1
 180172  Little Valley Park  10:15 AM  4A A8 vs A3Heat FC 10B KR 1 vs.United FC Black 105