Team Schedules - Girls 14U Division 3
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Avalanche 06 White North33330333324 21  15  31  1  1 0
 A10 : Utah Storm 06- Woolston33131333323 14  16  28  1  1 0
 A6 : Utah Valley United Premier 06G (EL)03333330018 10  7  17  5  0 0
 A4 : Utah Surf 06 SY31103300314 6  12  16  2  0 0
 A9 : UCSC Tornadoes 0600310113312 0  17  17  2  0 0
 A1 : AYSO UNITED SLC G06 - JB00330330012 -3  25  21  0  0 0
 A8 : Avalanche 06 White3330000009 -8  28  20  1  1 0
 A3 : UAFC - AF 06G0130011309 -6  19  13  0  0 1
 A7 : SWAT - 06G- JP (L30)1000033007 -8  23  15  1  0 0
 A5 : Blue Knights 06 (JL)0000000101 -26  35  4  0  1 0

Bracket - Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148751  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A2 vs A6Avalanche 06 White North 2 vs.Utah Valley United Premier 06G (EL)1
 148784  Crescent MS  05:30 PM  3023 A8 vs A5Avalanche 06 White 4 vs.Blue Knights 06 (JL)0
 148785  Healey Park  05:30 PM  5781 A9 vs A4UCSC Tornadoes 06 0 vs.Utah Surf 06 SY2

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148735  Lakeside Sports Complex  12:30 PM  5128 A6 vs A5Utah Valley United Premier 06G (EL) 3 vs.Blue Knights 06 (JL)0
 148732  Mount Lewis  01:00 PM  2640 A7 vs A4SWAT - 06G- JP (L30) 1 vs.Utah Surf 06 SY1
 148734  Storm Mountain  01:30 PM  3094 A8 vs A3Avalanche 06 White 3 vs.UAFC - AF 06G1
 148779  Union MS  05:35 PM  3123 A1 vs A10AYSO UNITED SLC G06 - JB 3 vs.Utah Storm 06- Woolston4

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148741  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5128 A6 vs A9Utah Valley United Premier 06G (EL) 4 vs.UCSC Tornadoes 061
 148738  Storm Mountain  10:10 AM  3094 A8 vs A7Avalanche 06 White 3 vs.SWAT - 06G- JP (L30)2
 148776  Olympic Park  06:00 PM  East A3 vs A4UAFC - AF 06G 1 vs.Utah Surf 06 SY1

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148756  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A2 vs A8Avalanche 06 White North 6 vs.Avalanche 06 White2
 148782  Mount Lewis  05:30 PM  2640 A7 vs A6SWAT - 06G- JP (L30) 0 vs.Utah Valley United Premier 06G (EL)1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148743  Healey Park  10:15 AM  5781 A9 vs A8UCSC Tornadoes 06 4 vs.Avalanche 06 White1
 148745  Spanish Fork Sports Park  07:30 PM  5662 A10 vs A7Utah Storm 06- Woolston 6 vs.SWAT - 06G- JP (L30)2

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148753  Mountain Ridge Jr High  06:00 PM  5045 A4 vs A6Utah Surf 06 SY 0 vs.Utah Valley United Premier 06G (EL)2

Bracket - Friday, September 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148773  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A2 vs A5Avalanche 06 White North 6 vs.Blue Knights 06 (JL)0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148749  Mountain Ridge Jr High  10:30 AM  5045 A4 vs A1Utah Surf 06 SY 5 vs.AYSO UNITED SLC G06 - JB1
 148750  Crescent MS  10:30 AM  3022 A5 vs A3Blue Knights 06 (JL) 1 vs.UAFC - AF 06G2
 148764  Lakeside Sports Complex  04:30 PM  5128 A6 vs A8Utah Valley United Premier 06G (EL) 2 vs.Avalanche 06 White0
 148747  Spanish Fork Sports Park  06:45 PM  5662 A10 vs A9Utah Storm 06- Woolston 2 vs.UCSC Tornadoes 062

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148778  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A2 vs A7Avalanche 06 White North 6 vs.SWAT - 06G- JP (L30)2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148760  Mountain Ridge Jr High  10:00 AM  5045 A4 vs A8Utah Surf 06 SY 5 vs.Avalanche 06 White2
 148754  Olympic Park  10:30 AM  East A3 vs A7UAFC - AF 06G 1 vs.SWAT - 06G- JP (L30)3
 148752  Union MS  12:00 PM  3123 A1 vs A5AYSO UNITED SLC G06 - JB 7 vs.Blue Knights 06 (JL)1
 148759  Spanish Fork Sports Park  12:00 PM  5662 A10 vs A2Utah Storm 06- Woolston 4 vs.Avalanche 06 White North3

Bracket - Monday, September 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148781  Lakeside Sports Complex  05:30 PM  5124 A6 vs A3Utah Valley United Premier 06G (EL) 2 vs.UAFC - AF 06G0

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148733  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5046 A9 vs A2UCSC Tornadoes 06 3 vs.Avalanche 06 White North4
 148786  Mapleton Elementary  06:00 PM  5038 A10 vs A3Utah Storm 06- Woolston 2 vs.UAFC - AF 06G2

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148742  Legacy Events Center  05:30 PM  2022 A2 vs A4Avalanche 06 White North 3 vs.Utah Surf 06 SY1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148758  Healey Park  10:30 AM  5781 A9 vs A3UCSC Tornadoes 06 2 vs.UAFC - AF 06G2
 148763  Mountain Ridge Jr High  01:00 PM  5045 A4 vs A10Utah Surf 06 SY 1 vs.Utah Storm 06- Woolston2
 148757  Union MS  02:20 PM  3123 A1 vs A6AYSO UNITED SLC G06 - JB 2 vs.Utah Valley United Premier 06G (EL)1
 148761  Crescent MS  02:30 PM  3022 A5 vs A7Blue Knights 06 (JL) 0 vs.SWAT - 06G- JP (L30)4

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148746  Olympic Park  05:30 PM  West A3 vs A1UAFC - AF 06G 3 vs.AYSO UNITED SLC G06 - JB2

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148739  Storm Mountain  05:30 PM  3094 A5 vs A10Blue Knights 06 (JL) 0 vs.Utah Storm 06- Woolston5

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148772  Storm Mountain  05:30 PM  3094 A8 vs A10Avalanche 06 White 2 vs.Utah Storm 06- Woolston4

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148765  Crescent MS  10:10 AM  3023 A5 vs A9Blue Knights 06 (JL) 2 vs.UCSC Tornadoes 062
 148771  Lakeside Sports Complex  02:30 PM  5128 A6 vs A10Utah Valley United Premier 06G (EL) 1 vs.Utah Storm 06- Woolston2
 148766  Mount Lewis  02:30 PM  2640 A7 vs A1SWAT - 06G- JP (L30) 1 vs.AYSO UNITED SLC G06 - JB4
 148768  Olympic Park  06:00 PM  East A3 vs A2UAFC - AF 06G 1 vs.Avalanche 06 White North3

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148769  Union MS  05:30 PM  3124 A1 vs A8AYSO UNITED SLC G06 - JB 4 vs.Avalanche 06 White3

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148780  Crescent MS  05:30 PM  3022 A5 vs A4Blue Knights 06 (JL) 0 vs.Utah Surf 06 SY2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148770  Mount Lewis  12:30 PM  2640 A7 vs A9SWAT - 06G- JP (L30) 0 vs.UCSC Tornadoes 061
 148737  Union MS  04:00 PM  3123 A1 vs A2AYSO UNITED SLC G06 - JB 1 vs.Avalanche 06 White North5

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148774  Healey Park  10:30 AM  5781 A9 vs A1UCSC Tornadoes 06 2 vs.AYSO UNITED SLC G06 - JB0