Team Schedules - Girls 16U Provisionals
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Forza FC Provisional RE33133333123 25  4  26  4  1 0
 A4 : SWAT 04G - GS (L30) HSP30133333322 17  4  21  4  0 0
 A8 : Utah Surf 04 HSP SY33033300318 16  7  22  4  0 0
 A2 : L30 XTREME FC G04 HSP30030333116 14  3  15  2  0 0
 A9 : Wasatch SC HSP 04G - SP03333001316 6  16  20  3  0 0
 A3 : Rampage 04 CJ Provisional10030033010 -6  24  13  1  0 0
 A10 : HSP Copper Mountain SB0003013007 -13  22  6  0  0 0
 A7 : Utah Surf 04 HSP CB1300300-304 -8  32  17  1  0 0
 A6 : Utah Glory Girls HSP JV0000003104 -23  48  9  1  2 0
 A5 : SWAT Warriors 04G - (L30) HSP00000-3100-2 -28  55  8  0  1 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261453  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4121 A4 vs A9SWAT 04G - GS (L30) HSP 2 vs.Wasatch SC HSP 04G - SP0
 261463  Mills Park  08:55 AM  6028 A1 vs A5Forza FC Provisional RE 11 vs.SWAT Warriors 04G - (L30) HSP0
 275250  Oquirrh Shadow Park  05:00 PM  2053 A10 vs A2HSP Copper Mountain SB 0 vs.L30 XTREME FC G04 HSP5
 261464  Mountain Ridge Jr High  06:15 PM  5045 A7 vs A3Utah Surf 04 HSP CB 3 vs.Rampage 04 CJ Provisional3

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261486  Roy West Park  05:30 PM  4110 A3 vs A8Rampage 04 CJ Provisional 1 vs.Utah Surf 04 HSP SY3
 261452  Rosamond Elementary  05:30 PM  2203 A6 vs A7Utah Glory Girls HSP JV 0 vs.Utah Surf 04 HSP CB6

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261471  Ellison Park  05:30 PM  6 A9 vs A5Wasatch SC HSP 04G - SP 7 vs.SWAT Warriors 04G - (L30) HSP0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261457  Mount Lewis  04:30 PM  2640 A2 vs A4L30 XTREME FC G04 HSP 0 vs.SWAT 04G - GS (L30) HSP0
 261455  Roy West Park  04:30 PM  4109 A3 vs A1Rampage 04 CJ Provisional 1 vs.Forza FC Provisional RE10
 261458  Mountain Ridge Jr High  06:30 PM  5045 A7 vs A8Utah Surf 04 HSP CB 0 vs.Utah Surf 04 HSP SY5

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261476  Ponds Park  05:30 PM  4096 A9 vs A7Wasatch SC HSP 04G - SP 5 vs.Utah Surf 04 HSP CB4

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275251  Roy West Park  05:30 PM  4109 A3 vs A10Rampage 04 CJ Provisional 1 vs.HSP Copper Mountain SB0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261460  Smooth Canyon  01:00 PM  5180 A8 vs A9Utah Surf 04 HSP SY 1 vs.Wasatch SC HSP 04G - SP2
 261459  Mills Park  04:15 PM  6028 A1 vs A4Forza FC Provisional RE 1 vs.SWAT 04G - GS (L30) HSP1
 261473  Mount Lewis  04:30 PM  2640 A2 vs A3L30 XTREME FC G04 HSP 0 vs.Rampage 04 CJ Provisional0

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261456  Rosamond Elementary  05:30 PM  2203 A6 vs A9Utah Glory Girls HSP JV 0 vs.Wasatch SC HSP 04G - SP8

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261477  Mountain View (N. OGDEN)  05:30 PM  4136 A5 vs A2SWAT Warriors 04G - (L30) HSP 1 vs.L30 XTREME FC G04 HSP10

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261466  Weber County Fairgrounds  10:30 AM  4124 A4 vs A6SWAT 04G - GS (L30) HSP 4 vs.Utah Glory Girls HSP JV0
 275246  Monarch Meadows Park  11:50 AM  4049 A10 vs A1HSP Copper Mountain SB 0 vs.Forza FC Provisional RE5
 261465  Mountain Ridge Jr High  02:30 PM  5045 A8 vs A2Utah Surf 04 HSP SY 1 vs.L30 XTREME FC G04 HSP0
 261467  Mountain Ridge Jr High  04:30 PM  5045 A7 vs A5Utah Surf 04 HSP CB 6 vs.SWAT Warriors 04G - (L30) HSP1

Bracket - Monday, September 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261462  Rosamond Elementary  05:30 PM  2203 A6 vs A2Utah Glory Girls HSP JV 1 vs.L30 XTREME FC G04 HSP6
 261480  Angel Street Complex  05:30 PM  2 A9 vs A1Wasatch SC HSP 04G - SP 1 vs.Forza FC Provisional RE6

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275254  Oquirrh Shadow Park  05:30 PM  2053 A10 vs A7HSP Copper Mountain SB 4 vs.Utah Surf 04 HSP CB1
 261454  Mountain View (N. OGDEN)  05:30 PM  4136 A5 vs A8SWAT Warriors 04G - (L30) HSP 1 vs.Utah Surf 04 HSP SY7

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261475  Roy West Park  02:30 PM  4110 A3 vs A4Rampage 04 CJ Provisional 1 vs.SWAT 04G - GS (L30) HSP2
 275253  Mountain Ridge Jr High  02:30 PM  5045 A8 vs A10Utah Surf 04 HSP SY 5 vs.HSP Copper Mountain SB0
 261484  Mount Lewis  04:30 PM  2640 A2 vs A9L30 XTREME FC G04 HSP 2 vs.Wasatch SC HSP 04G - SP0
 261472  Mountain Ridge Jr High  05:50 PM  5045 A7 vs A1Utah Surf 04 HSP CB 0 vs.Forza FC Provisional RE9

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261469  Rosamond Elementary  05:30 PM  2203 A6 vs A1Utah Glory Girls HSP JV 1 vs.Forza FC Provisional RE9

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275249  Monarch Meadows Park  05:30 PM  4049 A10 vs A9HSP Copper Mountain SB 1 vs.Wasatch SC HSP 04G - SP1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261481  Mount Lewis  04:30 AM  2640 A2 vs A7L30 XTREME FC G04 HSP 1F vs.Utah Surf 04 HSP CB
Forfeited Game
0
 261482  Roy West Park  10:30 AM  4109 A3 vs A6Rampage 04 CJ Provisional 2 vs.Utah Glory Girls HSP JV1
 275247  Monarch Meadows Park  11:50 AM  4049 A10 vs A5HSP Copper Mountain SB 1F vs.SWAT Warriors 04G - (L30) HSP
Forfeited Game
0
 261468  Mountain Ridge Jr High  04:30 PM  5045 A8 vs A4Utah Surf 04 HSP SY 1 vs.SWAT 04G - GS (L30) HSP2

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275248  Rosamond Elementary  05:30 PM  2203 A6 vs A10Utah Glory Girls HSP JV 2 vs.HSP Copper Mountain SB0

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261478  Centerville Jr. High  05:30 PM  6008 A1 vs A8Forza FC Provisional RE 1 vs.Utah Surf 04 HSP SY0
 261485  Mountain View (N. OGDEN)  05:30 PM  4136 A5 vs A6SWAT Warriors 04G - (L30) HSP 5 vs.Utah Glory Girls HSP JV5

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261461  Mountain View (N. OGDEN)  05:30 PM  4136 A5 vs A3SWAT Warriors 04G - (L30) HSP 1 vs.Rampage 04 CJ Provisional4

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261474  Mountain Ridge Jr High  08:30 AM  5045 A8 vs A6Utah Surf 04 HSP SY 8 vs.Utah Glory Girls HSP JV0
 261487  Centerville Jr. High  10:30 AM  6008 A1 vs A2Forza FC Provisional RE 0 vs.L30 XTREME FC G04 HSP0
 261483  Weber County Fairgrounds  10:30 AM  4121 A4 vs A7SWAT 04G - GS (L30) HSP 4 vs.Utah Surf 04 HSP CB1

Bracket - Monday, October 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 275252  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4121 A4 vs A10SWAT 04G - GS (L30) HSP 2 vs.HSP Copper Mountain SB0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 261479  Weber County Fairgrounds  10:30 AM  4121 A4 vs A5SWAT 04G - GS (L30) HSP 4 vs.SWAT Warriors 04G - (L30) HSP0
 261470  Ponds Park  02:00 PM  4096 A9 vs A3Wasatch SC HSP 04G - SP 4 vs.Rampage 04 CJ Provisional0