Team Schedules - Boys 16U Metro A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Razzia 04B Rebelz3333311320 16  7  22  2  2 1
 A2 : VKCOBRAS 2004 MA0333133319 11  12  20  3  4 3
 A8 : Red Dragons 04B3131330317 9  13  21  2  6 0
 A6 : Copper Mountain 04 ZN3303103013 2  14  15  2  1 0
 A5 : USA Elite 04B - PS030033009 -4  24  14  1  6 0
 A7 : Utah Glory B04 Black JS013011039 -3  23  17  0  4 1
 A3 : Sparta B04 BM003010307 -13  43  8  1  3 2
 A9 : Impact MK300001015 -8  19  10  0  8 1
 A4 : AYSO UNITED SLC B04 - QS030000003 -10  29  16  0  4 1

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147133  RAC  05:30 PM  11 A2 vs A1VKCOBRAS 2004 MA 1 vs.Razzia 04B Rebelz4
 147132  Fairmont Park  05:30 PM  1044 A9 vs A4Impact MK 3 vs.AYSO UNITED SLC B04 - QS1

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147103  Monarch Meadows Park  08:30 AM  4049 A6 vs A5Copper Mountain 04 ZN 5 vs.USA Elite 04B - PS2
 147102  Rosamond Elementary  08:30 AM  2203 A7 vs A4Utah Glory B04 Black JS 3 vs.AYSO UNITED SLC B04 - QS10
 147100  Fairmont Park  08:30 AM  1044 A9 vs A2Impact MK 0 vs.VKCOBRAS 2004 MA1
 147101  Monroe Elem.  11:00 AM  2049 A8 vs A3Red Dragons 04B 2 vs.Sparta B04 BM0

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147129  West Jordan Complex  05:30 PM  F A5 vs A4USA Elite 04B - PS 6 vs.AYSO UNITED SLC B04 - QS4

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147107  Union MS  10:45 AM  3123 A4 vs A2AYSO UNITED SLC B04 - QS 3 vs.VKCOBRAS 2004 MA7
 147106  Bennion Jr. High  12:15 PM  2002 A1 vs A3Razzia 04B Rebelz 11 vs.Sparta B04 BM1

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147105  Fairmont Park  05:30 PM  1044 A9 vs A6Impact MK 1 vs.Copper Mountain 04 ZN3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147111  Union MS  08:30 AM  3123 A4 vs A1AYSO UNITED SLC B04 - QS 1 vs.Razzia 04B Rebelz3
 147104  Monroe Elem.  11:00 AM  2049 A8 vs A7Red Dragons 04B 3 vs.Utah Glory B04 Black JS3
 147109  Falcon Park  04:15 PM  3052 A3 vs A5Sparta B04 BM 1D vs.USA Elite 04B - PS
Disqualified
0

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147108  Fairmont Park  05:30 PM  1044 A9 vs A8Impact MK 1 vs.Red Dragons 04B6
 147110  RAC  07:15 PM  5 A2 vs A6VKCOBRAS 2004 MA 3 vs.Copper Mountain 04 ZN0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147130  Bennion Jr. High  08:30 AM  2001 A1 vs A9Razzia 04B Rebelz 1 vs.Impact MK0
 147112  Monarch Meadows Park  08:30 AM  4049 A6 vs A4Copper Mountain 04 ZN 2 vs.AYSO UNITED SLC B04 - QS0

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147114  RAC  05:30 PM  12 A2 vs A8VKCOBRAS 2004 MA 2 vs.Red Dragons 04B2
 147113  Falcon Park  05:30 PM  3052 A3 vs A7Sparta B04 BM 1 vs.Utah Glory B04 Black JS2

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147115  West Jordan Complex  05:30 PM  F A5 vs A1USA Elite 04B - PS 0 vs.Razzia 04B Rebelz8

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147116  Bennion Jr. High  10:05 AM  2001 A1 vs A6Razzia 04B Rebelz 1 vs.Copper Mountain 04 ZN1
 147117  Falcon Park  10:30 AM  3052 A3 vs A9Sparta B04 BM 2 vs.Impact MK2
 147119  Union MS  03:00 PM  3121 A4 vs A8AYSO UNITED SLC B04 - QS 1 vs.Red Dragons 04B2

Bracket - Monday, September 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147118  West Jordan Complex  05:30 PM  F A5 vs A7USA Elite 04B - PS 2 vs.Utah Glory B04 Black JS0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147123  West Jordan Complex  08:30 AM  F A5 vs A9USA Elite 04B - PS 3 vs.Impact MK1
 147120  Monarch Meadows Park  10:05 AM  4049 A6 vs A8Copper Mountain 04 ZN 0 vs.Red Dragons 04B3
 147122  Falcon Park  10:30 AM  3052 A3 vs A2Sparta B04 BM 0 vs.VKCOBRAS 2004 MA13

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147121  Bennion Jr. High  06:00 PM  2001 A1 vs A7Razzia 04B Rebelz 1 vs.Utah Glory B04 Black JS1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147127  Monroe Elem.  11:00 AM  2049 A8 vs A1Red Dragons 04B 2 vs.Razzia 04B Rebelz4
 147124  RAC  03:00 PM  7 A2 vs A5VKCOBRAS 2004 MA 2 vs.USA Elite 04B - PS1
 147125  Rosamond Elementary  04:00 PM  2203 A7 vs A9Utah Glory B04 Black JS 2 vs.Impact MK2
 147126  Union MS  05:45 PM  3121 A4 vs A3AYSO UNITED SLC B04 - QS 2 vs.Sparta B04 BM3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147128  Monarch Meadows Park  08:30 AM  4049 A6 vs A3Copper Mountain 04 ZN 11 vs.Sparta B04 BM0
 147131  Rosamond Elementary  08:30 AM  2203 A7 vs A2Utah Glory B04 Black JS 2 vs.VKCOBRAS 2004 MA3

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 147134  Rosamond Elementary  08:30 AM  2203 A7 vs A6Utah Glory B04 Black JS 4 vs.Copper Mountain 04 ZN1
 147135  Monroe Elem.  03:00 PM  2049 A8 vs A5Red Dragons 04B 3 vs.USA Elite 04B - PS2