Team Schedules - Boys 10U South A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : Utah Surf 10 FS33333333327 29  10  34  1  0 0
 A5 : La Roca-M Hernandez33333033324 26  6  31  5  0 0
 A3 : Utah Rangers FC 1030333033321 22  12  30  2  0 0
 A1 : Provo Futbol Academy 1033330130016 13  24  29  2  0 0
 A6 : UAFC - Premier MC 10B30303133016 5  28  24  0  0 0
 A4 : Utah Storm 10- Antonino33000330012 -2  31  23  0  0 0
 A7 : Utah Surf 10 DF0030030006 -20  53  17  1  0 0
 A8 : UCSC Northern Peaks DS1 100033000006 -20  53  16  1  0 0
 A10 : La Roca-K Nydegger0003000003 -26  55  9  0  0 0
 A9 : La Roca - R Lemon0000000303 -27  63  12  0  0 0

Bracket - Monday, August 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140839  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5664 A9 vs A4La Roca - R Lemon 1 vs.Utah Storm 10- Antonino5

Bracket - Wednesday, August 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140840  Deerfield Elementary  05:30 PM  5311 A7 vs A6Utah Surf 10 DF 3 vs.UAFC - Premier MC 10B7

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140798  Forbes  05:30 PM  5740 A8 vs A3UCSC Northern Peaks DS1 10 2 vs.Utah Rangers FC 1016

Bracket - Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140797  Timberline Jr. High  06:00 PM  5 A10 vs A1La Roca-K Nydegger 0 vs.Provo Futbol Academy 1015

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140799  Deerfield Elementary  11:45 AM  5311 A7 vs A4Utah Surf 10 DF 3 vs.Utah Storm 10- Antonino4
 140800  Spanish Fork Sports Park  04:15 PM  5664 A9 vs A2La Roca - R Lemon 0 vs.Utah Surf 10 FS8

Bracket - Wednesday, August 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140806  Timberline Jr. High  07:00 PM  5 A5 vs A10La Roca-M Hernandez 6 vs.La Roca-K Nydegger0

Bracket - Thursday, August 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140801  Lehi Jr. School  05:30 PM  5775 A6 vs A5UAFC - Premier MC 10B 0 vs.La Roca-M Hernandez6

Bracket - Wednesday, September 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140830  Forbes  05:30 PM  5740 A8 vs A1UCSC Northern Peaks DS1 10 0 vs.Provo Futbol Academy 108
 140803  Lehi Jr. School  06:30 PM  5775 A6 vs A9UAFC - Premier MC 10B 6 vs.La Roca - R Lemon1

Bracket - Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140808  Timberline Jr. High  06:00 PM  5 A10 vs A7La Roca-K Nydegger 0 vs.Utah Surf 10 DF2

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140824  Grandview Park (Provo)  10:30 AM  5022 A1 vs A7Provo Futbol Academy 10 11 vs.Utah Surf 10 DF1
 140811  Geneva Elementary  10:30 AM  5313 A3 vs A5Utah Rangers FC 10 1 vs.La Roca-M Hernandez2
 140805  Maple Ridge  12:00 PM  5845 A4 vs A2Utah Storm 10- Antonino 1 vs.Utah Surf 10 FS5

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140816  Timberline Jr. High  06:00 PM  5 A10 vs A9La Roca-K Nydegger 4 vs.La Roca - R Lemon2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140807  Mountain Ridge Jr High  08:30 AM  5053 A2 vs A6Utah Surf 10 FS 6 vs.UAFC - Premier MC 10B1
 140809  Grandview Park (Provo)  10:30 AM  5022 A1 vs A4Provo Futbol Academy 10 9 vs.Utah Storm 10- Antonino4
 140812  Deerfield Elementary  10:30 AM  5311 A7 vs A3Utah Surf 10 DF 0 vs.Utah Rangers FC 1011
 140810  Spanish Fork Sports Park  03:30 PM  5664 A9 vs A8La Roca - R Lemon 0 vs.UCSC Northern Peaks DS1 105

Bracket - Thursday, September 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140833  Forbes  05:30 PM  5740 A8 vs A10UCSC Northern Peaks DS1 10 4 vs.La Roca-K Nydegger2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140814  Maple Ridge  10:15 AM  5845 A4 vs A6Utah Storm 10- Antonino 1 vs.UAFC - Premier MC 10B2
 140815  Mountain Ridge Jr High  10:45 AM  5053 A2 vs A8Utah Surf 10 FS 6 vs.UCSC Northern Peaks DS1 101
 140821  Geneva Elementary  02:30 PM  5313 A3 vs A9Utah Rangers FC 10 11 vs.La Roca - R Lemon1

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140802  Forbes  05:30 PM  5740 A8 vs A7UCSC Northern Peaks DS1 10 2 vs.Utah Surf 10 DF4

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140818  Timberline Jr. High  06:00 PM  5 A5 vs A7La Roca-M Hernandez 5 vs.Utah Surf 10 DF0

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140804  Geneva Elementary  06:00 PM  5313 A3 vs A1Utah Rangers FC 10 4 vs.Provo Futbol Academy 102

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140819  Grandview Park (Provo)  08:30 AM  5022 A1 vs A6Provo Futbol Academy 10 4 vs.UAFC - Premier MC 10B4
 140820  Maple Ridge  09:45 AM  5845 A4 vs A8Utah Storm 10- Antonino 5 vs.UCSC Northern Peaks DS1 101
 140817  Mountain Ridge Jr High  01:30 PM  5053 A2 vs A10Utah Surf 10 FS 8 vs.La Roca-K Nydegger1
 140822  Spanish Fork Sports Park  03:30 PM  5664 A9 vs A5La Roca - R Lemon 0 vs.La Roca-M Hernandez9

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140831  Timberline Jr. High  06:00 PM  5 A5 vs A2La Roca-M Hernandez 1 vs.Utah Surf 10 FS3

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140827  Deerfield Elementary  08:30 AM  5311 A7 vs A9Utah Surf 10 DF 3 vs.La Roca - R Lemon6
 140823  Maple Ridge  10:15 AM  5845 A4 vs A10Utah Storm 10- Antonino 5 vs.La Roca-K Nydegger1
 140826  Lehi Jr. School  11:30 AM  5775 A6 vs A8UAFC - Premier MC 10B 5 vs.UCSC Northern Peaks DS1 101

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140825  Geneva Elementary  06:00 PM  5313 A3 vs A2Utah Rangers FC 10 2 vs.Utah Surf 10 FS3

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140834  Timberline Jr. High  05:50 PM  5 A5 vs A4La Roca-M Hernandez 6 vs.Utah Storm 10- Antonino0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140832  Deerfield Elementary  08:30 AM  5311 A7 vs A2Utah Surf 10 DF 1 vs.Utah Surf 10 FS7
 140829  Lehi Jr. School  11:30 AM  5775 A6 vs A10UAFC - Premier MC 10B 6 vs.La Roca-K Nydegger1
 140835  Grandview Park (Provo)  02:00 PM  5022 A1 vs A9Provo Futbol Academy 10 12 vs.La Roca - R Lemon3
 140828  Maple Ridge  03:15 PM  5845 A4 vs A3Utah Storm 10- Antonino 1 vs.Utah Rangers FC 103

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140837  Timberline Jr. High  05:30 PM  5 A10 vs A3La Roca-K Nydegger 0 vs.Utah Rangers FC 107

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140838  Mountain Ridge Jr High  05:00 PM  5045 A2 vs A1Utah Surf 10 FS 4 vs.Provo Futbol Academy 102

Bracket - Friday, October 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140813  Timberline Jr. High  05:30 PM  5 A5 vs A1La Roca-M Hernandez 4 vs.Provo Futbol Academy 101

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 140836  Lehi Jr. School  05:30 PM  5775 A6 vs A3UAFC - Premier MC 10B 1 vs.Utah Rangers FC 105
 140841  Forbes  05:30 PM  5740 A8 vs A5UCSC Northern Peaks DS1 10 1 vs.La Roca-M Hernandez7