Team Schedules - 11 Girls B
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


  Tie Breaker
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
A3 : Fire FC 11G W-8   L-0   T-03333333324 29  7  31  2 
A1 : 7 Elite Academy 11G South W-5   L-3   T-03303300315 10  14  21  1 
A2 : Cima FC 11G Gray KE W-5   L-3   T-00330330315 0  19  16  2 
A5 : United FC Red 11G W-1   L-7   T-0000030003 -18  36  11  0 
A4 : SU Surf G11 Blue W-1   L-7   T-0300000003 -21  60  11  0 

Bracket - Saturday, August 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179500  CMS  09:00 AM  1 A4 vs A5SU Surf G11 Blue 6 vs.United FC Red 11G2
 179501  Little Valley Park  10:15 AM  1A A1 vs A27 Elite Academy 11G South 2 vs.Cima FC 11G Gray KE0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179514  CMS  09:00 AM  1 A4 vs A1SU Surf G11 Blue 1 vs.7 Elite Academy 11G South7
 179505  Little Valley Park  12:45 PM  1A A5 vs A3United FC Red 11G 1 vs.Fire FC 11G7

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179502  Little Valley Park  05:00 PM  1A A3 vs A1Fire FC 11G 4 vs.7 Elite Academy 11G South1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179513  CMS  10:15 AM  1 A4 vs A2SU Surf G11 Blue 0 vs.Cima FC 11G Gray KE5

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179508  Little Valley Park  05:00 PM  1B A2 vs A5Cima FC 11G Gray KE 4 vs.United FC Red 11G1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179519  CMS  02:00 PM  1 A4 vs A3SU Surf G11 Blue 0 vs.Fire FC 11G15
 179507  Little Valley Park  02:00 PM  1A A5 vs A1United FC Red 11G 1 vs.7 Elite Academy 11G South4

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179506  Little Valley Park  06:15 PM  1B A2 vs A3Cima FC 11G Gray KE 0 vs.Fire FC 11G6

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179504  SCMS Football Field  12:45 PM  2 A1 vs A47 Elite Academy 11G South 10 vs.SU Surf G11 Blue2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179510  SCMS Football Field  10:15 AM  2 A5 vs A4United FC Red 11G 5 vs.SU Surf G11 Blue1

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179515  Sullivan  05:00 PM  1A A3 vs A5Fire FC 11G 9 vs.United FC Red 11G1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179503  Centennial Park SG  01:00 PM  2 A2 vs A4Cima FC 11G Gray KE 3 vs.SU Surf G11 Blue2

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179511  Sullivan  07:30 PM  2A A2 vs A1Cima FC 11G Gray KE 2 vs.7 Elite Academy 11G South1

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179512  Sullivan  05:00 PM  1A A1 vs A37 Elite Academy 11G South 1 vs.Fire FC 11G3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179517  Little Valley Park  11:30 AM  4A A1 vs A57 Elite Academy 11G South 4 vs.United FC Red 11G1
 179516  Little Valley Park  11:30 AM  4C A3 vs A2Fire FC 11G 7 vs.Cima FC 11G Gray KE2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179518  Little Valley Park  09:00 AM  4B A5 vs A2United FC Red 11G 0 vs.Cima FC 11G Gray KE1
 179509  Little Valley Park  11:30 AM  4B A3 vs A4Fire FC 11G 13 vs.SU Surf G11 Blue1