Team Schedules - Girls 14U Division 2
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Wasatch SC 06G - RR313313333326 12  7  19  3  0 0
 A3 : L30 Lady Hawks G06330333311020 14  11  21  2  0 0
 A2 : UCSC Olympique Montreux 06331311131118 13  4  17  4  3 0
 A6 : Morgan Valley United (L30) - G06-JA333111003318 11  8  19  4  0 0
 A4 : Utah Celtic FC 06 Green011113310314 3  13  16  1  0 0
 A8 : UCSC Rush FC 06003111030312 -6  18  12  2  1 0
 A11 : Cottonwood FC 06 Red JW000310013311 -5  17  11  2  0 0
 A9 : Murray S.C. Black G06 JT030013030010 -10  35  23  0  1 0
 A10 : United Academy - TD G0600303000309 -10  20  10  1  0 0
 A7 : La Roca - D Proctor03001013109 -2  20  15  0  2 0
 A5 : USA Elite 06G - KW03000001004 -20  33  12  0  0 0

Bracket - Monday, August 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148597  Ponds Park  05:30 PM  4096 A1 vs A11Wasatch SC 06G - RR 3 vs.Cottonwood FC 06 Red JW0
 148596  Ellison Park  05:30 PM  1 A3 vs A8L30 Lady Hawks G06 5 vs.UCSC Rush FC 061
 148595  Germania park  05:30 PM  1050 A9 vs A2Murray S.C. Black G06 JT 0 vs.UCSC Olympique Montreux 064
 148598  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A6 vs A5Morgan Valley United (L30) - G06-JA 3 vs.USA Elite 06G - KW0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148551  Legacy Elementary  08:30 AM  5796 A10 vs A3United Academy - TD G06 0 vs.L30 Lady Hawks G063
 148553  Spanish Fork Sports Park  10:00 AM  5662 A7 vs A6La Roca - D Proctor 0 vs.Morgan Valley United (L30) - G06-JA4
 148550  Osier  12:30 PM  5961 A8 vs A5UCSC Rush FC 06 1 vs.USA Elite 06G - KW3
 148552  Germania park  01:00 PM  1050 A9 vs A4Murray S.C. Black G06 JT 4 vs.Utah Celtic FC 06 Green3
 148554  Butler M.S.  05:30 PM  SoEa A11 vs A2Cottonwood FC 06 Red JW 0 vs.UCSC Olympique Montreux 065

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148601  Storm Mountain  05:30 PM  3094 A2 vs A1UCSC Olympique Montreux 06 0 vs.Wasatch SC 06G - RR0
 148582  Spanish Fork Sports Park  07:00 PM  5662 A7 vs A9La Roca - D Proctor 6 vs.Murray S.C. Black G06 JT1

Bracket - Thursday, August 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148585  Rosecrest  05:30 PM  2059 A5 vs A2USA Elite 06G - KW 0 vs.UCSC Olympique Montreux 063

Bracket - Friday, September 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148592  Legacy Elementary  05:30 PM  5796 A10 vs A1United Academy - TD G06 2 vs.Wasatch SC 06G - RR4

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148558  Palisade  08:30 AM  5331 A4 vs A2Utah Celtic FC 06 Green 1 vs.UCSC Olympique Montreux 061
 148557  Kent Smith Park  08:30 AM  4063 A6 vs A11Morgan Valley United (L30) - G06-JA 2 vs.Cottonwood FC 06 Red JW0
 148559  Spanish Fork Sports Park  10:00 AM  5662 A7 vs A10La Roca - D Proctor 2 vs.United Academy - TD G063
 148555  Ponds Park  11:45 AM  4096 A1 vs A3Wasatch SC 06G - RR 2 vs.L30 Lady Hawks G060
 148556  Willow Pond  04:00 PM  1168 A9 vs A8Murray S.C. Black G06 JT 3 vs.UCSC Rush FC 064

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148589  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5662 A7 vs A11La Roca - D Proctor 0 vs.Cottonwood FC 06 Red JW2
 148602  Germania park  05:30 PM  1050 A9 vs A6Murray S.C. Black G06 JT 3 vs.Morgan Valley United (L30) - G06-JA3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148561  Legacy Elementary  08:30 AM  5796 A10 vs A9United Academy - TD G06 1 vs.Murray S.C. Black G06 JT3
 148562  Storm Mountain  08:30 AM  3094 A2 vs A6UCSC Olympique Montreux 06 1 vs.Morgan Valley United (L30) - G06-JA1
 148560  Ellison Park  08:30 AM  1 A3 vs A5L30 Lady Hawks G06 5 vs.USA Elite 06G - KW1
 148564  Palisade  08:30 AM  5331 A4 vs A1Utah Celtic FC 06 Green 0 vs.Wasatch SC 06G - RR0
 148563  Butler M.S.  04:40 PM  SoWe A11 vs A8Cottonwood FC 06 Red JW 1 vs.UCSC Rush FC 061

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148599  Spanish Fork Sports Park  05:30 PM  5662 A7 vs A4La Roca - D Proctor 2 vs.Utah Celtic FC 06 Green2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148567  Rosecrest  08:30 AM  2059 A5 vs A1USA Elite 06G - KW 1 vs.Wasatch SC 06G - RR2
 148566  North Point Elem.  08:30 AM  5840 A8 vs A2UCSC Rush FC 06 0 vs.UCSC Olympique Montreux 060
 148569  Ellison Park  10:00 AM  2 A3 vs A7L30 Lady Hawks G06 2 vs.La Roca - D Proctor0
 148565  Butler M.S.  12:00 PM  SoEa A11 vs A10Cottonwood FC 06 Red JW 0 vs.United Academy - TD G061

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148600  Osier  05:30 PM  5961 A8 vs A7UCSC Rush FC 06 1 vs.La Roca - D Proctor1

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148568  Kent Smith Park  06:00 PM  4062 A6 vs A4Morgan Valley United (L30) - G06-JA 1 vs.Utah Celtic FC 06 Green1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148573  Falcon Park  08:30 AM  3051 A2 vs A10UCSC Olympique Montreux 06 2 vs.United Academy - TD G060
 148571  Rosecrest  08:30 AM  2059 A5 vs A7USA Elite 06G - KW 2 vs.La Roca - D Proctor7
 148570  Ponds Park  09:00 AM  4096 A1 vs A6Wasatch SC 06G - RR 1 vs.Morgan Valley United (L30) - G06-JA0
 148574  Ellison Park  10:00 AM  2 A3 vs A9L30 Lady Hawks G06 7 vs.Murray S.C. Black G06 JT2
 148572  Palisade  04:30 PM  5330 A4 vs A8Utah Celtic FC 06 Green 3 vs.UCSC Rush FC 061

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148576  Legacy Elementary  08:30 AM  5796 A10 vs A4United Academy - TD G06 0 vs.Utah Celtic FC 06 Green1
 148579  Kent Smith Park  08:30 AM  4063 A6 vs A8Morgan Valley United (L30) - G06-JA 0 vs.UCSC Rush FC 061
 148578  Rosecrest  10:30 AM  2059 A5 vs A9USA Elite 06G - KW 1 vs.Murray S.C. Black G06 JT4
 148577  Butler M.S.  04:40 PM  SoEa A11 vs A3Cottonwood FC 06 Red JW 1 vs.L30 Lady Hawks G062

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148593  Storm Mountain  05:30 PM  3094 A2 vs A7UCSC Olympique Montreux 06 1 vs.La Roca - D Proctor1

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148575  Angel Street Complex  05:30 PM  1 A1 vs A7Wasatch SC 06G - RR 2 vs.La Roca - D Proctor1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148581  Oquirrh Hills MS  08:30 AM  2116 A5 vs A11USA Elite 06G - KW 2 vs.Cottonwood FC 06 Red JW2
 148583  Kent Smith Park  08:30 AM  4062 A6 vs A10Morgan Valley United (L30) - G06-JA 3 vs.United Academy - TD G061
 148584  North Point Elem.  08:30 AM  5840 A8 vs A1UCSC Rush FC 06 1 vs.Wasatch SC 06G - RR2
 148580  Crescent MS  04:50 PM  3023 A2 vs A3UCSC Olympique Montreux 06 1 vs.L30 Lady Hawks G061

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148586  Palisade  05:30 PM  5330 A4 vs A3Utah Celtic FC 06 Green 1 vs.L30 Lady Hawks G061

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148603  Legacy Elementary  05:30 PM  5796 A10 vs A5United Academy - TD G06 2 vs.USA Elite 06G - KW1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148588  North Point Elem.  08:30 AM  5840 A8 vs A10UCSC Rush FC 06 1 vs.United Academy - TD G060
 148587  Ponds Park  11:45 AM  4096 A1 vs A9Wasatch SC 06G - RR 3 vs.Murray S.C. Black G06 JT2

Bracket - Wednesday, October 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148604  Falcon Park  05:30 PM  3051 A11 vs A4Cottonwood FC 06 Red JW 2 vs.Utah Celtic FC 06 Green0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 148591  Ellison Park  08:30 AM  2 A3 vs A6L30 Lady Hawks G06 0 vs.Morgan Valley United (L30) - G06-JA2
 148594  Palisade  08:30 AM  5330 A4 vs A5Utah Celtic FC 06 Green 4 vs.USA Elite 06G - KW1
 148590  Germania park  10:45 AM  1050 A9 vs A11Murray S.C. Black G06 JT 1 vs.Cottonwood FC 06 Red JW3