Team Schedules - Boys 11U Metro E
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : Blast Black 20093333333324 15  10  23  0  0 0
 A2 : Razzia 09B Rampage1033313317 12  18  26  1  1 0
 A9 : South Summit Soccer Club U113013033316 7  20  25  1  0 0
 A3 : USA Metro Elite 09B - RS3330303015 13  14  23  3  1 0
 A5 : Blue Knights 09 (DJ)3303300315 7  13  18  1  1 0
 A8 : AYSO UNITED SLC B09 - IOSS030003309 -4  28  23  1  1 0
 A1 : Elite FC 09B Black000031307 -10  53  21  1  0 0
 A6 : AJAX UTAH FC-B09-A1-3-3000003-3 -11  32  15  0  1 0
 A7 : Red Dragons 09B-30000000-3 -29  97  1  0  0 0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141973  Union MS  10:30 AM  3125 A8 vs A3AYSO UNITED SLC B09 - IOSS 3 vs.USA Metro Elite 09B - RS7
 141975  11th Avenue Park  11:30 AM  3000 A6 vs A5AJAX UTAH FC-B09-A1
Forfeited Game
 0 vs.Blue Knights 09 (DJ)1F

Bracket - Tuesday, August 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142002  Benson Mill Park  05:30 PM  2122 A1 vs A9Elite FC 09B Black 2 vs.South Summit Soccer Club U114

Bracket - Thursday, September 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141974  Monroe Elem.  05:30 PM  2049 A7 vs A4Red Dragons 09B
Forfeited Game
 0 vs.Blast Black 20091F

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141984  11th Avenue Park  10:00 AM  3000 A6 vs A4AJAX UTAH FC-B09-A1
Forfeited Game
 0 vs.Blast Black 20091F
 141978  Benson Mill Park  11:00 AM  2122 A1 vs A3Elite FC 09B Black 1 vs.USA Metro Elite 09B - RS11

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142004  Oakley Rec Complex  05:30 PM  7113 A9 vs A4South Summit Soccer Club U11 2 vs.Blast Black 20094

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141972  Oakley Rec Complex  06:30 PM  7113 A9 vs A2South Summit Soccer Club U11 5 vs.Razzia 09B Rampage5

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141979  James E Moss  08:30 AM  1084 A4 vs A2Blast Black 2009 2 vs.Razzia 09B Rampage1
 141987  Buttercup Park  10:00 AM  3016 A5 vs A1Blue Knights 09 (DJ) 14 vs.Elite FC 09B Black2
 141976  Union MS  03:00 PM  3121 A8 vs A7AYSO UNITED SLC B09 - IOSS 16 vs.Red Dragons 09B0

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142003  Monroe Elem.  05:30 PM  2049 A7 vs A2Red Dragons 09B 0 vs.Razzia 09B Rampage19

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141983  James E Moss  08:30 AM  1084 A4 vs A1Blast Black 2009 13 vs.Elite FC 09B Black2
 141982  Bennion Jr. High  09:45 AM  2000 A2 vs A6Razzia 09B Rampage 6 vs.AJAX UTAH FC-B09-A13
 141981  Rowland Hall Steiner Complex  11:30 AM  West A3 vs A5USA Metro Elite 09B - RS 2 vs.Blue Knights 09 (DJ)0

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141980  Oakley Rec Complex  05:30 PM  7113 A9 vs A8South Summit Soccer Club U11 3 vs.AYSO UNITED SLC B09 - IOSS2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141998  James E Moss  08:30 AM  1084 A4 vs A3Blast Black 2009 3 vs.USA Metro Elite 09B - RS1
 141990  Buttercup Park  08:30 AM  3016 A5 vs A7Blue Knights 09 (DJ) 14 vs.Red Dragons 09B0
 141986  Bennion Jr. High  09:30 AM  2000 A2 vs A8Razzia 09B Rampage 5 vs.AYSO UNITED SLC B09 - IOSS3
 141988  Benson Mill Park  03:00 PM  2122 A1 vs A6Elite FC 09B Black 5 vs.AJAX UTAH FC-B09-A14

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142005  Bennion Jr. High  08:30 AM  2000 A2 vs A1Razzia 09B Rampage 2 vs.Elite FC 09B Black2
 141991  James E Moss  08:30 AM  1084 A4 vs A8Blast Black 2009 4 vs.AYSO UNITED SLC B09 - IOSS2
 141995  Buttercup Park  08:30 AM  3016 A5 vs A9Blue Knights 09 (DJ) 4 vs.South Summit Soccer Club U111
 141985  Rowland Hall Steiner Complex  09:00 AM  West A3 vs A7USA Metro Elite 09B - RS 13 vs.Red Dragons 09B0
 141992  Union MS  01:00 PM  3125 A6 vs A8AJAX UTAH FC-B09-A1 3 vs.AYSO UNITED SLC B09 - IOSS4

Bracket - Thursday, October 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141993  Benson Mill Park  06:30 PM  2121 A1 vs A7Elite FC 09B Black 11 vs.Red Dragons 09B0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141989  Rowland Hall Steiner Complex  08:30 AM  West A3 vs A9USA Metro Elite 09B - RS 2 vs.South Summit Soccer Club U113
 141996  Bennion Jr. High  09:45 AM  2000 A2 vs A5Razzia 09B Rampage 3 vs.Blue Knights 09 (DJ)1

Bracket - Tuesday, October 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142000  11th Avenue Park  05:30 PM  3000 A6 vs A3AJAX UTAH FC-B09-A1 0 vs.USA Metro Elite 09B - RS6
 141997  Monroe Elem.  05:30 PM  2049 A7 vs A9Red Dragons 09B 0 vs.South Summit Soccer Club U1117

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 142001  Buttercup Park  09:00 AM  3016 A5 vs A4Blue Knights 09 (DJ) 2 vs.Blast Black 20094
 141977  Oakley Rec Complex  03:30 PM  7112 A9 vs A6South Summit Soccer Club U11 8 vs.AJAX UTAH FC-B09-A11
 141999  Union MS  03:50 PM  3125 A8 vs A1AYSO UNITED SLC B09 - IOSS 5 vs.Elite FC 09B Black4

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 141994  Rowland Hall Steiner Complex  10:00 AM  West A3 vs A2USA Metro Elite 09B - RS 2 vs.Razzia 09B Rampage4
 142006  Monroe Elem.  11:00 AM  2049 A7 vs A6Red Dragons 09B 1 vs.AJAX UTAH FC-B09-A16
 142007  Willow Creek Park, Sandy  02:00 PM  3105 A8 vs A5AYSO UNITED SLC B09 - IOSS 1 vs.Blue Knights 09 (DJ)2