Team Schedules - Boys 11U Metro A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A9 : Copper Mountain 09 KJ33333333327 32  6  34  5  0 0
 A7 : Comba FC 09B Yellow33333333024 22  8  29  3  0 0
 A5 : TC United B09 Gold - CV33303133019 11  10  21  4  0 0
 A2 : Park City SC B09 Red00333313319 7  22  25  1  0 0
 A3 : Blue Knights Blue 09 (AG)31100003311 -3  29  21  0  0 0
 A4 : Cottonwood FC 09 Red TS0013000307 -11  30  19  0  0 0
 A10 : La Roca- N. Gomez0000303006 -21  41  11  0  0 0
 A1 : Impact Jair0113000016 -10  34  20  0  0 0
 A6 : Sparta B09 WM0000003036 -14  31  11  1  1 1
 A8 : USA Metro Premier 09B - CC1000030015 -13  31  15  0  0 0

Bracket - Tuesday, August 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141718  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A1 vs A9Impact Jair 2 vs.Copper Mountain 09 KJ10
 141720  Elk Ridge M.S.  05:30 PM  2208 A10 vs A3La Roca- N. Gomez 2 vs.Blue Knights Blue 09 (AG)6
 141715  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8738 A7 vs A2Comba FC 09B Yellow 4 vs.Park City SC B09 Red1

Bracket - Friday, August 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141682  Riverside Elem WJ  07:00 PM  8738 A7 vs A4Comba FC 09B Yellow 4 vs.Cottonwood FC 09 Red TS1

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141684  Willow Creek Park, Sandy  11:30 AM  3105 A6 vs A5Sparta B09 WM 0 vs.TC United B09 Gold - CV2
 141681  Rowland Hall Steiner Complex  11:30 AM  West A8 vs A3USA Metro Premier 09B - CC 2 vs.Blue Knights Blue 09 (AG)2

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141723  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8738 A7 vs A6Comba FC 09B Yellow 7 vs.Sparta B09 WM1

Bracket - Wednesday, August 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141683  Canyonview Park  06:00 PM  2106 A9 vs A2Copper Mountain 09 KJ 7 vs.Park City SC B09 Red1

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141686  Willow Creek Park, Sandy  05:30 PM  3105 A6 vs A9Sparta B09 WM 0 vs.Copper Mountain 09 KJ8

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141689  Deseret Peak Complex  08:30 AM  2010 A5 vs A10TC United B09 Gold - CV 4 vs.La Roca- N. Gomez0
 141688  Butler M.S.  02:00 PM  Eas2 A4 vs A2Cottonwood FC 09 Red TS 3 vs.Park City SC B09 Red4
 141687  Buttercup Park  05:20 PM  3016 A3 vs A1Blue Knights Blue 09 (AG) 3 vs.Impact Jair3

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141698  Trailside Elementary  06:45 PM  1151 A2 vs A8Park City SC B09 Red 6 vs.USA Metro Premier 09B - CC1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141691  Elk Ridge M.S.  08:30 AM  2208 A10 vs A7La Roca- N. Gomez 1 vs.Comba FC 09B Yellow4
 141694  Buttercup Park  08:30 AM  3016 A3 vs A5Blue Knights Blue 09 (AG) 2 vs.TC United B09 Gold - CV3

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141692  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A1 vs A4Impact Jair 4 vs.Cottonwood FC 09 Red TS4

Bracket - Wednesday, September 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141693  Canyonview Park  06:00 PM  2106 A9 vs A8Copper Mountain 09 KJ 5 vs.USA Metro Premier 09B - CC0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141699  Elk Ridge M.S.  08:30 AM  2208 A10 vs A9La Roca- N. Gomez 0 vs.Copper Mountain 09 KJ10
 141708  Buttercup Park  08:30 AM  3016 A3 vs A2Blue Knights Blue 09 (AG) 3 vs.Park City SC B09 Red4
 141697  Eastmont Middle  08:30 AM  3047 A4 vs A6Cottonwood FC 09 Red TS 3 vs.Sparta B09 WM2
 141685  Rowland Hall Steiner Complex  05:30 PM  West A8 vs A7USA Metro Premier 09B - CC 0 vs.Comba FC 09B Yellow3

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141706  Butler M.S.  04:30 PM  EAS1 A4 vs A10Cottonwood FC 09 Red TS 1 vs.La Roca- N. Gomez2
 141705  Monarch Meadows Park  06:00 PM  4048 A9 vs A5Copper Mountain 09 KJ 3 vs.TC United B09 Gold - CV0

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141695  Riverside Elem WJ  05:30 PM  8738 A7 vs A3Comba FC 09B Yellow 4 vs.Blue Knights Blue 09 (AG)0

Bracket - Wednesday, October 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141702  Bonneville Jr. High  05:30 PM  3004 A1 vs A6Impact Jair 3 vs.Sparta B09 WM1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141700  Trailside Elementary  08:30 AM  1151 A2 vs A10Park City SC B09 Red 8 vs.La Roca- N. Gomez1
 141704  Willow Creek Park, Sandy  12:50 PM  3105 A3 vs A9Blue Knights Blue 09 (AG) 1 vs.Copper Mountain 09 KJ8
 141724  Rowland Hall Steiner Complex  01:30 PM  West A8 vs A5USA Metro Premier 09B - CC 0 vs.TC United B09 Gold - CV3

Bracket - Wednesday, October 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141680  Elk Ridge M.S.  06:30 PM  2208 A10 vs A1La Roca- N. Gomez 4 vs.Impact Jair2

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141714  Deseret Peak Complex  05:30 PM  2010 A5 vs A2TC United B09 Gold - CV 1 vs.Park City SC B09 Red1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141690  Trailside Elementary  08:30 AM  1151 A2 vs A6Park City SC B09 Red 3 vs.Sparta B09 WM0
 141716  Rowland Hall Steiner Complex  11:30 AM  West A8 vs A10USA Metro Premier 09B - CC 5 vs.La Roca- N. Gomez1
 141711  Butler M.S.  02:00 PM  EAS1 A4 vs A3Cottonwood FC 09 Red TS 1 vs.Blue Knights Blue 09 (AG)3
 141707  Bonneville Jr. High  05:15 PM  3004 A1 vs A7Impact Jair 0 vs.Comba FC 09B Yellow3

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141709  Willow Creek Park, Sandy  05:30 PM  3105 A6 vs A8Sparta B09 WM 4 vs.USA Metro Premier 09B - CC2

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141717  Deseret Peak Complex  07:00 PM  2010 A5 vs A4TC United B09 Gold - CV 4 vs.Cottonwood FC 09 Red TS0

Bracket - Wednesday, October 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141719  Eastmont Middle  05:30 PM  3047 A6 vs A3Sparta B09 WM 2 vs.Blue Knights Blue 09 (AG)3

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141696  Deseret Peak Complex  05:30 PM  2011 A5 vs A1TC United B09 Gold - CV 3 vs.Impact Jair1

Bracket - Wednesday, October 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141701  Deseret Peak Complex  05:30 PM  2010 A5 vs A7TC United B09 Gold - CV 1 vs.Comba FC 09B Yellow3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141721  Trailside Elementary  08:30 AM  1151 A2 vs A1Park City SC B09 Red 3 vs.Impact Jair2
 141712  Willow Creek Park, Sandy  08:30 AM  3105 A6 vs A10Sparta B09 WM 1 vs.La Roca- N. Gomez0
 141710  Riverside Elem WJ  09:00 AM  8738 A7 vs A9Comba FC 09B Yellow 0 vs.Copper Mountain 09 KJ3
 141703  Butler M.S.  03:15 PM  EAS1 A4 vs A8Cottonwood FC 09 Red TS 4 vs.USA Metro Premier 09B - CC3

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141713  Rowland Hall Steiner Complex  08:30 AM  West A8 vs A1USA Metro Premier 09B - CC 3 vs.Impact Jair3
 141722  Canyonview Park  04:10 PM  2106 A9 vs A4Copper Mountain 09 KJ 4 vs.Cottonwood FC 09 Red TS2