Team Schedules - Boys 9U Metro B
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Murray S.C. Black B11 MC30333333324 26  14  34  2  0 0
 A4 : La Roca- E. Ruiz33333333024 20  17  30  2  0 0
 A8 : Utah Glory B11 Black MD03333030318 14  16  26  2  0 0
 A1 : Copper Mountain 11 SB33300330318 12  15  25  2  0 0
 A10 : USA Metro Premier 11B - AJS03333031117 8  25  28  1  0 0
 A3 : Impact MA00033330113 4  29  29  0  0 0
 A6 : Park City SC B11 Red33030000110 -5  33  17  0  0 0
 A7 : Sparta B11 DJ3000000036 -17  49  16  0  0 0
 A9 : USA Premier 11B - PD0300000003 -28  64  17  0  0 0
 A2 : Elite FC 11B Black0000000000 -34  91  6  0  0 0

Bracket - Wednesday, August 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139330  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2158 A1 vs A9Copper Mountain 11 SB 9 vs.USA Premier 11B - PD2
 139327  Copperview ES  05:30 PM  3111 A7 vs A2Sparta B11 DJ 12 vs.Elite FC 11B Black1

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139336  Jordan Ridge Park  05:30 PM  2033 A8 vs A5Utah Glory B11 Black MD 1 vs.Murray S.C. Black B11 MC4

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139292  Rowland Hall Steiner Complex  08:30 AM  Gras A10 vs A1USA Metro Premier 11B - AJS 1 vs.Copper Mountain 11 SB3
 139293  Jordan Ridge Park  09:30 AM  2033 A8 vs A3Utah Glory B11 Black MD 3 vs.Impact MA1
 139295  Bluffdale Elementary  10:00 AM  2111 A9 vs A2USA Premier 11B - PD 4 vs.Elite FC 11B Black2

Bracket - Wednesday, August 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139335  Copperview ES  05:30 PM  3111 A7 vs A6Sparta B11 DJ 4 vs.Park City SC B11 Red7
 139334  Bluffdale Elementary  05:30 PM  2111 A9 vs A4USA Premier 11B - PD 1 vs.La Roca- E. Ruiz8

Bracket - Friday, August 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139294  Copperview ES  05:30 PM  3107 A7 vs A4Sparta B11 DJ 1 vs.La Roca- E. Ruiz14

Bracket - Wednesday, September 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139300  Elk Ridge M.S.  05:30 PM  2207 A4 vs A2La Roca- E. Ruiz 15 vs.Elite FC 11B Black0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139299  Bonneville Jr. High  10:30 AM  3008 A3 vs A1Impact MA 3 vs.Copper Mountain 11 SB4
 139297  Jordan Ridge Park  10:30 AM  2033 A8 vs A7Utah Glory B11 Black MD 4 vs.Sparta B11 DJ0
 139298  Willow Creek Park, Park City  05:30 PM  1166 A6 vs A9Park City SC B11 Red 5 vs.USA Premier 11B - PD1

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139301  Liberty Elementary  05:30 PM  1182 A5 vs A10Murray S.C. Black B11 MC 3 vs.USA Metro Premier 11B - AJS5

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139306  Bonneville Jr. High  10:30 AM  3007 A3 vs A5Impact MA 4 vs.Murray S.C. Black B11 MC9
 139304  Oquirrh Shadow Park  04:00 PM  2158 A1 vs A4Copper Mountain 11 SB 2 vs.La Roca- E. Ruiz3

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139296  Willow Creek Park, Park City  04:45 PM  1166 A6 vs A5Park City SC B11 Red 1 vs.Murray S.C. Black B11 MC4

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139302  Benson Mill Park  05:30 PM  2121 A2 vs A6Elite FC 11B Black 1 vs.Park City SC B11 Red8
 139305  Bluffdale Elementary  05:30 PM  2111 A9 vs A8USA Premier 11B - PD 2 vs.Utah Glory B11 Black MD7

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139303  Rowland Hall Steiner Complex  11:00 AM  Gras A10 vs A7USA Metro Premier 11B - AJS 3 vs.Sparta B11 DJ1
 139310  Benson Mill Park  12:30 PM  2121 A2 vs A8Elite FC 11B Black 1 vs.Utah Glory B11 Black MD9

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139308  Liberty Elementary  05:30 PM  1182 A5 vs A1Murray S.C. Black B11 MC 3 vs.Copper Mountain 11 SB1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139317  Bluffdale Elementary  10:00 AM  2111 A9 vs A5USA Premier 11B - PD 1 vs.Murray S.C. Black B11 MC10
 139315  Elk Ridge M.S.  10:30 AM  2207 A4 vs A8La Roca- E. Ruiz 2 vs.Utah Glory B11 Black MD1
 139307  Copperview ES  11:40 AM  3110 A7 vs A3Sparta B11 DJ 1 vs.Impact MA9
 139312  Benson Mill Park  12:15 PM  2121 A2 vs A10Elite FC 11B Black 0 vs.USA Metro Premier 11B - AJS12
 139314  Oquirrh Shadow Park  04:00 PM  2158 A1 vs A6Copper Mountain 11 SB 7 vs.Park City SC B11 Red0

Bracket - Monday, September 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139309  Elk Ridge M.S.  05:30 PM  2207 A4 vs A6La Roca- E. Ruiz 5 vs.Park City SC B11 Red0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139320  Bonneville Jr. High  09:30 AM  3008 A3 vs A2Impact MA 7 vs.Elite FC 11B Black1
 139311  Rowland Hall Steiner Complex  10:00 AM  Gras A10 vs A9USA Metro Premier 11B - AJS 9 vs.USA Premier 11B - PD3
 139321  Willow Creek Park, Park City  03:00 PM  1166 A6 vs A8Park City SC B11 Red 1 vs.Utah Glory B11 Black MD7

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139318  Elk Ridge M.S.  05:30 PM  2207 A4 vs A10La Roca- E. Ruiz 6 vs.USA Metro Premier 11B - AJS2
 139313  Liberty Elementary  05:30 PM  1182 A5 vs A7Murray S.C. Black B11 MC 6 vs.Sparta B11 DJ0
 139316  Bonneville Jr. High  06:00 PM  3007 A3 vs A9Impact MA 10 vs.USA Premier 11B - PD1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139319  Oquirrh Shadow Park  03:00 PM  2158 A1 vs A7Copper Mountain 11 SB 3 vs.Sparta B11 DJ1
 139331  Willow Creek Park, Park City  06:00 PM  1167 A6 vs A3Park City SC B11 Red 1 vs.Impact MA2

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139326  Liberty Elementary  05:30 PM  1182 A5 vs A2Murray S.C. Black B11 MC 16 vs.Elite FC 11B Black0

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139328  Jordan Ridge Park  05:30 PM  2033 A8 vs A10Utah Glory B11 Black MD 3 vs.USA Metro Premier 11B - AJS5

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139322  Copperview ES  09:40 AM  3107 A7 vs A9Sparta B11 DJ 4 vs.USA Premier 11B - PD2
 139323  Elk Ridge M.S.  10:30 AM  2207 A4 vs A3La Roca- E. Ruiz 5 vs.Impact MA3
 139325  Jordan Ridge Park  10:30 AM  2033 A8 vs A1Utah Glory B11 Black MD 2 vs.Copper Mountain 11 SB0
 139324  Willow Creek Park, Park City  04:15 PM  1167 A6 vs A10Park City SC B11 Red 2 vs.USA Metro Premier 11B - AJS2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 139332  Rowland Hall Steiner Complex  08:30 AM  Gras A10 vs A3USA Metro Premier 11B - AJS 4 vs.Impact MA4
 139333  Benson Mill Park  08:45 AM  2121 A2 vs A1Elite FC 11B Black 0 vs.Copper Mountain 11 SB8
 139329  Liberty Elementary  01:30 PM  1182 A5 vs A4Murray S.C. Black B11 MC 7 vs.La Roca- E. Ruiz1