Team Schedules - Boys 12U Metro D
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A9 : Copper Mountain 08 GM3333313322 14  5  19  4  0 0
 A7 : Razzia 08B Riptide3333330119 18  9  25  1  0 0
 A2 : Utah United FC 08B0103333114 8  16  21  0  0 0
 A3 : Murray S.C. Orange B08 JM3330030113 0  24  19  0  0 0
 A8 : AYSO UNITED SLC B08 - KE0000331310 -4  29  17  1  0 0
 A1 : Elite FC 08B Black001331008 0  21  18  0  0 0
 A4 : Razzia 08B Rage013100106 -6  16  10  0  0 0
 A5 : AYSO UNITED SLC B08 - MB301000015 -11  28  16  0  0 0
 A6 : USA Elite 08B - AA000010034 -19  50  16  0  1 0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143118  Bluffdale Park  08:30 AM  17 A6 vs A5USA Elite 08B - AA 3 vs.AYSO UNITED SLC B08 - MB4
 143116  Union MS  11:40 AM  3125 A8 vs A3AYSO UNITED SLC B08 - KE 2 vs.Murray S.C. Orange B08 JM5
 143117  Bennion Jr. High  12:45 PM  2000 A7 vs A4Razzia 08B Riptide 4 vs.Razzia 08B Rage2
 143115  Canyonview Park  04:10 PM  2106 A9 vs A2Copper Mountain 08 GM 2 vs.Utah United FC 08B1

Bracket - Wednesday, September 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143119  Union MS  05:30 PM  3125 A8 vs A7AYSO UNITED SLC B08 - KE 0 vs.Razzia 08B Riptide8
 143120  Monarch Meadows Park  05:30 PM  4048 A9 vs A6Copper Mountain 08 GM 5 vs.USA Elite 08B - AA0

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143121  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A1 vs A3Elite FC 08B Black 1 vs.Murray S.C. Orange B08 JM3

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143122  Bennion Jr. High  08:30 AM  2000 A4 vs A2Razzia 08B Rage 1 vs.Utah United FC 08B1
 143149  Bennion Jr. High  11:00 AM  2000 A7 vs A6Razzia 08B Riptide 10 vs.USA Elite 08B - AA1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143124  Longview Elem  08:30 AM  1100 A3 vs A5Murray S.C. Orange B08 JM 6 vs.AYSO UNITED SLC B08 - MB3
 143126  Bennion Jr. High  08:30 AM  2000 A4 vs A1Razzia 08B Rage 2 vs.Elite FC 08B Black1
 143146  Bennion Jr. High  10:00 AM  2000 A7 vs A2Razzia 08B Riptide 3 vs.Utah United FC 08B1
 143123  Monarch Meadows Park  06:00 PM  4048 A9 vs A8Copper Mountain 08 GM 1 vs.AYSO UNITED SLC B08 - KE0

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143125  Jackling E.S.  05:30 PM  2652 A2 vs A6Utah United FC 08B 12 vs.USA Elite 08B - AA1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143129  Jackling E.S.  08:30 AM  2652 A2 vs A8Utah United FC 08B 8 vs.AYSO UNITED SLC B08 - KE2
 143127  Bluffdale Park  08:30 AM  17 A6 vs A4USA Elite 08B - AA 2 vs.Razzia 08B Rage2
 143130  Union MS  10:30 AM  3125 A5 vs A1AYSO UNITED SLC B08 - MB 2 vs.Elite FC 08B Black2
 143128  Longview Elem  12:00 PM  1100 A3 vs A7Murray S.C. Orange B08 JM 1 vs.Razzia 08B Riptide4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143132  Longview Elem  08:30 AM  1100 A3 vs A9Murray S.C. Orange B08 JM 0 vs.Copper Mountain 08 GM6
 143134  Bennion Jr. High  11:50 AM  2000 A4 vs A8Razzia 08B Rage 0 vs.AYSO UNITED SLC B08 - KE3
 143133  Union MS  05:30 PM  3125 A5 vs A7AYSO UNITED SLC B08 - MB 1 vs.Razzia 08B Riptide6

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143136  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A1 vs A7Elite FC 08B Black 2 vs.Razzia 08B Riptide1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143135  Bluffdale Park  08:30 AM  17 A6 vs A8USA Elite 08B - AA 2 vs.AYSO UNITED SLC B08 - KE6
 143141  Bennion Jr. High  09:45 AM  2000 A4 vs A3Razzia 08B Rage 1 vs.Murray S.C. Orange B08 JM2
 143138  Union MS  02:55 PM  3121 A5 vs A9AYSO UNITED SLC B08 - MB 1 vs.Copper Mountain 08 GM3

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143131  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A1 vs A6Elite FC 08B Black 9 vs.USA Elite 08B - AA3

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143143  Bluffdale Park  10:30 AM  17 A6 vs A3USA Elite 08B - AA 4 vs.Murray S.C. Orange B08 JM2
 143140  Bennion Jr. High  12:30 PM  2000 A7 vs A9Razzia 08B Riptide 1 vs.Copper Mountain 08 GM1
 143142  Union MS  02:05 PM  3125 A8 vs A1AYSO UNITED SLC B08 - KE 3 vs.Elite FC 08B Black3

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143139  Jackling E.S.  05:30 PM  2652 A2 vs A5Utah United FC 08B 3 vs.AYSO UNITED SLC B08 - MB1

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143148  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A2 vs A1Utah United FC 08B 4 vs.Elite FC 08B Black3

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143137  Longview Elem  05:30 PM  1100 A3 vs A2Murray S.C. Orange B08 JM 3 vs.Utah United FC 08B3

Bracket - Friday, October 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143150  Union MS  05:30 PM  3125 A8 vs A5AYSO UNITED SLC B08 - KE 3 vs.AYSO UNITED SLC B08 - MB2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143145  Benson Mill Park  11:30 AM  2122 A1 vs A9Elite FC 08B Black 2 vs.Copper Mountain 08 GM3
 143144  Union MS  05:00 PM  3125 A5 vs A4AYSO UNITED SLC B08 - MB 2 vs.Razzia 08B Rage2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 143147  Canyonview Park  05:20 PM  2106 A9 vs A4Copper Mountain 08 GM 1 vs.Razzia 08B Rage0