Team Schedules - Girls 10U South C
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : EMYS Rangers Premier GU10 (CP)3333303321 14  9  23  4  0 0
 A5 : Utah Surf 10 DH0333303318 13  17  27  1  0 0
 A3 : Celtic East 10 DS3330030 12 2  21  18  0  0 0
 A1 : Utah Storm 10- Maughan3000000 3 -12  25  10  0  0 0
 A2 : Heber Valley SC G10 Gold000000033 -17  31  10  0  0 0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136148  Maple Ridge  03:15 PM  5845 A1 vs A2Utah Storm 10- Maughan 7 vs.Heber Valley SC G10 Gold1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136150  Nolen Park (Eagle Mountain)  08:30 AM  5960 A4 vs A2EMYS Rangers Premier GU10 (CP) 6 vs.Heber Valley SC G10 Gold0

Bracket - Thursday, September 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136164  JR Smith Elementary  05:30 PM  5239 A3 vs A2Celtic East 10 DS 2 vs.Heber Valley SC G10 Gold1
 136162  Nolen Park (Eagle Mountain)  05:30 PM  5960 A4 vs A1EMYS Rangers Premier GU10 (CP) 2 vs.Utah Storm 10- Maughan1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136152  Maple Ridge  08:30 AM  5845 A1 vs A4Utah Storm 10- Maughan 0 vs.EMYS Rangers Premier GU10 (CP)5
 136151  Mountain Ridge Jr High  09:45 AM  5053 A5 vs A3Utah Surf 10 DH 3 vs.Celtic East 10 DS5

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136154  Cobblestone  08:30 AM  5680 A2 vs A3Heber Valley SC G10 Gold 1 vs.Celtic East 10 DS4

Bracket - Thursday, September 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136166  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5053 A5 vs A2Utah Surf 10 DH 4 vs.Heber Valley SC G10 Gold3

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136156  Cobblestone  08:30 AM  5680 A2 vs A5Heber Valley SC G10 Gold 1 vs.Utah Surf 10 DH5
 136155  JR Smith Elementary  03:20 PM  5239 A3 vs A4Celtic East 10 DS 0 vs.EMYS Rangers Premier GU10 (CP)3

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136160  Cobblestone  06:30 PM  5680 A2 vs A4Heber Valley SC G10 Gold 0 vs.EMYS Rangers Premier GU10 (CP)2

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136153  Mountain Ridge Jr High  05:30 PM  5045 A5 vs A1Utah Surf 10 DH 2 vs.Utah Storm 10- Maughan0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136158  Cobblestone  08:30 AM  5680 A2 vs A1Heber Valley SC G10 Gold 3 vs.Utah Storm 10- Maughan1
 136157  Mountain Ridge Jr High  08:30 AM  5053 A5 vs A4Utah Surf 10 DH 4 vs.EMYS Rangers Premier GU10 (CP)2

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136165  Nolen Park (Eagle Mountain)  06:00 PM  5962 A4 vs A3EMYS Rangers Premier GU10 (CP) 3 vs.Celtic East 10 DS2

Bracket - Friday, October 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136147  Nolen Park (Eagle Mountain)  05:30 PM  5960 A4 vs A5EMYS Rangers Premier GU10 (CP) 3 vs.Utah Surf 10 DH2

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136159  Maple Ridge  12:45 PM  5845 A1 vs A3Utah Storm 10- Maughan 3 vs.Celtic East 10 DS8

Bracket - Monday, October 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136163  Maple Ridge  05:30 PM  5845 A1 vs A5Utah Storm 10- Maughan 1 vs.Utah Surf 10 DH4

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136161  JR Smith Elementary  11:15 AM  5239 A3 vs A5Celtic East 10 DS 2 vs.Utah Surf 10 DH7

Bracket - Tuesday, October 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 136149  JR Smith ElementaryClosed!  05:30 PM  5239 A3 vs A1Celtic East 10 DS   vs.Utah Storm 10- Maughan