Team Schedules - Boys 15U Division 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : SWAT 05B - DR (L30)13331133321 11  15  23  0  1 0
 A4 : Shooters SC 05 Premier (TG)33003133319 7  13  20  3  6 0
 A9 : Utah Surf Davis 05 KH33331131018 14  6  19  2  0 0
 A8 : La Roca - A. Vazquez11131310314 6  12  18  2  2 1
 A1 : MetaSport FC 05B - BT (L30)31113031013 0  17  16  0  0 0
 A6 : Heber Valley SC B05 Black00303300312 1  19  19  1  0 1
 A5 : Utah Surf 05 BH31310030011 -7  25  15  1  2 0
 A2 : Sparta B05 Premier DF0000113038 -2  21  18  0  2 0
 A10 : Impact EJr.0100030004 -19  34  14  0  3 0
 A7 : Aggies FC 05B JW Blue - NUU0001300004 -11  20  9  0  8 1

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159024  Ellison Park  04:30 AM  5 A8 vs A3La Roca - A. Vazquez 3 vs.SWAT 05B - DR (L30)3
 159023  Highland Park  08:30 AM  1072 A10 vs A1Impact EJr. 3 vs.MetaSport FC 05B - BT (L30)5
 159025  Elk Ridge (N Logan)  10:15 AM  7050 A7 vs A4Aggies FC 05B JW Blue - NUU 0 vs.Shooters SC 05 Premier (TG)1
 159026  Millcreek Jr High  02:30 PM  6026 A9 vs A2Utah Surf Davis 05 KH 4 vs.Sparta B05 Premier DF1
 159027  Rocky Mtn. Middle  06:00 PM  5076 A6 vs A5Heber Valley SC B05 Black 1 vs.Utah Surf 05 BH2

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159031  Spanish Fork Sports Park  01:00 PM  5661 A4 vs A2Shooters SC 05 Premier (TG) 3 vs.Sparta B05 Premier DF1
 159032  Mountain Ridge Jr High  02:00 PM  5045 A5 vs A10Utah Surf 05 BH 1 vs.Impact EJr.1
 159038  Elk Ridge (N Logan)  06:00 PM  7050 A7 vs A3Aggies FC 05B JW Blue - NUU 1 vs.SWAT 05B - DR (L30)2
 159029  Rocky Mtn. Middle  07:15 PM  5076 A6 vs A9Heber Valley SC B05 Black 1 vs.Utah Surf Davis 05 KH4

Bracket - Monday, September 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159053  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7050 A7 vs A9Aggies FC 05B JW Blue - NUU 0 vs.Utah Surf Davis 05 KH2
 159056  Ellison Park  06:55 PM  1 A8 vs A1La Roca - A. Vazquez 1 vs.MetaSport FC 05B - BT (L30)1

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159063  Highland Park  05:30 PM  1072 A10 vs A3Impact EJr. 1 vs.SWAT 05B - DR (L30)3

Bracket - Friday, September 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159033  Falcon Park  05:30 PM  3051 A2 vs A6Sparta B05 Premier DF 1 vs.Heber Valley SC B05 Black3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159060  Smooth Canyon  10:15 AM  5180 A5 vs A4Utah Surf 05 BH 4 vs.Shooters SC 05 Premier (TG)3
 159042  Fairmont Park  10:30 AM  1044 A10 vs A9Impact EJr. 1 vs.Utah Surf Davis 05 KH6
 159028  Ellison Park  04:30 PM  5 A8 vs A7La Roca - A. Vazquez 1 vs.Aggies FC 05B JW Blue - NUU1

Bracket - Monday, September 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159054  Spanish Fork Sports Park  05:15 PM  5661 A4 vs A3Shooters SC 05 Premier (TG) 3 vs.SWAT 05B - DR (L30)5
 159058  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7050 A7 vs A2Aggies FC 05B JW Blue - NUU 3 vs.Sparta B05 Premier DF2
 159059  Ellison Park  07:00 PM  1 A8 vs A10La Roca - A. Vazquez 4 vs.Impact EJr.2

Bracket - Friday, September 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159037  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A3 vs A5SWAT 05B - DR (L30) 3 vs.Utah Surf 05 BH3

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159034  Highland Park  10:30 AM  1072 A10 vs A7Impact EJr. 3 vs.Aggies FC 05B JW Blue - NUU1
 159036  Mills Park  02:15 PM  6028 A9 vs A8Utah Surf Davis 05 KH 1 vs.La Roca - A. Vazquez1
 159064  White City Bear Park  02:45 PM  3103 A2 vs A1Sparta B05 Premier DF 2 vs.MetaSport FC 05B - BT (L30)2
 159040  Spanish Fork Sports Park  04:30 PM  5661 A4 vs A6Shooters SC 05 Premier (TG) 2 vs.Heber Valley SC B05 Black0

Bracket - Monday, September 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159067  Ellison Park  05:30 PM  1 A8 vs A5La Roca - A. Vazquez 7 vs.Utah Surf 05 BH0

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159035  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A1 vs A4MetaSport FC 05B - BT (L30) 1 vs.Shooters SC 05 Premier (TG)1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159066  Elk Ridge (N Logan)  11:50 AM  7050 A7 vs A6Aggies FC 05B JW Blue - NUU 2 vs.Heber Valley SC B05 Black4
 159039  Mountain Ridge Jr High  01:00 PM  5045 A5 vs A1Utah Surf 05 BH 2 vs.MetaSport FC 05B - BT (L30)3
 159041  White City Bear Park  01:50 PM  3103 A2 vs A8Sparta B05 Premier DF 2 vs.La Roca - A. Vazquez2
 159049  Spanish Fork Sports Park  03:00 PM  5661 A4 vs A10Shooters SC 05 Premier (TG) 4 vs.Impact EJr.1
 159047  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A3 vs A9SWAT 05B - DR (L30) 0 vs.Utah Surf Davis 05 KH0

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159045  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A1 vs A6MetaSport FC 05B - BT (L30) 0 vs.Heber Valley SC B05 Black4

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159046  G Hillman Recreation Complex  10:30 AM  5880 A4 vs A8Shooters SC 05 Premier (TG) 2 vs.La Roca - A. Vazquez1
 159044  Mountain Ridge Jr High  11:30 AM  5045 A5 vs A7Utah Surf 05 BH 2 vs.Aggies FC 05B JW Blue - NUU0
 159043  White City Bear Park  12:00 PM  3103 A2 vs A10Sparta B05 Premier DF 5 vs.Impact EJr.1
 159062  Rocky Mtn. Middle  04:30 PM  5076 A6 vs A3Heber Valley SC B05 Black 2 vs.SWAT 05B - DR (L30)6

Bracket - Monday, October 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159050  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A1 vs A7MetaSport FC 05B - BT (L30) 3 vs.Aggies FC 05B JW Blue - NUU1

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159048  Millcreek Jr High  06:00 PM  6024 A9 vs A5Utah Surf Davis 05 KH 3 vs.Utah Surf 05 BH0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159052  Rocky Mtn. Middle  10:30 AM  5076 A6 vs A8Heber Valley SC B05 Black 0 vs.La Roca - A. Vazquez1
 159051  Spence Eccles Complex  05:00 PM  2 A3 vs A2SWAT 05B - DR (L30) 2 vs.Sparta B05 Premier DF1

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159061  Legacy Events Center  05:30 PM  2021 A1 vs A9MetaSport FC 05B - BT (L30) 1 vs.Utah Surf Davis 05 KH1

Bracket - Thursday, October 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159030  Spence Eccles Complex  06:30 PM  1 A3 vs A1SWAT 05B - DR (L30) 2 vs.MetaSport FC 05B - BT (L30)1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 159057  Smooth Canyon  10:30 AM  5180 A5 vs A2Utah Surf 05 BH 1 vs.Sparta B05 Premier DF4
 159065  Millcreek Jr High  02:00 PM  6026 A9 vs A4Utah Surf Davis 05 KH 0 vs.Shooters SC 05 Premier (TG)1
 159055  Rocky Mtn. Middle  04:30 PM  5076 A6 vs A10Heber Valley SC B05 Black 5 vs.Impact EJr.1