Team Schedules - Boys 10U South C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : Shooters SC 10 TP3333333324 27  7  32  5  1 0
 A6 : Utah Valley United Premier 10B (JS)0333333321 26  16  32  3  0 0
 A8 : Manti United BU10 JD1333003316 11  15  22  4  0 0
 A3 : Utah Storm 10- Martin1030333114 7  19  23  2  0 0
 A4 : UAFC - JA 10B0333010010 0  30  23  1  0 0
 A1 : Heber Valley SC B10 Gold300003039 -10  38  21  1  0 0
 A9 : Voltage FC - BU10300003039 -11  47  13  0  0 0
 A2 : Rangers East 10 HB000000033 -20  52  10  0  0 0
 A7 : UAFC - EM ‘10B000000000 -30  81  3  0  0 0

Bracket - Monday, August 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141195  Sierra Bonita ES  05:30 PM  4520 A5 vs A4Shooters SC 10 TP 4 vs.UAFC - JA 10B2

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141166  Price Fairground Sport Complex  08:30 AM  5900 A9 vs A2Voltage FC - BU10 7 vs.Rangers East 10 HB2
 141167  Snow College Complex  12:00 PM  5787 A8 vs A3Manti United BU10 JD 1 vs.Utah Storm 10- Martin1
 141168  Lehi Jr. School  01:00 PM  5775 A7 vs A4UAFC - EM ‘10B 0 vs.UAFC - JA 10B13
 141169  Lakeside Sports Complex  02:30 PM  5120 A6 vs A5Utah Valley United Premier 10B (JS) 4 vs.Shooters SC 10 TP6

Bracket - Monday, August 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141199  JR Smith Elementary  05:30 PM  5239 A2 vs A1Rangers East 10 HB 1 vs.Heber Valley SC B10 Gold2
 141194  Lakeside Sports Complex  05:30 PM  5120 A6 vs A3Utah Valley United Premier 10B (JS) 7 vs.Utah Storm 10- Martin3

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141172  Cobblestone  08:30 AM  5680 A1 vs A3Heber Valley SC B10 Gold 2 vs.Utah Storm 10- Martin5
 141170  Snow College Complex  10:00 AM  5787 A8 vs A7Manti United BU10 JD 16 vs.UAFC - EM ‘10B0
 141171  Price Fairground Sport Complex  11:15 AM  5900 A9 vs A6Voltage FC - BU10 0 vs.Utah Valley United Premier 10B (JS)9

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141173  Sertoma Park  05:30 PM  5083 A4 vs A2UAFC - JA 10B 5 vs.Rangers East 10 HB2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141175  Maple Ridge  09:45 AM  5845 A3 vs A5Utah Storm 10- Martin 0 vs.Shooters SC 10 TP5
 141174  Price Fairground Sport Complex  11:00 AM  5900 A9 vs A8Voltage FC - BU10 0 vs.Manti United BU10 JD8
 141176  JR Smith Elementary  12:15 PM  5239 A2 vs A6Rangers East 10 HB 0 vs.Utah Valley United Premier 10B (JS)11
 141177  Sertoma Park  04:30 PM  5083 A4 vs A1UAFC - JA 10B 7 vs.Heber Valley SC B10 Gold3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141181  Sierra Bonita ES  08:30 AM  4520 A5 vs A1Shooters SC 10 TP 5 vs.Heber Valley SC B10 Gold0
 141179  Maple Ridge  09:00 AM  5845 A3 vs A7Utah Storm 10- Martin 9 vs.UAFC - EM ‘10B0
 141178  Lakeside Sports Complex  04:30 PM  5120 A6 vs A4Utah Valley United Premier 10B (JS) 10 vs.UAFC - JA 10B3

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141184  Sierra Bonita ES  05:30 PM  4520 A5 vs A7Shooters SC 10 TP 9 vs.UAFC - EM ‘10B0

Bracket - Friday, September 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141180  JR Smith Elementary  06:00 PM  5239 A2 vs A8Rangers East 10 HB 0 vs.Manti United BU10 JD9

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141182  Cobblestone  08:30 AM  5681 A1 vs A6Heber Valley SC B10 Gold 2 vs.Utah Valley United Premier 10B (JS)9
 141201  Snow College Complex  10:00 AM  5787 A8 vs A5Manti United BU10 JD 1 vs.Shooters SC 10 TP4
 141183  Maple Ridge  11:00 AM  5845 A3 vs A9Utah Storm 10- Martin 8 vs.Voltage FC - BU100

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141187  Cobblestone  08:30 AM  5681 A1 vs A7Heber Valley SC B10 Gold 4 vs.UAFC - EM ‘10B0
 141189  Sierra Bonita ES  08:30 AM  4520 A5 vs A9Shooters SC 10 TP 9 vs.Voltage FC - BU100
 141186  Lakeside Sports Complex  08:30 AM  5120 A6 vs A8Utah Valley United Premier 10B (JS) 6 vs.Manti United BU10 JD2
 141188  Maple Ridge  09:00 AM  5845 A3 vs A2Utah Storm 10- Martin 10 vs.Rangers East 10 HB1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141192  Sertoma Park  10:30 AM  5083 A4 vs A3UAFC - JA 10B 3 vs.Utah Storm 10- Martin3
 141193  Snow College Complex  12:00 PM  5785 A8 vs A1Manti United BU10 JD 10 vs.Heber Valley SC B10 Gold4
 141191  Lehi Jr. School  05:00 PM  5775 A7 vs A9UAFC - EM ‘10B 2 vs.Voltage FC - BU104

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141190  JR Smith Elementary  05:30 PM  5239 A2 vs A5Rangers East 10 HB 0 vs.Shooters SC 10 TP7

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141185  Sertoma Park  06:00 PM  5083 A4 vs A8UAFC - JA 10B 0 vs.Manti United BU10 JD2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141197  Lehi Jr. School  08:30 AM  5775 A7 vs A2UAFC - EM ‘10B 1 vs.Rangers East 10 HB11
 141196  Cobblestone  10:30 AM  5680 A1 vs A9Heber Valley SC B10 Gold 6 vs.Voltage FC - BU101

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141200  Lehi Jr. School  11:30 AM  5775 A7 vs A6UAFC - EM ‘10B 0 vs.Utah Valley United Premier 10B (JS)15
 141198  Price Fairground Sport Complex  01:45 PM  5900 A9 vs A4Voltage FC - BU10 6 vs.UAFC - JA 10B3