Team Schedules - Girls 11U North A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : BE UNITED 09- BB3333333324 25  4  27  4  0 0
 A5 : Ogden Soccer - G09 - VW1333330319 7  20  23  3  0 0
 A3 : Utah Surf Davis 09 KrH1303331014 6  17  21  1  0 0
 A2 : L30 Ravens G091303030313 6  12  16  2  1 0
 A7 : Strikers ED300031018 -7  21  11  1  0 0
 A1 : SWAT 09G - CT (L30)130300007 -3  17  14  1  0 0
 A4 : NUU - En Fuego 09G WN100010013 -16  27  6  0  0 0
 A8 : MetaSport FC 09G - BP (L30)010001002 -17  37  17  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136296  Legacy Events Center  06:45 PM  2024 A8 vs A7MetaSport FC 09G - BP (L30) 2 vs.Strikers ED3

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136289  Grandview Park  08:30 AM  4045 A5 vs A8Ogden Soccer - G09 - VW 4 vs.MetaSport FC 09G - BP (L30)4
 136286  Weber County Fairgrounds  01:00 PM  4126 A2 vs A3L30 Ravens G09 2 vs.Utah Surf Davis 09 KrH2
 136288  Ellison Park  04:00 PM  4 A7 vs A6Strikers ED 1 vs.BE UNITED 09- BB6
 136285  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A1 vs A4SWAT 09G - CT (L30) 1 vs.NUU - En Fuego 09G WN1

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136312  Legacy Events Center  06:45 PM  2024 A8 vs A1MetaSport FC 09G - BP (L30) 1 vs.SWAT 09G - CT (L30)4

Bracket - Tuesday, September 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136315  Legacy Events Center  06:45 PM  2024 A8 vs A3MetaSport FC 09G - BP (L30) 2 vs.Utah Surf Davis 09 KrH5

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136292  Spring Creek  10:30 AM  7064 A4 vs A2NUU - En Fuego 09G WN 0 vs.L30 Ravens G092
 136291  Ellison Park  04:00 PM  3 A7 vs A6Strikers ED 1 vs.BE UNITED 09- BB4

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136293  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A2 vs A6L30 Ravens G09 0 vs.BE UNITED 09- BB2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136295  Millcreek Jr High  08:30 AM  6025 A3 vs A5Utah Surf Davis 09 KrH 3 vs.Ogden Soccer - G09 - VW4

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136290  Millcreek Jr High  05:00 PM  6025 A3 vs A1Utah Surf Davis 09 KrH 3 vs.SWAT 09G - CT (L30)1

Bracket - Friday, September 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136294  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A1 vs A4SWAT 09G - CT (L30) 4 vs.NUU - En Fuego 09G WN0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136299  Spring Creek  10:00 AM  7064 A4 vs A6NUU - En Fuego 09G WN 0 vs.BE UNITED 09- BB2

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136297  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A1 vs A5SWAT 09G - CT (L30) 2 vs.Ogden Soccer - G09 - VW4

Bracket - Tuesday, September 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136300  Weber County Fairgrounds  05:30 PM  4126 A2 vs A8L30 Ravens G09 6 vs.MetaSport FC 09G - BP (L30)2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136303  Millcreek Jr High  08:30 AM  6025 A3 vs A2Utah Surf Davis 09 KrH 4 vs.L30 Ravens G092
 136302  Spring Creek  10:15 AM  7064 A4 vs A8NUU - En Fuego 09G WN 3 vs.MetaSport FC 09G - BP (L30)3
 136304  Constitution Park  02:45 PM  7012 A6 vs A1BE UNITED 09- BB 3 vs.SWAT 09G - CT (L30)1

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136301  Grandview Park  05:30 PM  4045 A5 vs A7Ogden Soccer - G09 - VW 1 vs.Strikers ED0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136307  Spring Creek  08:30 AM  7064 A4 vs A3NUU - En Fuego 09G WN 0 vs.Utah Surf Davis 09 KrH5
 136306  Weber County Fairgrounds  11:30 AM  4126 A1 vs A7SWAT 09G - CT (L30) 0 vs.Strikers ED3
 136305  Constitution Park  04:45 PM  7012 A6 vs A8BE UNITED 09- BB 7 vs.MetaSport FC 09G - BP (L30)0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136313  Weber County Fairgrounds  08:30 AM  4126 A2 vs A1L30 Ravens G09 2 vs.SWAT 09G - CT (L30)1
 136311  Grandview Park  08:30 AM  4045 A5 vs A4Ogden Soccer - G09 - VW 8 vs.NUU - En Fuego 09G WN0

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136308  Grandview Park  05:30 PM  4045 A5 vs A2Ogden Soccer - G09 - VW 1 vs.L30 Ravens G090

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136298  Millcreek Jr High  05:30 PM  6025 A3 vs A7Utah Surf Davis 09 KrH 1 vs.Strikers ED1

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136310  Constitution Park  05:30 PM  7012 A6 vs A3BE UNITED 09- BB 5 vs.Utah Surf Davis 09 KrH0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136314  Constitution Park  01:00 PM  7012 A6 vs A5BE UNITED 09- BB 8 vs.Ogden Soccer - G09 - VW1
 136309  Ellison Park  05:15 PM  3 A7 vs A2Strikers ED 0 vs.L30 Ravens G096

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136316  Ellison Park  04:00 PM  4 A7 vs A4Strikers ED 2 vs.NUU - En Fuego 09G WN2

Bracket - Wednesday, November 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136287  Legacy Events Center  04:30 PM  2024 A8 vs A5MetaSport FC 09G - BP (L30) 3 vs.Ogden Soccer - G09 - VW5