Team Schedules - Boys 16U Division 1
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals AgainstGoals ForShut Outs
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Comba FC 04B31330333019 11  14  24  2  6 1
 A10 : La Roca-C Botero33333003018 4  7  11  4  8 1
 A2 : USA Premier 04B - PS33113003317 12  12  23  1  13 1
 A4 : Aggies FC 04B DC - NUU03011333317 10  13  23  2  3 1
 A8 : Blast - 0413303013317 2  10  12  3  2 0
 A9 : Shooters SC 04 Premier (GJ)03300330315 -3  19  15  1  3 0
 A7 : UDA 04B Grey0003003039 -5  20  14  2  5 1
 A1 : La Roca - J.Hickman/F. Escobar0011013107 -4  18  13  0  2 0
 A6 : Elite FC 04B Black0301010005 -11  19  8  0  4 0
 A5 : VKCOBRAS 2004 D13000100004 -16  26  8  0  7 1

Bracket - Thursday, August 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146376  Oquirrh Hills MS  05:30 PM  2116 A2 vs A1USA Premier 04B - PS 5 vs.La Roca - J.Hickman/F. Escobar1
 146372  RAC  05:30 PM  10 A5 vs A4VKCOBRAS 2004 D1 3 vs.Aggies FC 04B DC - NUU2
 146374  RAC  07:30 PM  6 A6 vs A3Elite FC 04B Black 0 vs.Comba FC 04B4

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146337  North Star Elementary  12:30 PM  1119 A7 vs A4UDA 04B Grey 0 vs.Aggies FC 04B DC - NUU4
 146338  Spanish Fork Sports Park  01:45 PM  5661 A9 vs A2Shooters SC 04 Premier (GJ) 1 vs.USA Premier 04B - PS3
 146336  James E Moss  02:30 PM  1085 A8 vs A3Blast - 04 2 vs.Comba FC 04B2
 146339  RAC  03:00 PM  6 A6 vs A5Elite FC 04B Black 3 vs.VKCOBRAS 2004 D11

Bracket - Wednesday, August 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146377  G Hillman Recreation Complex  05:30 PM  5880 A9 vs A4Shooters SC 04 Premier (GJ) 2 vs.Aggies FC 04B DC - NUU1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146343  Elk Ridge (N Logan)  02:30 PM  7050 A4 vs A2Aggies FC 04B DC - NUU 3 vs.USA Premier 04B - PS3
 146340  James E Moss  02:30 PM  1085 A8 vs A7Blast - 04 1 vs.UDA 04B Grey0

Bracket - Tuesday, September 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146342  West Jordan Complex  05:30 PM  O A3 vs A1Comba FC 04B 4 vs.La Roca - J.Hickman/F. Escobar2
 146344  RAC  05:30 PM  11 A5 vs A10VKCOBRAS 2004 D1 0 vs.La Roca-C Botero1
 146341  RAC  07:30 PM  3 A6 vs A9Elite FC 04B Black 1 vs.Shooters SC 04 Premier (GJ)2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146349  West Jordan Complex  12:30 PM  O A3 vs A5Comba FC 04B 2 vs.VKCOBRAS 2004 D10
 146348  Spanish Fork Sports Park  01:30 PM  5661 A9 vs A8Shooters SC 04 Premier (GJ) 1 vs.Blast - 042
 146347  Ellison Park  02:30 PM  5 A1 vs A4La Roca - J.Hickman/F. Escobar 1 vs.Aggies FC 04B DC - NUU1
 146345  West Jordan Complex  02:30 PM  F A2 vs A6USA Premier 04B - PS 2 vs.Elite FC 04B Black2

Bracket - Tuesday, September 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146375  Timberline Jr. High  06:00 PM  1 A10 vs A3La Roca-C Botero 2 vs.Comba FC 04B1

Bracket - Friday, September 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146353  West Jordan Complex  05:30 PM  F A2 vs A8USA Premier 04B - PS 3 vs.Blast - 041
 146351  RAC  05:30 PM  9 A5 vs A1VKCOBRAS 2004 D1 2 vs.La Roca - J.Hickman/F. Escobar2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146352  Elk Ridge (N Logan)  12:00 PM  7050 A4 vs A6Aggies FC 04B DC - NUU 3 vs.Elite FC 04B Black0
 146350  North Star Elementary  02:15 PM  1119 A7 vs A3UDA 04B Grey 1 vs.Comba FC 04B4

Bracket - Wednesday, September 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146335  Timberline Jr. High  05:30 PM  3 A10 vs A1La Roca-C Botero 1 vs.La Roca - J.Hickman/F. Escobar0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146356  RAC  09:00 AM  14 A5 vs A7VKCOBRAS 2004 D1 1 vs.UDA 04B Grey5
 146357  Ellison Park  10:30 AM  5 A1 vs A6La Roca - J.Hickman/F. Escobar 2 vs.Elite FC 04B Black2
 146355  West Jordan Complex  12:30 PM  F A2 vs A10USA Premier 04B - PS 0 vs.La Roca-C Botero1
 146359  West Jordan Complex  02:30 PM  O A3 vs A9Comba FC 04B 5 vs.Shooters SC 04 Premier (GJ)2

Bracket - Tuesday, October 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146346  RAC  07:30 PM  2 A10 vs A7La Roca-C Botero 2 vs.UDA 04B Grey1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146361  Elk Ridge (N Logan)  01:45 PM  7050 A4 vs A10Aggies FC 04B DC - NUU 2 vs.La Roca-C Botero1
 146362  Ellison Park  02:30 PM  5 A1 vs A7La Roca - J.Hickman/F. Escobar 5 vs.UDA 04B Grey1
 146363  West Jordan Complex  02:30 PM  O A3 vs A2Comba FC 04B 2 vs.USA Premier 04B - PS1
 146364  RAC  03:00 PM  14 A6 vs A8Elite FC 04B Black 0 vs.Blast - 041
 146360  Spanish Fork Sports Park  07:00 PM  5661 A9 vs A5Shooters SC 04 Premier (GJ) 3 vs.VKCOBRAS 2004 D10

Bracket - Tuesday, October 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146354  Timberline Jr. High  05:30 PM  3 A10 vs A9La Roca-C Botero 1 vs.Shooters SC 04 Premier (GJ)2
 146358  Elk Ridge (N Logan)  05:30 PM  7050 A4 vs A8Aggies FC 04B DC - NUU 3 vs.Blast - 042

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146366  Elk Ridge (N Logan)  01:30 PM  7050 A4 vs A3Aggies FC 04B DC - NUU 4 vs.Comba FC 04B1
 146365  North Star Elementary  02:30 PM  1119 A7 vs A9UDA 04B Grey 5 vs.Shooters SC 04 Premier (GJ)0
 146368  James E Moss  02:30 PM  1085 A8 vs A1Blast - 04 0 vs.La Roca - J.Hickman/F. Escobar0

Bracket - Tuesday, October 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146367  RAC  05:30 PM  9 A6 vs A10Elite FC 04B Black 0 vs.La Roca-C Botero2
 146369  RAC  07:00 PM  3 A5 vs A2VKCOBRAS 2004 D1 0 vs.USA Premier 04B - PS6

Bracket - Monday, October 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146370  North Star Elementary  05:30 PM  1119 A7 vs A2UDA 04B Grey 1 vs.USA Premier 04B - PS3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146373  Ellison Park  09:00 AM  2 A1 vs A9La Roca - J.Hickman/F. Escobar 1 vs.Shooters SC 04 Premier (GJ)2
 146371  James E Moss  02:30 PM  1085 A8 vs A10Blast - 04 1 vs.La Roca-C Botero0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 146379  James E Moss  12:15 PM  1085 A8 vs A5Blast - 04 2 vs.VKCOBRAS 2004 D11
 146378  North Star Elementary  02:30 PM  1119 A7 vs A6UDA 04B Grey 2 vs.Elite FC 04B Black0